Skocz do zawartości

PC do gier, sama buda, do 3500,- zł, zakup na raty.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez scolman,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry, oraz przeglądanie internetu

  •  

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500,- Uwaga planuję zakup na Raty, więc sprzedawca musi oferować taką formę płatności.

 

Których części potrzebujesz?: Buda + system operacyjny Windows

 

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie nie będę podkręcać, na pewno.

 

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Monitor to LG W2243S-PF, rozdzielczość 1920x1080, 22". I taki zostanie, nie będę go zmieniał.

 

Specjalne wymagania: Możliwie cichy zestaw - niemowlak w tym samy pokoju.  

 

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Poprzedni wyląduje u rodziny, zostanie tylko mysz, klawiatura, listwa zasilająca oraz wyżej wspomniany monitor.

 

Własna propozycja zestawu: Znalazłem coś takiego na stronie firmy Komputronik.pl http://www.komputronik.pl/product/234623/Elektronika/Komputery/Komputronik_Sensilo_SX_600_H004_.html

 

Inne: -------

Jeśli ktoś może pomóc fachową poradą, to będę bardzo wdzięczny :)

 

Edytowane przez scolman
Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-4570 LGA1150 BOX-768 zł

Asrock Fatal1ty H87 Performance Intel H87 LGA1150 BOX-374 zł

Crucial DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz Ballistix Tactical CL8- 314 zł

Asus GeForce GTX770 DirectCU II OC 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express- 1189 zł

Seagate Barracuda 1TB SATA3 (ST1000DM003)- 202 zł

Corsair Carbide Series 300R- 278 zł

be quiet! PUREPOWER L8 630W- 327 zł

LG nagrywarka DVD GH24NSB0 czarny OEM- 55 zł

 

Razem- 3507zł

Delitkatnie przekroczony budżet ale napewno nie będziesz żałował

Procesor niewiele gorszy od I5 4670 praktycznie tylko jakieś 5% różnicy w wydajności

Płyta główna asrock produkowana w fabrykach asusa więc tutaj nic innego nie polecam ze względu na dużą awaryjność płyt msi,gigabyte poza tym bardzo dobra wydajność tej płyty w porównaniu z modelami z wyższej półki

Pamięci Crucial ballistix bardzo dobra wydajność potwierdzona wieloma testami o wiele wyższa półka niż kingston,geil,patriot itp.

Karta graficzna w tym przedziale cenowym chyba najlepszy wybór radeona nie polecam ze względu na dość wysokie temperatury pracy jak kulturę pracy

Dysk twardy -najlepszy dysk hdd w tym przedziale i nie tylko niestety nie ma ssd,ale to chyba nie problem.

Obudowa sam posiadam taką osobiście parę słów na jej temat, filtry przeciw kurzowe na spodzie i na froncie obudowy, bardzo przestronna można praktycznie wszystko w niej zmieścić,bardzo ciche wentylatory ogólnie mega chyba nic innego bym nie brał w tej cenie.

Zasilacz- cisza cisza cisza, moc,moc stabilne napięcia filtry antyprzepięciowe itp odpinanane kable żeby nie było burdelu w obudowie

napęd jak napęd nic więcej nie dodam.

Nie sugeruj się nowościami typu msi gaming itp bo te płyty prędzej czy później trafiają do mnie na serwis nazywamy je królowymi serwisu,a szkoda czasu na to żebyś wydał pieniądze i bujał się później z tym czymś po serwisach i nie miał przyjemności z grania.Poza tym nie ma rzeczy które się nie psują i trzeba mieć dużo szczęścia by nie były awaryjne ja starałem się wybierać podzespoły ,które bardzo rzadko trafiają na serwis.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Karta graficzna w tym przedziale cenowym chyba najlepszy wybór radeona nie polecam ze względu na dość wysokie temperatury pracy jak kulturę pracy

:co:  Głośność zależy od użytego chłodzenia, a nie chipu karty... 

