Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak się zastanawiam po co Ci ten predator skoro i tak z tego co widze to wymienisz ~80% zestawu. Taniej by wyszło kupić osobno pompkę, rez i chłodnicę

 

Za 450 zł byś nie kupił ?  %-)

 

 

 

Nie mogę dać chłodnicy na dół, bo predator na to nie pozwala, a i tak bym nie chciał. Jeśli już to predator front + 120 back.

 

Triton na 5V był dla mnie głośny też. Ogólnie jak czytałem to ludzie zachwalają prace pompki, ale to już dam znać jutro, bo dziś nie mam czasu tego ogarniać.

 

Widziałem jak to wygląda na froncie i Ci powiem, że całkiem fajnie.

Link to post
Share on other sites
No to tak na obecną chwilę wrażenia z predatora ;)

 

 

Pompka sama w sobie jest cicha ale sporo wibracji przechodzi na obudowę. Dead silent nie wiem czy uzyska nawet po wyeliminowaniu tych wibracji (jeszcze nie jest to dobrze odpowietrzone), ale jak ja mówię, że jest cicha to pewnie większość nie będzie jej nawet w ogóle słyszeć   :P

 

Vardary na max (2200 rpm) tak wieją, że ze zdjętym panelem frontowym dmuchając przez chłodnicę czułem jeszcze wyraźny podmuch metr za obudową   %-)

 

 

 

Zrobiłem testy grając po 30 min w Far Cry 4 przemierzając ciągle tą samą trasę, sprawiając aby wszystko było możliwie jak najbardziej identycznie rozegrane.

 

 

NH-D14

 

1) Noctua 2x przez spliter (odczyt ze 140mm) - 715 rpm. Nie wiem ile na 120.

 

2) Wentylatory 3x phanteks 675rpm + redux coś koło tego.

 

Temp rdzeni maks: 59 61 61 57 

Średnie (na oko bliżej końca grafu): 53 53 55 53

 

 

 

Predator

 

1) Vardary - 950 rpm. Dałbym ze 850-900 najlepiej ale tak się tutaj nie da.

 

2) Wentylatory: phanteks + redux -  675 + 750 - nie wiem który ile miał. 

 

 

Temp rdzeni maks: 47 46 49 44

Średnie (na oko bliżej końca grafu): 42 42 44 41,5

 

GPU straciło na tym i jest ~2 stopnie cieplej.

 

 

 

Trzeba pamiętać, że buda straciła w pewnym sensie 2 wentylatory, a zarówno nh-d14 oraz predator mają po 2 sztuki na sobie.

 

Przy tych 950 rpm. Jest stosunkowo głośno, lecz nie jest to szum powietrza, a przenoszone wibracje na budę zarówno z wentylatorów jak i pompki. Trzeba to będzie jakoś ogarnąć.

 

 

 

 

 

Zdjęcia na szybko marnej jakości, więc średnio to wygląda. No ale coś tam widać ;) :

 

http://i.imgur.com/vPbgrOX.jpg?3

 


 

http://i.imgur.com/dfbhRsl.jpg?3

 

http://i.imgur.com/nO2Eu8b.jpg?4

 

http://i.imgur.com/sUQH031.jpg?3

 

Edytowane przez DyndaS
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jest tam przecież redux. Widać go też na ostatnim foto :P

 

Najzwyczajniej karta zamiast dostawać podmuch chłodnego powietrza jak wcześniej dostaje lekko ogrzane przez chłodnicę. Jak mnie najdzie, to może jeszcze sprawdzę jakoś na dniach jak wyjdzie gdy zamontuje predatora na topie.

 

Jutro chyba zrobię też jakieś lepsze foty, bo te tragedia.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Tak jak już wspomniałem wcześniej.

 

1) MSI poleciało na gwarę przez cewki i dostałem zwrot kasy, a oni przy wysyłaniu chcą samą kartę i nic więcej.

 

2) Później kupiłem gigabyte i tak mam go do tej pory.

 

3) Nabyłem tanio blok + backplate do asusa, więc kupiłem strixa :P

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

czyli... to będzie Tri-SLI czy nie będzie? :)

 

 

Tak jak już wspomniałem wcześniej.

 

1) MSI poleciało na gwarę przez cewki i dostałem zwrot kasy, a oni przy wysyłaniu chcą samą kartę i nic więcej.

 

 

 

czyli nie będzie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
 

A strata gwarancji po ingerencji w karty ASUSa?

 

Tutaj sprawa jest dyskusyjna...

 

Znam osobę która zerwała plombę i bez problemu uznali gwarancję. Czytając kartę gwarancyjną asusa w przypadku kart nie ma nic o tej plombie i braku możliwości jej zerwania co wygląda zupełnie inaczej w przypadku notebooków. Pisząc na forum asusa ktoś od nich mi na maila odpisał totalnie niejednoznaczną odpowiedź. Sama naklejka w sobie też nie ma żadnego napisu.

