Skocz do zawartości

co wybrać? Superlux HD681 czy Sony ZX300??


Recommended Posts

WItam. Nie jestem bardzo wymagającym użytkownikiem, od czasu do czasu używam słuchawek do muzyki, zależy mi na w miare dobrym basie i wygłuszeniu, by wszyscy dookoła nie słyszeli czego słucham.. Chciałbym się poradzić osób, które korzystały ze słuchawek Superlux HD681 oraz Sony ZX300. Czy jest między tymi słuchawkami duża różnica jakości dźwięku? Jak już wspomniałem, nie jestem zbyt wymagający, jednak chcę kupić słuchawki, które mnie zadowolą.  Ceny: Superlux HD681 - 90zł   Sony ZX300 - 60zł

Link to post
Share on other sites

Sony ZX300 są zamkniętymi słuchawkami, a Superluxy HD681 półotwarte, więc jeśli ci zależy na izolacji kieruj się w te pierwsze. To że jesteś mało wymagający, to nie znaczy, że nie będziesz się cieszyć lepszym dźwiękiem.

Patrząc na jakość dzwięku w Superluxach a izolację w Sony które byś bardziej polecał? Czy używanie Superluxów np w komunikacji miejskiej jest naprawde aż tak uciążliwe? Jakiś czas temu miałem słuchawki Philipsa SHP2500, które kiepsko izolowały, i przy nieco głośniejszym słuchaniu całe otoczenie wiedziało czego słucham...

Link to post
Share on other sites
Czy używanie Superluxów np w komunikacji miejskiej jest naprawde aż tak uciążliwe?
Jakiś czas temu miałem słuchawki Philipsa SHP2500, które kiepsko izolowały, i przy nieco głośniejszym słuchaniu całe otoczenie wiedziało czego słucham...

prawie sam sobie odpowiedziałeś.

Link to post
Share on other sites

bierz takie z dobrą izolacją, coś na skroś k518 z dobrym pasywnym wyciszeniem, z racji bytu potem w domu korzystanie z takich słuchawek jest mało przyjemne, a przecież hm5 raczej nie weźmiesz. Po mojemu może shure 240 ? Nie za duże, i moim zdaniem znacznie ciekawsze niż te sony i k518.

Link to post
Share on other sites

Czy Superlux aby ostatnio nie wydało jakiejś zamkniętej wersji hd681?


Co do zx300 - nie polecam. Miałem i jakość dźwięku była okropna
Do 100zł masz jeszcze Maxell Retro DJ które są rebrandami modelu Brainwavz HM3. W tej cenie mają świetną jakość dźwięku, chociaż prawdopodobnie ustępują hd681, ale za to są zamknięte i świetnie się nadają jako słuchawki portable. Izolacja stoi na lepszym poziomie niż na zx300, które nawiasem mówiąc na dłuższe słuchanie są niewygodne - bolą uszy i jak jesteś alergikiem to mogą cię na soniakach one palić (uszy ofc.), pady są wykonane z jakiegoś sztucznego materiału, przynajmniej ja miałem z tym problem
Z czego słuchasz?

.

Edytowane przez artur1131x
Link to post
Share on other sites

Muzyki głównie słucham na laptopie SOny Vaio oraz telefonie Sony Xperia arc S. Typ muzyki to raczej pop, dance, czyli przydałby sie dobry bass.

Sprawdziłem te Maxell Retro DJ, i zarówno cena jak i opinie o nich są całkiem niezłe. Słyszeliście może coś o Sony XB200L (cena 81zł)? Znalazłem także promocje Panasonic RP-DJ200E (70zł), Panasonic RP-HXS200E-K (90zł), Philips SHL3050 (70zł).

Mam nadzieje że pomożecie mi wybrać któreś z wyżej wymienionych pozycji ;p

Edytowane przez toms91
Link to post
Share on other sites

Jak nie możesz nagiąć budżetu nawet o te kilka złotych i nie chcesz żeby każdy dookoła w promieniu 0,5 km wiedział co słuchasz to bierz maxelle, to będzie w takim wypadku najlepszy wybór.
btw, w xS masz zwykłego stocka (oficjalny firmware) czy może bawisz się w romy etc. Zawsze można pobawić się VIperFX, doinstalować jakieś biblioteki (jeśli się nie myle wersja VIpera z xda ma je od razu) i polepszyć jakość dźwięku z telefonu.

Edytowane przez artur1131x
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...