Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właściwie to brałem to pod uwagę :P , ponieważ tylny wentylator głośno terkocze gdy wnętrze budy się nagrzeje.

Dodatkowo 3 poznane mi osoby które mają Define R5 mają prawie, że identyczny defekt na drzwiczach. Wygląda to na jakieś jakby pęknięcia.

 

http://i.imgur.com/Mc7jYje.jpg

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

@Skeep... moja Lianka kosztowała blisko 1000zł i miała porysowaną (nadal ma) szybkę w kilku miejscach (przytarta) + było widać, że ktoś montował w niej coś bo były mikroślady po śrubkach od mobo i jakoś taką dostałem od moreli... pomijam fakt paru warstw klejonego 2 rodzajami taśmy kartonu. A więc skoro sklepy ryzykują przyjmoiwanie zwrotów naruszonych obudów wartych 1k to wątpię by nie przyjęli R5  :)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Zgodnie z prawem to nie mogą odmówić Ci zwotu. Mogą jedynie domagać się zadośćuczynienia za jakieś starty jeśli Ty coś uszkodzisz, lub zwrócisz niekompletne. Kolejna sprawa jest taka, że sklep nie ma prawa sprzedać produktu ze zwrotu jako nowy... No ale tak niektórzy robią licząc, że ktoś się nie połapie albo to najzwyczajniej oleje.

Link to post
Share on other sites
 

Gdzie tak jest napisane? 

 

Szukałem kiedyś informacji na ten temat na forum prawnym i kilku innych źródłach gdzie wszędzie wychodzi na to, iż nie można odmówić Ci tego prawa, o ile zwracasz rzecz w stanie niezmienionym. Czyli bez modyfikacji itp.  Może ewentualnie domagać się rekompensaty w związku z jakimiś wyraźnymi śladami użytkowania, które zaniżyły wartość towaru np. poprzez niezgodzenie się na zwrócenie pełnej kwoty.

 

 

Jeśli gdzieś się mylę to wyprowadź mnie z błędu ;)

 

 

Jeżeli to nie tajemnica to za ile sprzedałeś W2?

 

Nie sprzedałem i ciągle ją mam.

Link to post
Share on other sites

 

 

w stanie niezmienionym
 

 Jak faktycznie w takim stanie jest, to przy sprzedaży wysyłkowej zwrócić można, ale 

 

 

w związku z jakimiś wyraźnymi śladami użytkowania
to mogą odmówić przyjęcia zwrotu, ponieważ nie można zwrócić używanej rzeczy. 

 

 

wyprowadź mnie z błędu

Jest nowa ustawa i myślałem, że gdzieś nie doczytałem, stąd moje wahanie. ;)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że może nosić jakieś ślady użytkowania jeśli wystąpiły one przy normalnym zarządzie rzeczą.  Jak najbardziej można zwrócić używaną rzecz tak jak np. kupujesz laptopa i w normalny zarząd wchodzi np. zainstalowanie na nim windowsa.  Porysowanie obudowy czy matrycy już wychodzi poza normalny zarząd.

 

Podrzuć mi link do tej nowej ustawy, bo aż sam jestem ciekaw co oni tam pozmieniali, lecz nie wydaje mi się aby obrócili wszystko o 180 stopni.

 

 

 

 

PS.

Przełożyłem sprzęt do Coolteka i powiem Wam, że Define w sumie nie ma żadnych śladów poza typowymi "paluchami".

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Tak w sumie zrobiłem i spakowałem :P

 

Okazuje się, że ta skaza na drzwiczkach to normalna rzecz w Define R5... ale lipa... FRACTAL  :mlotek:

 

 

 

 

 

Na to wychodzi, że jeszcze "pomęczę" się z cooltekiem trochę czasu ;)

 

Myślałem nad thermaltake Core V51 i zawodowaniu tego, ale straszne to bydle, przedni filltr kiepski i utrudniony dostęp do niego, okno bardzo łatwo się rysuje.... Poczekam i może coś fajnego wyjdzie niedługo.

Może nowa buda od coolteka  :->

 

 

Najbliższe plany zakupów:

 

- Raijintek Triton

- Przedłużki

- 4-5x NB Blacksilent Pro 

- Scythe Himuro

Edytowane przez DyndaS
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Bardziej kierowałbym się w stronę Corsair Air 540 albo Ncase M1 (chociaż wolę duże obudowy więc bardziej Corsair), zresztą na razie nie zamierzam wyprowadzać się z R3 :D.

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Nie dołączasz do klubu H440? Ja zapraszam do Phanteksa Pro/Luxe :D

 

//e:

Tak mi po głowie chodziło jaka to obudowa mi ostatnio się podoba i w końcu sobie przypomniałem - BQ! Silent Base 800! Nie myślałeś o niej? Bardzo jestem ciekaw wrażeń z pierwszej ręki jej użytkownika :)

Edytowane przez NewSky
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...