 

 

Zasilacz- cisza cisza cisza, moc,moc stabilne napięcia filtry antyprzepięciowe itp odpinanane kable żeby nie było burdelu w obudowie

W dużo niższej cenie jest lepszy zasilacz, który cechuje się podobną kulturą pracy - CM G550M.

 

 

Asrock Fatal1ty H87 Performance Intel H87 LGA1150 BOX-374 zł

Po co tyle przepłacać na płycie? Tutaj spokojnie wystarczy B85-G43, H87 Pro4, czy też B85-HD3. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Delitkatnie przekroczony budżet ale napewno nie będziesz żałował
 

 

Zestaw średni jak nie mizerny...

  • GPU przeplacone (w podobnej cenie ma być 970),
  • zasilacz 630W? Piekarnik będzie podłączał pod kompa?
  • Mobo przepłacone i totalnie nieuzasadnione (h87 do proca bez K? )

 

Nie siej proszę fermentu...

Link to post
Share on other sites

Razem- 3507zł

Delitkatnie przekroczony budżet ale napewno nie będziesz żałował

 

Dziękuję za szybką odpowiedź. Ostatni zestaw PC kupowałem jakieś 7 lat temu, więc zupełnie nie orientuję się w aktualnym sprzęcie. Dlatego szukam porady.

 

W propozycji od Ciebie nie widzę systemu operacyjnego, kwota więc nieco wzrośnie.

Obecnie używam Windows 7, żona na laptopie ma Windows 8 i jestem chory jak go widzę, bez jakiejś "nakładki" aby wyglądał i działał bardziej normalnie to chyba się niego nie przyzwyczaję.

 

Karta graficzna - od zawsze używam GeForce (w 1999r. kupiłem pierwszego - jeśli dobrze pamiętam ;P ) i do zmiany na Radeona, pewnie ktoś musiałby mnie skutecznie przekonać.

 

Dysk SSD by się przydał, ale przeżyję bez niego jeśli trzeba będzie.

 

Chcę PC, na którym będę mógł zagrać w Wiedźmina 3 i inne nowe gry, bez zmartwień o wymagania.

Który posłuży mi przez najbliższe klika lat (jak się uda to bezawaryjnie).

Liczę, że przy założonym budżecie da się coś takiego kupić.

 

Skrzynka musi być zmontowana, system i sterowniki ew. mogę wgrać sam.

Edytowane przez scolman
Link to post
Share on other sites
Płyta główna asrock produkowana w fabrykach asusa więc tutaj nic innego nie polecam ze względu na dużą awaryjność płyt msi,gigabyte poza tym bardzo dobra wydajność tej płyty w porównaniu z modelami z wyższej półki

 

Poproszę info na temat rzekomej, zwiększonej awaryjności MSI / Gigabyte. Jak mamy zrozumieć stwierdzenie "wydajność tej płyty". ?

 

Pamięci Crucial ballistix bardzo dobra wydajność potwierdzona wieloma testami o wiele wyższa półka niż kingston,geil,patriot itp.

 

Podobnie jak wyżej, poproszę testy w których to Crucial wypada lepiej jeżeli chodzi o wydajność.

 

Razem- 3507zł Delitkatnie przekroczony budżet ale napewno nie będziesz żałował

 

Czytamy dokładnie ....

 

Których części potrzebujesz?: Buda + system operacyjny Windows

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Liteon iHAS122 SATA (black)

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Palit GeForce GTX 770 2GB DDR5 256bit (1085/7010)

Microsoft Windows 8.1 OEM 64bit PL / Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1

SilentiumPC Fera 2 HE1224

 

3523 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

 

Chłodzenie na CPU dla poprawy kultury pracy. Obudowa z regulatorem obrotów, ustawisz sobie na LOW i będzie bardzo cicho. Zasilacz oparty na przetwornicy DC-DC z kulturą pracy podobną do bq L8. 

 

Wydajnościowo zestaw niemal takim sam jak propozycja wyżej, tyle że tutaj dochodzi Ci system oraz chłodzenie CPU kosztem obudowy oraz minimalnie słabszego CPU 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Zestaw średni jak nie mizerny...

