Skocz do zawartości

Problem ziarnistości na ekranie puliptu itp czy to efekt dithering


Recommended Posts

Komp

i5 4690k

8gb ddr3 2133hz cl9

dysk 1tb 128mb seagate

gtx 770 msi gaming oc 4gb

seasonic 650w gold

win 8.1

kabel dvi-d z filtrem 

monitor p2314h na puplicie widać ziarnistość gdzie nie gdzie w stałym miejscu!

W Grach tego nie widać za bardzo dynamicznym obrazach tak mi się wydaje.

 

Proszę o pomoc bo nie mam sił ;/

 

* Ziarnistość szczególnie widać  na obrazkach  wokół postaci kontury oraz tzw wokól napisów  w tle obrazu itp

 

Zawsze tak samo widać .

 

Efektów nie miałem wcześniej  na grafice hd7770 i  integrze intel ;( .

 

https://imageshack.com/i/p4qCpPhRp

 

https://imageshack.com/i/idBYwqEdp

Na full rozmiarze zdjęcią widać dobrze ten efekt na print screenach.

 

 

Kiedy zauważyłem to gdy

 

Zaktulizowałem windowsa i wgrałem  stery z płyty dołączonej do grafiki. Odpaliłem 3dmark 11 i to zauważyłem  na na zdjęciu nr 2.

W sterowniku  mam na  stockowych ustawieniach jak i ustawieniach według poradników. I jest to samo .

 

miałem nawet  ster 335.23 (aktualny 344.11)

 

Zauważalne to jest słabo czasem mocniej na ekranie  nie wiem co jest temu winne.

 

Czy to dithering?

 

Jak można to  naprawić

 

Co jest winne czy pci express 3.0 x 16 lub windows lub coś innego ?

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Przełączenie biosów warto wypróbować. Płyta ma kilka gniazd PCI-X, wypróbuj jeszcze inne gniazdo i przełóż grafikę. Będzie Ci ciężko kolego wszystko przetestować po kolei, ale problem raczej tkwi w grafice. Ponieważ na zintegrowanej karcie problem nie występuj i na kartach radeon również. Oznaczać to może konflikt karty graficznej i monitora. Lub nie dopracowane sterowniki nvidia. Czytałem kiedyś, że nvidia miała problem z poprawną współpracą monitorów Dell ze swoimi grafikami, ale podobno ten problem miał zostać usunięty przez aktualizację sterowników. Problem dotyczył głównie portu DisplayPort. Możliwe, że Twój problem z prawidłowym wyświetlaniem obrazu jest tym jednym z nielicznych efektów braku kompatybilności, który nie został jeszcze usunięty. Wybrnięcie z tego problemu jest możliwe na kilka sposobów. Zmiana monitora na inny lub zmiana grafiki na inną. 

Link to post
Share on other sites

Bios masz poprawnie wgrany. Skupiłeś się za bardzo na płycie głównej, nie doszukuj się na siłę usterki, tam gdzie jej nie ma. Jeśli nie jesteś wstanie Sam nic wymienić czy sprawdzić. Oddaj komputer do dobrego serwisu niech sprawdzą w czym, tkwi problem. Serwis ma zasoby, których ty nie posiadasz. Stwierdziłeś Sam, że problem rozmazanego obrazu nie występuje na innej grafice i tego się trzymaj. Do sprawdzenia masz dwie rzeczy, monitor i grafikę. Jest jeszcze jedna możliwość, którą można sprawdzić. Takie zakłócenia obrazu mogą też być spowodowane jakimś problemem z zasilaniem np. uszkodzone filtry przeciwzakłóceniowe w zasilaczu monitora lub problem z zasilaczem komputera. Przyczyn tego stanu może być wiele. Np. napięcie na obudowie komputera(brak uziemienia w gniazdku), zakłócenia w sieci wywołane przez inne pracujące urządzenia elektryczne(wszystkie urządzenia w domu na jednej fazie zasilającej-blok). Takie usterki trudno się diagnozuje nie mając zasobów sprzętowych. Wiadomo, że nikt nie chcę wydawać kasy na dodatkowe sprawdzenie czy serwis, ale czasami inaczej się nie da.     

Link to post
Share on other sites

Uziemienie w gniazdku mam  oraz  listwę z bezpiecznikami 2 wymienialnymi .

