Skocz do zawartości

Zakup nowego mobo, zasilacza i karty graficznej.


Recommended Posts

Witam,

dzięki Wam jakiś rok temu udało mi się złożyć i kupić świetny zestaw komputerowy.

Dzięki wielkie!

 

Ostatnio pojawił się dla mnie nowy dylemat.

 

Mam zamiar kupić sobie nową kartę graficzną, a dokładnie aż dwie.

Wybór padł na Nvidię GTX 460. Mam zamiar połączyć te dwie karty w SLI.

 

W związku z tym, muszę wymienić zasilacz i płytę główną.

 

Mój obecny zestaw:

Procesor: INTEL Core i5 750

Płyta główna: Gigabyte P55 UD3

Karta graficzna: Asus ATi Radeon HD 5750

Zasilacz: Corsair CMPSU-400CXEU - 400W

Obudowa: CoolerMaster Elite 332 Black-Silver

Chłodzenie: Zalman CNPS 10X Quiet

 

Płytę muszę wymienić ze względu, iż obsługuje tylko jeden port PCI Express x16.

Zasilacz - ze względu na moc.

 

Także po raz kolejny zgłaszam się do Was z prośbą, pomóżcie.

Pomóżcie przy wyborze płyty głównej i zasilacza.

 

Co do płyty głównej, to myślę, że Gigabyte GA-P55A-UD4 będzie odpowiednia, cena też jest dobra.

 

Zasilacz... tutaj największy problem. Chciałbym z modularnym okablowaniem, do tego wydajny no i co najmniej 750W.

Jak do tej pory wybrałem te dwa - cena i odpinane kable. Moc jest wystarczająca.

Tagan BZ PipeRock Series 800W

Corsair CMPSU-850TXEU - 850W

 

Oczywiście, teraz Wasza kolej. Zaproponujcie coś nowego lub potwierdźcie moje wybory. Kwota do wydania to ok 1000zł na płytkę i 700zł na zasilacz, lecz jeśli jest coś wartego swojej ceny i do tego bardzo korzystnie wychodzi stosunek cena/jakość to mogę wydać więcej. Trochę więcej;)

 

Z góry wielkie dzięki.

 

Pozdrawiam,

Szymon

Link to post
Share on other sites

Co do płyty głównej, to myślę, że Gigabyte GA-P55A-UD4 będzie odpowiednia, cena też jest dobra.

:wariat: Cena dobra?

Za to możesz kupić dwie niewiele gorsze płyty DFI P55 T3eH9 również obsługujące SLI.

Zasilacz 800w jest tu zupełnie zbędny, w zupełności wystarczy dobre 600w.

Ale nie widzę zbytnio sensu pakowania się od razu w dwie karty, skoro jedna i tak zapewni dobrą płynność w prawie każdej grze.

Link to post
Share on other sites

Też bym obstawił na DFI na pewno da radę mocnej platformie, a co do zasilacza to mam Tagana z tej serii 700 W i za wyjątkiem tego, że świetnie się sprawuje to ładnie wygląda :wariat: aha i nie kupuj w komputroniku, drogo jak ch.. lepiej allegro lub inne sklepy internetowe :D

Link to post
Share on other sites

Jedyny problem z DFI jest taki, że przy obsłudze dwóch kart porty pracują w konfiguracji x8 x8. Jeśli chcesz już mieć to SLI to ja bym poszukał płyty która obsługuje karty z pełną przepustowością :wariat:

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz już mieć to SLI to ja bym poszukał płyty która obsługuje karty z pełną przepustowością

Na s1156 takiej nie znajdzie (wyjątek - modele z NF200)

 

znalazłem te płyty z obsługą pełnej przepustowości dwóch kart PCI Express x16

Gigabyte:

GA-P55A-UD7 - orientacyjna cena 1050zł

 

Asus:

Maximus III Extreme - orientacyjna cena 1350zł

 

MSI:

Big Bang-Fuzion - orientacyjna cena 1300zł

Big Bang-Trinergy - orientacyjna cena 1200zł

 

wszystko drogo...:) jedynie płytka od Gigabyte jeszcze by dała radę z ceną.

 

Zasilacz: szukałem odpowiedniego, może ten: THERMALTAKE 700W, bo ma 80PLUS i chyba firma dobra, co? (cena 450zł)

 

karta: może zamiast wymieniać płytę, wstawić ATi HD 5870?

Link to post
Share on other sites

Nie baw się w CF tylko drogie to i sprawia czasami podkreślam czasami problemy.

Kup HD5850, albo jak jestes postrzelony i nie wiesz na co kasę wydawać to HD5870.