  • GPU przeplacone (w podobnej cenie ma być 970),
  • zasilacz 630W? Piekarnik będzie podłączał pod kompa?
  • Mobo przepłacone i totalnie nieuzasadnione (h87 do proca bez K? )

 

Nie siej proszę fermentu...

 

Sorry to tylko propozycja co do płyty to mój wybór może kupić coś innego póki co to 970 nie ma więc poleciłem to co jest, co do zasilacza to zawsze fajnie jak jakiś zapas jest

Link to post
Share on other sites

 

 

Poproszę info na temat rzekomej, zwiększonej awaryjności MSI / Gigabyte. Jak mamy zrozumieć stwierdzenie "wydajność tej płyty". ?

 

 

Podobnie jak wyżej, poproszę testy w których to Crucial wypada lepiej jeżeli chodzi o wydajność.

 

 

Czytamy dokładnie ....

 

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Liteon iHAS122 SATA (black)

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Palit GeForce GTX 770 2GB DDR5 256bit (1085/7010)

Microsoft Windows 8.1 OEM 64bit PL / Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1

SilentiumPC Fera 2 HE1224

 

3523 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

 

Chłodzenie na CPU dla poprawy kultury pracy. Obudowa z regulatorem obrotów, ustawisz sobie na LOW i będzie bardzo cicho. Zasilacz oparty na przetwornicy DC-DC z kulturą pracy podobną do bq L8. 

 

Wydajnościowo zestaw niemal takim sam jak propozycja wyżej, tyle że tutaj dochodzi Ci system oraz chłodzenie CPU kosztem obudowy oraz minimalnie słabszego CPU 

 

 

 

Pracuję w jednym z największych serwisów w Polsce i przyjmujemy na 10 produktów jakiejkolwiek firmy 6-7 to gigabyte i msi jak nie wierzysz to popytaj bo o awaryjności nikt nie mówi na portalach.Co do płyty to też można wziąć asrock z97 pro 4 ale po co testy i recenzję h87 można znaleźć wszędzie to fakt że trochę droga.Ram znalazłem tylko to wcześniej była bardziej obszerna recka tego i porównanie z innymi pamięciami http://www.hardcoreware.net/crucial-ballistix-tactical-review/

 

/e nie cytuj całych postów    dad

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

 

 

Pracuję w jednym z największych serwisów w Polsce i przyjmujemy na 10 produktów jakiejkolwiek firmy 6-7 to gigabyte i msi jak nie wierzysz to popytaj bo o awaryjności nikt nie mówi na portalach

 

Myśmy już takich serwisantów mieli multum tutaj na forum. Jedni piszą tak o Gigabycie, drudzy o MSI, trzeci o ASRocku. O awaryjności nie mówi się na portalach ale obecnie jesteśmy na forum, gdzie każda wpadka danego producenta odbija się sporym echem.

 

 

Co do płyty to też można wziąć asrock z97 pro 4 ale po co testy i recenzję h87 można znaleźć wszędzie to fakt że trochę droga

 

Ale po co dopłacać do takich chipsetów przy procesorze non-K ?

 

 

Ram znalazłem tylko to wcześniej była bardziej obszerna recka tego i porównanie z innymi pamięciami http://www.hardcorew...actical-review/

 

??????

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Myśmy już takich serwisantów mieli multum tutaj na forum. Jedni piszą tak o Gigabycie, drudzy o MSI, trzeci o ASRocku. O awaryjności nie mówi się na portalach ale obecnie jesteśmy na forum, gdzie każda wpadka danego producenta odbija się sporym echem.

 

 

 

 

Ale po co dopłacać do takich chipsetów przy procesorze non-K ?

 

 

 

 

??????

