Skocz do zawartości

Przewiewna obudowa za około 400 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mrama,

Recommended Posts

Siemka,

 

Za jakiś czas będę kupował nową obudowę. Mój budżet to 400zł i wolę tej sumy nie przekraczać, chyba że naprawdę warto dopłacić te kilka złotych. Na pierwszym miejscu stawiam przewiewność na drugim ciszę i ładny wygląd. Jedne co mnie ogranicza w wyborze obudowy (oprócz kasy) to wysokość - nie może być większa niż 51cm.

 

Czego oczekuję od obudowy:

- przewiewności

- ceny do 400zł

- wysokości nie większej niż 51cm

- możliwości włożenia dużych kart (zmierzam kupić takie sztuki jak GTX 970 lub 980)

- dużej przestrzeni dla wszystkich podzespołów i na przyszłe modernizacje

- dużo miejsc na wiatraki

- jakieś filtry przeciwkurzowe

- dobrej jakości wykonania (żeby obudowa nie była zrobiona z plastiku i nie brzęczała (rezowonała))

- fajnie by było gdyby kable dało się schować w ściance bocznej czy gdzieś

 

Narazie zamierzam do obudowy włożyć:

- płytę główną z procesorem i 4 kościami ram

- chłodzenie Silentium PC Fortis HE1225

- zasilacz  XFX XTR 650W

- 1 HDD

 

W przyszłości (za kilka lat) będę modernizował komputer, więc chciałbym żeby zmieścił się tam jeszcze jakiś SSD, czy 2 GPU.

 

Wygląd raczej nie gra dużej roli. Większa obudowa niż midi tower prawdopodobnie nie zmieści się pod moje biurko. Czytałem dużo postów i takie obudowy znalazłem:

- Corsair Carbide 500r

- Cooler Master 690 III Advanced

- Nzxt 530 Source

- Fractal Arc Midi Tower R2

- Fractale Core 3000, 3300, 3500

 

Czy okno w obudowie coś daje (chodzi o przewiewność) czy to tylko kwestia wyglądu?

 

Jeżeli macie inne propozycje to piszcie. Liczę na szybkie odpowiedzi!

 

Pozdrawiam,

Pivlo

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

Czy okno w obudowie coś daje (chodzi o przewiewność) czy to tylko kwestia wyglądu?

 

 

Nic a nic. 

 

Co do podanych przez Ciebie obudów: szczerze mówiąc praktycznie wszystkie mają zbliżone "parametry".  Jednak jeśli chcesz się bawić w SLI, to ode mnie faworytem będzie CM 690 III Advanced. Potężna obudowa, SLI mieści bez przepity, dobra wentylacja, filtry też w porządku.

Link to post
Share on other sites

Nie ma przycisku regulacji prędkości wiatraków

A tak btw który fractal jest lepszy - core 3500 czy arc midi r2?

A tak btw który fractal jest lepszy - core 3500 czy arc midi r2?

A podobno ten 500r się kurzy i warto dokupić do niego jakieś filtry przeciwkirzowe - mit czy fakt?

A podobno ten 500r się kurzy i warto dokupić do niego jakieś filtry przeciwkirzowe - mit czy fakt?

A podobno ten 500r się kurzy i warto dokupić do niego jakieś filtry przeciwkirzowe - mit czy fakt?

Link to post
Share on other sites

Po długim szukaniu, porównywaniu osiągów i eliminacji zawężyłem krąg do 2 zawodników - Corsair Carbide 500r i Fracral Arc Midi R2.

Teraz stoję przed ostatecznym wyborem.

 

Fractal Arc Midi R2 jest moim zdaniem solidną obudową, z naprawdę mocnymi osiągami. 

Corsair 500r jest równie dobra wejdzie prawie na styk pod moje biurko i nie wiem czy nie lepiej wybrać niższego konkurenta.

A co wy mi doradzicie?

 

Zdjęcia obecnej obudowy w biurku:

http://screenshooter.net/100277731/gupoqps

http://screenshooter.net/100277731/migkfen

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Musisz poważnie zastanowić się czy faktycznie będziesz chciał włożyć tam 2x gpu. Jeżeli jesteś tego pewien to bierz 500r bo do sli będzie sporo lepsza, niestety twoje biurko moim zdaniem będzie bardzo ograniczać możliwości wentylacji tej obudowy( przykrywając górne otwory wentylacyjne, przez które ucieka najwięcej ciepła).

 

 

W przyszłości (za kilka lat) będę modernizował komputer, więc chciałbym żeby zmieścił się tam jeszcze jakiś SSD, czy 2 GPU.

 

Za kilka lat kupisz jedno nowe gpu i prawdopodobnie nową obudowę:]. Podejrzewam że w 90% przypadków, ktoś kto pisze że w przyszłości planuje multi-gpu, i tak zostanie przy jednej karcie.

Radze Ci kupić tego Fractala bo porostu będzie Ci wygodniej z nim żyć, podejrzewam że będzie sporo Cichszy, będzie zbierać sporo mniej kurzu (patrząc na twoje screeny będzie miał co zbierać %-) ) i lepiej wkomponuje się w twoje biurko.

 
Link to post
Share on other sites

Z tym że będę miał 2xGPU to trochę przesadziłem i pewnie będzie tak jak mówisz o 1 GPU. Teraz planuję kupić gtx 970 i pewnie nie będę go zmieniał przez kilka lat a jak już zmienie to będę miał pewnie nowe biurko i wtedy pomyślę o jakimś gigancie o wysokości 60cm. Dobrze powiedziałeś że moje biurko mogłoby ograniczać przewiewność corsaira 500r ( od góry obudowy do półki byłoby mniej więcej 1cm wolnej przestrzeni :( ). Z tym kurzem też masz rację. W takim razie kupię wracała arc musi r2. Jeszcze tylko wybór modelu z oknem lub bez, ale jeśli mój regał zakrywa połowę bocznej obudowy to raczej okno będzie zbedne. Dzięki za pomoc wszystkim którzy się tutaj udzielali :).

Mam jeszcze kilka pytań na koniec:

1.Czy Fractal Core 3500 jest następcą arc midi r2 i która wersja jest lepsza?

2.Czy Corsair 450d jest lepszy pod względem osiągów od arc midi r2 i czy warto rozpatrywać jego zakup?

3.Jeżeli kupię Fractala arc midi r2 to czy warto dokupić do niego jakieś dodatkowe wentylatory czy inne rzeczy?

 

Liczę na szybkie odpowiedzi :).

Odpowie ktoś :3 ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...