Na monitorze TN jest to samo więc monitor odpada. Nadal są szumy te  i sprawadzałem nawet na plikach raw.

 

 

Nie sprawdziłem zasilacza tylko teraz.

 

Problem w tym ze komp  był składny 3 sklepach.

 

Grafa proc x-kom

 

płyta morele

 

zasilacz proline 

Edytowane przez baxwill
Link to post
Share on other sites

Coś tam już świta. Zakłócenia obrazu są na różnych monitorach. Do sprawdzenia pozostaje grafika i zasilanie. Jeśli zmieniasz kartę grafiki i problem znika. Kartę grafiki przetestuj na innym sprzęcie by przypadkiem się nie okazało, że problem wynika z jakiegoś innego podzespołu. Zakłócenia obrazu masz już na pulpicie bez obciążenia grafiki, więc raczej wątpię by było to wynikiem problemów z zasilaniem. Mimo to sprawdź wszystko dokładnie.  

Link to post
Share on other sites

dzis odałem kompa do serwisu  ,a w nim na monitorze 19 cali led lcd  analogu z przejściówka  do  grafiki jest dobry ekran (ekran pulpitu i bios uefi z małym szumem  podowanym pewnie przez rozmiar biosu uefi. itp poprostu obraz*).Będą mi obciążać komputer w celu wyrycia  problemów .Zobaczymy

 

Dlaczego na analogu działa nie ma przebarwień itp , a widze na cyfrowym przebarwienia i szumy?

Edytowane przez baxwill
Link to post
Share on other sites

i na wszystkich portach połaczeń by było to samo wątpie. Dodam ze grafika chodziła u kumpla ponad tyg  a gdy kupił on grafike nowa  włożyłem  i t o samo


Komp do mnie wrócił podłaczyłem  przez display port 1.2  jest o samo co wcześniej na Cyfromym. Pytanie brzymi

 

Jak podłacze przez prześciówke dvi -i i analogowo wyświetli mi obraz fullhd?

Oraz  mam cyfrowe wyjscie  grafice i  integrze  jeśli   bedzie ten sam obraz to bedzie oznaczać?

I bedzie ten efekt widoczny bez zainstalowanych sterów z intala?

Edytowane przez baxwill
Link to post
Share on other sites

Czy podłączysz monitor przez DVI czy VGA zawsze uzyskasz rozdzielczość Full HD. Sterowniki do karty graficznej muszą być zainstalowane bo możesz mieć problem z uzyskaniem rozdzielczości HD. Rozumiem, że serwis stwierdził niewiele, albo nic. DisplayPort to też cyfrowe złącze. Jak już Ci pisałem. Takie problemy jak u Ciebie są prawdopodobnie efektem braku kompatybilności urządzeń. Czyli np. Twoja grafika nie będzie działać z Twoim monitorem. Chyba, że grafika na wszystkich monitorach rozmazuje obraz. Wtedy jest do sprawdzenia czy na innym pc, grafika również rozmazuje obraz czy tylko wyłącznie u Ciebie. Jeśli rozmazuje to grafika do serwisu, a jeśli nie, wtedy sprawdzasz inną grafię na Swoim pc. Gdyby i nowa karta rozmazywała obraz, konflikt wynika z innego podzespołu. Jak okaże się, że nie rozmazuje obrazu. To masz przyczynę usterki. Zamiana grafiki na inną nie może się odbyć tylko w obrębie jednego modelu karty np. tylko GTX 770 na GTX 770. Warto wypróbować różne karty np. karty ATI. Gdyby zmiana kart nic nie dała. Trzeba sprawdzić twój monitor podłączając go do innego pc. Rozmazany obraz na innym pc to przyczyną jest monitor, brak tego efektu problem tkwi w Twoim pc.   

Link to post
Share on other sites

Stery do grafy są .Serwis masz racje ,ale przetestowali zasilacz:) i ramy memtest . Sprawdzałem grafe na  tn i ips tu i tu  to samo oraz  ekrany na 2 kompach. Grafika działała u kumpla  bo  testwałem jego grafe to sie stało wtedy gdy  podłczyłem grafe nvidia stery wgrałem i aktulizacja się zrobiła z windowsa z 9-12 września. Mały dostęp mam innych kart bo kumpele akurat nie pożyczą bo się boją o nie.Tylko jeden co ma gtx 770 co  ukazał mi  te szumy plamy na jego grafie po teście.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...