Skocz do zawartości

Długie renderowanie na mocnym kompie - Sony Vegas Pro 13


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio zauważyłem że coś chyba za długo renderują mi się filmy na nowym kompie.

Trochę mnie to niepokoi bo zwykły filmik z gry 15 minut potrafi renderować się nawet 1:10h w 720p 30FPS .mp4 z użyciem CUDA czy CPU czas porównywalny.

Podczas renderingu do formatu wmv czy mp4 sytuacja taka sama.

 

Np. Materiał 50 minut z gry przyśpieszony do 15 minut (Timelapse) Renderuje sie z 1:40h.

Renderuje się już 37 minut  a jest dopiero  32%.

 

Chyba tak nie powinno to wyglądać tymczasem gdy kolega na takim samym presecie (Wspólnie skonsultowany na taki sam) Ten sam materiał na i7 3770k+HD7850 rendeuje 30min.

WTF ?  :roll:

O co chodzi? Dlaczego sie to tak długo mieli tymczasem gdy na słabszym kompie kolegi idzie to z 3 razy szybciej??  :cry:

 

Komputer w sygnaturze.

 

Link to post
Share on other sites

Tak monitoruję. Procesor nie grzeje się prawie wogóle. Aktualnie renderuję i temperatura Max.55 Stopni na wszystkich rdzeniach. Tak samo podczas gry. Wykorzystanie procesora waha się 80%-95% (Sprawdzone Monitorem Systemu). KArta graficzna w grach typu BF4 max 73 Stopnie a podczas renderingu czyli aktualnie 44 Stopnie.

HW Monitor:

http://i.imgur.com/Xv0A2Gq.png

 

Link to post
Share on other sites

Ale zrozum, że on ma teoretycznie 2x mocniejszy procek od Ciebie. Sony Vegas korzysta z wielowątkowości procesora. Im więcej wątków tym lepiej, bo przerzuca sobie pracę na kilka wątków, przez co rendering jest szybszy. To tak jak w fabryce: do tej samej roboty zatrudniasz 4 pracowników, a kolega 8. Który zespół skończy wcześniej? :P

Link to post
Share on other sites

Czas renderowania jest ok. 

 

Mi film 80 minutowy renderował się 3 dni ( co prawda miał dużo efektów i muzyki + przyspieszeń + graficzne komentarze i wrzuty z AAE, a największy problem sprawił CC od MB który po dodaniu wygładzenia i odpowiednich kolorów dodał w sumie 20h więcej renderowania) w sumie mi filmiki 8-10 minutowe z efektami renderowały się nawet 8-14 godzin w zależności od nałożenia efektów ( phenom po lekkim o/c 945 BE ), co prawda masz mocniejszy procesor, ale mimo wszystko to nadal procesor. Jeżeli chcesz szybciej renderować przeżuć się na Open GL co skraca czas o 3/4 ( ten sam filmik renderował się 3/4 dnia - 80 minutowy ) 

Poszukaj w sieci jak to zrobić ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...