Skocz do zawartości

Jaka karta do 1000zł do gier i do pracy


Recommended Posts

Witam, szukam karty graficznej do 1000zł wykorzystywana by była do 2 celów: gry i praca w programach graficznych 3d (rendering przy użyciu procesora- karta raczej tylko do viewportu)

 

Specyfikacja kompa:

 

-procesor Intel Core i7-4770k

-płyta główna ASRock z87 Extreme 3

-ram Crucial Ballistix Tactical DDR3 2x4GB

-zasilacz XFX Pro Series Core 550W

-obudowa Zalman Z11 Plus

-chłodzenie proca Zalman CNPS14x

 

Znajdzie się coś w tej cenie i do grania i do pracy? zależy mi na tym żeby wszystko ładnie współpracowało ze sobą:)

 

Pozdrawiam Sławek

Link to post
Share on other sites

Obojętne czy ATI czy Nvidia ma ogarniać temat. Coś z konkurencji może w tej cenie oprócz R9 280x?

 

Druga sprawa czy zasilacz uciągnie wszystko? bo przy tej drugiej co podałeś pisze:wymagany zasilacz minimum 750W.

Chyba za słaby kupiłem ten zasilacz:(

Edytowane przez SpecBiker
Link to post
Share on other sites

No ja bym się zastanawiał czy 550W będzie odpowiednie dla R9 290, uciągnąć uciągnie, tylko zasilacz będzie bardzo mocno obciążany podczas pracy karty co się na pewno skończy głośną pracą i spadkiem sprawności zasilacza, sam producent zaleca minimalnie 600W do tej karty, ja bym pomyślał nad GTX 970, można znaleźć za około 1300 zł, nie wiem czy nie wydajniejsza od 290tki albo bardzo podobna no i wiele energooszczędniejsza 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

to ja już teraz znów nie wiem nic, a kartę potrzebuję na wczoraj...

a może inno 3d gtx 770 4gb oc?

muszę szukać kart blisko mojej lokalizacji, 970 za droga niestety za 1300 nie znajde:(

Nie bierz tej karty. Szkoda pieniędzy. To już lepiej poszukać używanego GTX-a 780. Niestety rzadko się zdarza, żeby kupić szybko, dobrze i tanio. Mało ludzi na szybko się wyprzedaje.

 

Z ciekawych opcji:

 

Tu masz R9 290 za 900 zł:

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-r9-290-windforce-i4658225307.html

I szafirka za 1000 zł:

http://allegro.pl/r9-290-sapphire-tri-x-4gb-gddr5-oc-jak-nowa-i4633025229.html

Link to post
Share on other sites

co oznacza referent. lub nie?

 

znalazłem sapphire radeon r9 290 tri-x oc 4gb ddr5 za 1150zl na gwarancji do marca 2016r. Czy jest to dobra oferta? będzie dobrze współpracowała z moim i7- 4770k i płyta główna?

 

 

Hi,

 

Jak jestes zainteresowany to tez sprzedaje  r9 290 tri-x oc 4gb i to taniej mozemy sie dogadac ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie za pomoc, karta kupiona wybór padł na nową gigabyte r9 290 oc 4gb za 1300zł 3 lata gwarancji.  Niestety nie mogłem wybrać wersji sapphire tri-x ponieważ jest za długa, gigabyte mieści się tak na styk prawie. Tak naprawdę nie ważne jaką bym wybrał to po przesiadce z Intel HD 4600 każda będzie lepsza:) Zasilacz na razie ogarnia sprawdzone w grach pod obciążeniem zobaczymy jak pójdzie w grafice 3D. Dziękuje wszystkim za pomoc, temat chyba rozwiązany pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...