 

Ogólnie wydaje mi się, że jeśli sam jej nie uszkodzisz fizycznie podczas demontowania chłodzenia, to raczej nie będzie problemów z ewentualną gwarancją. No ale nie ma 100% pewności.

 

MSI znów ma naklejki gdzie jest informacja o utracie gwarancji w przypadku jej zerwania gdy...

... na ich forum napisali, że można zdjąć chłodzenie i nie będzie problemu z gwarancją chyba, że sam fizycznie uszkodzisz kartę.

 

 

czyli... to będzie Tri-SLI czy nie będzie? :)

 

Troll ?  :->

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

wybacz, za dużo na głowie i chyba nie ogarniam tego co czytam dziś :)

co do gwarancji z tego co pamiętam Asus na którymś forum (chyba oveclockers) się wypowiadał w sprawie serii 7xx niedawno, że w przypadku zmiany chłodzenia na wodne przyjmują kartę na gwarancję o ile nie jest ona zalana.

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Najbardziej mnie ciekawi fakt, że nigdzie nie masz napisane, iż jest to plomba gwarancyjna, tak jak to ma miejsce w przypadku MSI. Nie ma też nigdzie info w karcie gwarancyjnej, że w przypadku zerwania plomby tracisz gwarę :P

 

Tak teoretycznie, to skąd ktoś ma wiedzieć, że jeśli to coś się  zerwie tracisz gwarę  :->

 

Jak już wspominałem wygląda to raczej tak, że raczej nie powinno być problemu o ile sam jej nie uszkodzisz jakoś fizycznie. Malik kiedyś odsyłał 580, przy której zmieniał chłodzenie wiele razy, a przecież pozbył się plomby z karty i nie było problemu.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Powiem ci że zadałem pytanie teraz do ASUSA, bo jednej rzeczy nie rozumiem EK WATER BLOCKS wyprodukował blok na moje GPU, R9 290 DCII, to po jaką cholerę zawracają sobie głowę robieniem takiego bloku jak traci się gwarancję, mało kto zdecyduje się na takie rozwiązanie...

Link to post
Share on other sites

DyndaS nie pisałem tego żeby ci życie utruć!

 

"Ciekawe, bo karty MSI mają plomby a bez problemu można zerwać i montować

bloczek wodny. Trundo wiecej asusa nie kupię obecną karte muszę sprzedać."

 

ODP ASUSA:

 

"Witam,

Naruszenie plomby oznacza dla Pana naturalnie utratę gwarancji. Każda manualna
ingerencja w sprzęt skutkuje tym samym. ASUS udziela Panu gwarancji na sprzęt w
postaci fabrycznej, nie w jakiejkolwiek modyfikowanej.


Pozdrawiam"

Link to post
Share on other sites

Mi pamiętam, że odpisał trochę inaczej:

 

Nalepka o której Pan pisze jest plombą gwarancyjną. Jej zerwanie spowoduje 

odmowę naprawy przez serwis podczas reklamacji. Otrzymuje Pan gwarancję na 
kartę w fabrycznej konfiguracji, fabryczna konfiguracja powinna zapewnić Panu 
właściwe działanie karty 
zgodne ze specyfikacją. Modyfikacja parametrów karty lub jej komponentów moze 
negatywnie wpłynąć na jej działanie, modyfikując kartę robi to Pan na własną 
odpowiedzialność ze świadomością że uszkodzenia powstałe na skutek modyfikacji 
nie będą trakotwane jako gwarancyjne.

 

Niby, że plomba plombą, choć jak mówiłem, kilku osobom pomimo jej braku uznali. Właściwie to czy jest ktoś kto wysłał kartę do asusa bez plomby i mu odrzucili tylko i wyłącznie z tego powodu??? 

 

 

Z drugiej strony napisał:

 

modyfikując kartę robi to Pan na własną odpowiedzialność ze świadomością że uszkodzenia powstałe na skutek modyfikacji nie będą trakotwane jako gwarancyjne.

 

Czyli jak nie uszkodzisz jej sam to, że niby ok   :P

 

 

 

 

 

 

DyndaS zarzuć jakieś screeny temperatur procka

 

Podoba mi się ten Predator może przy zmianie platformy dodać go do zestawu 

 

Testy wrzuciłem 1 stronę temu. Pamiętaj, że chłodnica jest na froncie i dając ją na top będzie cieplej, ponieważ karta ogrzewa powietrze którym przedmuchiwany jest radiator.

 

Powiem ci że zadałem pytanie teraz do ASUSA, bo jednej rzeczy nie rozumiem EK WATER BLOCKS wyprodukował blok na moje GPU, R9 290 DCII, to po jaką cholerę zawracają sobie głowę robieniem takiego bloku jak traci się gwarancję, mało kto zdecyduje się na takie rozwiązanie...

 

 

EK robi takie bloki ponieważ użytkownicy tego chcą. Co z tego, że nawet stracę gwarancję jeśli i tak chcę zawodować ;)

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...