Skocz do zawartości

Wifi działa, lan nie, radiówka


Recommended Posts

Witam, mam problem, jak w temacie. Prawdopodobnie z konfiguracją routera pentagram cerberus p6363. Wszystko działało pięknie, ale podczas podłączania drukarki wifi zresetowałem ustawienia rutera, bo mnie o to poprosiła i teraz mam problem. Podpięte wszystko jest dobrze.

Czyli tak. Jeżeli podłącze router nie działa mi LAN, a działa WIFI, komputer łączy się z siecią sieć 2.

Bez routera działa LAN, łączy mnie z Sieć 1, ale to mnie nie zadowala bo po coś ten router mam i zależy mi na WIFI

Jeżeli najpierw podłącze się bezpośrednio pod komputer i uzyskam połączenia LAN, po czym przepnę kabel do routera, a kabel od routera do komputera to wszystko działa, zostaję połączony z Sieć 1, tylko że po ponownym uruchomieniu działa już tylko WIFI a połączenie nazywa się Sieć 2 czyli wraca do początku

Edytowane przez mizeriowy
Link to post
Share on other sites

Witam, mam problem, jak w temacie. Prawdopodobnie z konfiguracją routera pentagram cerberus p6363. Wszystko działało pięknie, ale podczas podłączania drukarki wifi zresetowałem ustawienia rutera, bo mnie o to poprosiła i teraz mam problem. Podpięte wszystko jest dobrze.

 

Czyli tak. Jeżeli podłącze router nie działa mi LAN, a działa WIFI, komputer łączy się z siecią sieć 2.

 

Bez routera działa LAN, łączy mnie z Sieć 1, ale to mnie nie zadowala bo po coś ten router mam i zależy mi na WIFI

 

Jeżeli najpierw podłącze się bezpośrednio pod komputer i uzyskam połączenia LAN, po czym przepnę kabel do routera, a kabel od routera do komputera to wszystko działa, zostaję połączony z Sieć 1, tylko że po ponownym uruchomieniu działa już tylko WIFI a połączenie nazywa się Sieć 2 czyli wraca do początku

Zacznij od tego, podłanczasz laptopa do routera poprzez WiFi a PC poprzez kabel Lan, reset ustawień routera nic nc nie zmienia chyba że masz na każdym komputerze, ustawione na sztywno IP i dlatego jedno gryzie się  z drugim, moge Ci pomóc w konfiguracji wystraczy że podeślesz ID z TeamViwer-a i hasło, poczym połącze się z jednym i drugi i ustawię, moje działania będziesz widział.

Link to post
Share on other sites

Jeśli się udało to dobrze :), jak opisujesz problem to pisz co chcesz połączyć ze sobą, ułatwi to znalezienie przyczyny. :) w routerze jest tez tryb dostępu poprze podanie adresu MAC, jak nie wpiszesz adrsu MAC urządzenia to nie pozwoli Ci się z nim połączyć, wszelkie tego typu pytania były już zadawane a google to śmietnik który to wszystko posiada :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...