Skocz do zawartości

Procesor do +\- 500 zł?


Recommended Posts

Witam,

 

Temat o quadzie się skończył, zapadła decyzja - nie kupujemy, ceny są absurdalne.

 

Żeby nie robić bigosu w temacie o quadzie, zakładam ten.

 

Mam na oku AMD FX X8 8320 (8 rdzeni, 8 wątków) pod AM3+. Komputer będzie służył głównie do grania.

 

Mam już kupioną kartę MSI R7 260X 2GB w wersji OC jeśli to ma jakieś znaczenie przy doborze reszty komponentów, takich jak wyżej wymieniony procesor.

 

Co myślicie?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

hej, a masz juz moze inne podzespoly, jak plyta glowna, zasilacz itp?

 

Witaj, co do płyty to sam nie jestem pewien. Masz jakieś propozycje do +\- 250 zł dla tego procka?

 

Jeśli chodzi o zasilacz to zdecydowałem się na SilentiumPC 600W.

 

Procesor z tego co wiem jest dosyć prądożerny, szczególnie po OC co planuje uczynić.

 

Chyba i tak będzie zapas mocy przy tym zasilaczu?

 

 

 

i5 2500k, po oc zje tego FX`a a za 500zł spokojnie już go kupisz ;)

 

Dziękuje, wezmę pod uwagę :-)

 

Narazie jednak pozostańmy przy opiniach na temat 8320.

 

Jego test na benchmark.pl wypadł dobrze, szczególnie po OC.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Sandro
Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o zasilacz to zdecydowałem się na SilentiumPC 600W.

 Bardzo słaby zasilacz. W tej cenie lepszym wyborem bedzie cooler master g450m/550m/650m.

 

Podzespoły nowe czy używane?

 

Masz już ram czy kupujesz? Jak tak podaj budżet.

Edytowane przez Pepis
Link to post
Share on other sites

jezeli nie masz plyty glownej to nie kupuj FXa. One nie sa jakies tragiczne, tylko, ze aby w pelni rozwinac skrzydla, potrzebuja bardzo dobrej plyty glownej i dobrego chlodzenia. Jak takiego FXa podkrecisz to masz (mniej wiecej, zaleznie od gry) wydajnosc i5.

Jezeli nie jestes pasjonatem AMD, to lepiej pojsc w intela - mniej problematyczne, jednakze jezeli bardzo chcesz AMD, to lepiej zainwestowac w FX 6300 - kosztuja ok 350 zl, moglbys kupic tansza plyte glowna, chociaz chlodzeie na proca przy sporym oc i tak obowiazkowe, a po podkreceniu maja dobry stosunek wydajnosc/ cena

 

Odpusc sobie Deusa, sa zdecydowanie lepsze zasilacze np.: XFX core 550, CM G550M czy Thermaltake SE 530.

Link to post
Share on other sites

jezeli uzywko wchodza w gre to procesory Sandy sa dobrym rozwiazaniem - sa bardzo wydajne, nie maja problemow z odprowadzaniem ciepla (lut zamiast glutu pod czapa) i mozna smialo inwestowac.

Problemem moze byc jedynie brak gwarancji (ale nie slyszalem zeby one sie psuly), wysoka cena no i inwestycja pieniedzy w martwy socket, aczkolwiek jezeli podkrecony i5 2500k nie da rady jakiejs grze to haswell tez tutaj sobie nie poradzi.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Dziwne, bo zasilacze SilentiumPC widnieją na białych listach, mają dosyć dobre opinie no i certyfikat 80 Brozne. Co z nimi nie tak?

 

Od zawsze byłem z Intelem. Teraz ten X8 wydaję się mieć dobry stosunek cena\jakość. Szczególnie po OC. Obecnie gry wykorzystują do 4 rdzeni. Nieliczne produkcje wykorzystują więcej. 4 mocne rdzenie Intela teraz wypadają lepiej niż 8 słabszych AMD, jednak po OC Fx jest niewiele gorszy w grach od I5. Za to jeśli chodzi o benchmarki czy programy do obróbki grafiki\video potrafiące wykorzystać wielozadaniowość tego procka wypada on tam lepiej niż droższy konkurent od niebieskich. Dlatego zastanawiam się czy nie jest to bardziej przyszłościowy zakup niż I5 w podobnej cenie?