Płyte zostaw i kup jedną porządną kartę.

Zasilacz możesz brać ten http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=32399 nie jest co prawda modularny, ale moc w nim bardzo duża drzemie :)

I to by było na tyle z mojej strony :D

Link to post
Share on other sites

Ale ej, najważniejszego nie mówicie. Nie ma znaczenia jaką przepustowość mają sloty PCI-Express. Para x8+x8 wystarczy w zupełności i odstaje o ok. 1% od x16+x16. Więc równie dobrze płyta może być za 400zł i wystarczy. Pomijam już samą opłacalność takiej inwestycji, jedna grafika byłaby lepsza.

Link to post
Share on other sites

ok, zdecydowałem się na pojedynczą kartę graficzną.

Wybór między:

Gigabyte Radeon HD5870 - dobra cena tej karty

lub

SPARKLE GeForce GTX480

 

Ceny obu kart zbliżone, przynajmniej w momencie pisania tego posta.

Jedyną moją rozterką jest to, że nie znam firmy Sparkle. Czytałem opinie na temat samej firmy, jak i dokładnie tej karty - link

Brał bym tego GF, ale boje się, że będzie diabelnie gorący i głośny, bo to referent, bez jakiegoś dobrego chłodzenia.

 

Szukałem też, ale nie mogłem znaleźć, informacji na temat tego, ile wychodzi, w przeliczeniu na złotówki, używanie karty GTX 480 w ciągu miesiąca. Tzn., w porównaniu np., do innej karty o ile więcej. Czy to różnice rzędu 5zł czy 50zł? Jeśli ktoś z Was widział gdzieś takie informacje, niech zarzuci linkiem.

 

 

 

PCI-Express. Para x8+x8 wystarczy w zupełności i odstaje o ok. 1% od x16+x16.

niezupełnie, 16x/16x sprawdza się lepiej w wysokich rozdzielczościach (choć to nadal tylko kilka %), podczas gdy w niższych to faktycznie żaden zysk

dodatkowe pytanie: a para x16/x8 - skoro 1% różnicy między parą x8+x8, to jak to wygląda w takiej konfiguracji? Pytam po prostu z ciekawości.

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie wez tansza plyte ktora ma sli i 2x geforce gtx 460 msi/gigabyte i zasilacz - fatal1ty albo sxs2... :rudolph:

ten fatal1ty to mi się podoba, pod względem trzymania napięć i modularnych kabli, tego chce właśnie kupić. Duża moc i dobra cena.

 

Co do karty, to zakup 2 x gtx460 jest nie głupi, bo wydajność duża, bardzo duża. Do tego mają psyhx, a to fajny dla oka efekt, a przy dwóch kartach nie powodują znaczącego spadku wydajności.

 

tylko problem z płytą główną. Jaką?

myślałem, że może tą: MSI P55-GD65 ?

Pomóżcie mi tylko wybrać płytę i koniec tego tematu:)

 

Płyta musi obsługiwać SLI (może być x8 + x8 lub x16 + x8 - czytałem dużo na ten temat, nie widać zbytniej różnicy) oraz być w miarę tania.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc:)

Link to post
Share on other sites

A ile możesz dać na płytę... Bo za 1200 Masz p. MSI Big Bang lub Trinergy... :D

 

GTX 460 w SLi sklauje się mniej więcej 93-99%. :P Zależy od gry/ benchmarka/ aplikacji/ programu... :pajac:

grafika Gigabyte GeForce GTX460 1GB - cena 2 x 790zł = 1580zł

zasilacz OCZ Fatal1ty Series 750W - cena 430 zł

 

suma: 2010 zł,

 

więc na płytę w granicach 500/600 zł.

 

Trochę poszukałem/poczytałem/wywnioskowałem i mam takie typy płyt:

 

DFI LANPARTY DK P55-T3eH9 - cena od 375 zł

 

ASRock P55 Extreme - cena od 500 zł

 

ASRock P55 Extreme4 - cena od 500 zł

 

Asus P7P55D PRO - cena od 500 zł

 

ASRock P55 Deluxe3 - cena od 530 zł

 

Gigabyte GA-P55-UD6 - cena od 575 zł

 

Asus P7P55D-E PRO - cena od 630 zł

 

lub jeszcze to:

 

MSI P55A Fuzion - cena od 690 zł

 

Asus SABERTOOTH 55i - cena od 700 zł

 

teraz pytanie: która z nich będzie najlepsza?

na której będę mógł podkręcić swojego i5 750 do 4GHz bez żadnych problemów?

która jest najlepiej wykonana?

i ostatecznie, którą powinienem kupić?

 

z góry wielkie dzięki za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...