 

Powiedzmy, że jestem zdecydowany na tego FXa. 600W zasilacz da radę z całością?

 

W przyszłość planuje podkręcić procka, ale to dopiero jak kupie jakieś przyzwoite chłodzenie.

 

Ogólnie to nie wykluczam części używanych, byle nie na "martwych" socketach.

 

Pamięci to 8GB DDR3 1600 Crucial Ballistix CL9.

 

Co do płyty. Z propozycji ekonomicznych to 760GA-P43 (FX) od MSI wydaję mi się być w porząku.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sandro
Link to post
Share on other sites

Dzięki szukajcie na forum dowiedziałem się, że poleca się Gigabyte Ga970A-Ds3p jeśli chodzi o ekonomiczne rozwiązanie.

 

Ile ten Fx ma rdzeni? Niby mowa o 8 a często w testach lub na forum pisze się o nim jako 4 rdzeniowym...

 

Polecacie tak te i5. Mógłbym prosić o zestaw oparty o 1150 do MAX 1500 zł (Zasilacz, Płyta, Procesor i RAM 8GB) który wykorzysta potencjał karty wymienionej w pierwszym poscie i będzie w miarę przyszłościowy.

 

Procesorów bez K nie można podkręcić nic? Nawet FSB zwiększyć?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sandro
Link to post
Share on other sites

FX 8320 ma 4 moduly i 8 watkow - ile ma rdzeni trudno powiedziec, bo zdania uczonych sa podzielone. Zpewnoscia nie jest to HT jak przy procesorach intela, ale nie sa to tez pelnowartosciowe rdzenie jak np w phenomie czy intelach - takie cos "pomiedzy" co nie do konca sie udalo.

FXy nie sa zle, szczegolnie po podkreceniu i to prawda ze podkrecony fX to wydajnosc i5 (zaleznie od gry) jednakze wymagaja dobrej plyty glownej i dobrego chlodzenia.

I5 zas pojdzie Ci na dowolnej plycie glownej i boxowym coolerze

masz tutaj zestaw na FXie z bardzo dobra plyta glowna, 8 gb ramu i zasilaczem za 1500 zl - brakuje tylko chlodzenia (dodatkowe 150 zl)

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=63292

 

tutaj zestaw na dobrej plycie od Gigusia tylko bez zasilacza:

http://allegro.pl/fx-8320-do-8x4-ghz-gigabyte-990xa-u3s3-8gb-1866-i4620142848.html

 

 

prawde mowiac przy twojej karcie graicznej nie ma znaczenia jaki procesor kupisz, poniewaz to i tak grafika ograniczy procka (niezaleznie czy FXa czy i5)

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

Procesor: Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX HASWELL

Płyta Główna: MSI B85M-E45

Pamięć: Crucial Ballistix Sport XT 8GB/1600

Zasilacz:Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze

Karta graficzna: MSI RADEON R7 260X 2GB GDDR5 (128 Bit)

 

I parę pytań:

 

Rozumiem, że taki zestawik będzie bardziej wydajny i przyszłośćiowy niż np zestaw oparty o AM3+ i FXa 8320?

 

Zasilacz da radę? Zostanie jakiś zapas?

 

Warto zamawiać z morele? Nie ma problemów później z ewantualną reklamacją itp?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sandro
Link to post
Share on other sites

Zasilacz zmień na http://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g550m-550w-modularny-120mm-80-rs-550-amaa-b1-629138/

ramy na te http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

płyte główna na http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b85m-d3h-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-matx-ga-b85m-d3h-582757/

i będzie ok

 

uzasadnienie:

zasilacz o klasę wyżej oparty na przetwornicy DC-DC bardzo cichy

Mobo z chłodzoną sekcją zasilania i bualbiosem

i tańszy ram

Edytowane przez Pepis
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w normalnym zastosowaniu przy jednej karcie graficznej, to nie ma znaczenia czy masz PCIe 2 czy 3.

Co do FXa - jak chcesz wydac kupe kasy na chlodzenie, plyte glowna i przewiewna obudowe zeby proca mocno wykrecic, to sie mozesz bawic, FXy nie sa takie zle jak pisza inni (nie sa tez tak dobre jak chcialbym zeby byly;))

a jak chcesz miec swiety spokoj to kup sobie intela

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...