 

 

 

 

 

Wiem o co ci chodzi, to jest zawsze propozycja niech sobie wybierze coś z tych propozycji ,które zostały podane co do msi i gigabyte mam przykre doświadczenia praktyczne nie teoretyczne bo teoretyków wogóle nie słucham bo wiedzą tylko tyle ile przeczytają a nie zrobią więc nie chce żeby się sparzył w tym momencie to jego wybór

Co do zasilacza g550m to fajna opcja tylko później nie zaciekawie z gwarancją -5 lat( 3lata u sprzedawcy a później za granicę trzeba wysyłać do producenta),ale nie ma co pesymistycznie myśleć będzie dobrze ;)

 

/e

nie cytuj całych postów    dad

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Uzbrojony w zaproponowane przez użytkownika kajtek. zestawienie poszedłem do dwóch lokalnych sklepów i poprosiłem o oferty.

Otrzymane zestawienia wklejam poniżej:

 

Oferta nr 1.

1. BX80646I54460 Intel Intel Core i5-4460, Quad Core, 3.20GHz, 6MB, LGA1150, 22nm, 84W,
VGA, BOX
2. B85-G43 MSI MSI B85-G43, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, DVI, GBLAN, ATX 
3. AD3U1600W8G11-R ADATA ADATA 8GB 1600MHz DDR3 CL11 Retail 
4. WD10EZEX WesternDigitalDysk twardy WD Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache 
5. AT-TRIX-10-000000-0002-TN MODECOM MODECOM OBUDOWA KOMPUTEROWA TRIKS USB 3.0 GAMING BLACK BEZ ZASILACZA
6. N750-2GD5/OCV1 MSI MSI GeForce GTX 750 OC, 2GB GDDR5 (128 Bit), HDMI, DL-DVI-D, D-Sub 
7. SH-224DB/BEBE Samsung Samsung nagrywarka DVD 22x SATA bare bulk czarna (bez Nero) 
8. GFC-02737 Microsoft Microsoft OEM Windows Home Premium 7 SP1 x64 Polish 1pk DVD LCP 
9. AEROPGSVP-550 Aerocool AEROCOOL VP-550 Zasilacz ATX 550W, aktywne PFC, ''BOX'' 
10. Chłodznie CPU Scythe Tatsumi CPU Cooler,775,1150,1155,1156,2011,AM2(+),AM3(+)
 
Całość za 3490 zł i obejmuję ona poskładanie wszystkich elementów oraz instalacja systemu operacyjnego wraz ze sterownikami
 
 
Oraz Oferta nr 2.
1 [bX80646I54460] Intel Core i5 4460 3,20 GHz BOX [socket 1150]
2 [Z97 PC Mate] MSI Z97 PC Mate
3 [NE5X770S1042F] GeForce GTX 770 Palit 2GB OC DVI&HDMI&DP (PCI-E) z NVIDIA GeForce Experience™
4 [GYB1600D364L9/4G] GoodRam DDR3 4GB 1600MHz CL9 Play Blue
5 [sPC081] SilentiumPC Spartan PRO HE924 CPU Cooler
6 [sPC106] SilentiumPC Brutus M25 Pure Black - bez zasilacza
7 [WD10EZEX] WD Blue 1TB WD10EZEX (64MB cache SATA/600)
8 [CP-9020048-EU] Corsair CX Series 600W ATX, 80 Plus Bronze Certified, EU Version
9 [DRW-24F1ST/BLK/B/AS] Asus DVD+/-RW DRW-24F1ST/BLK/B/A bulk black (Serial ATA)
10 [WN7-00604] Microsoft Windows 8.1 64 bit OEM DVD PL
 
całość za 3 776,60 zł Cena serwisowa obejmuje montaż + instalację system operacyjnego.
 
Jeśli ktoś mógłby fachowym okiem zweryfikować te oferty i doradzić co wybrać?
A może trzymać się tego co proponował kajtek.  ?
 
Z góry dziękuję za pomoc.
Link to post
Share on other sites

 

 

6. N750-2GD5/OCV1 MSI MSI GeForce GTX 750 OC, 2GB GDDR5 (128 Bit), HDMI, DL-DVI-D, D-Sub 

 

Śmiech na sali w takim budżecie

 

 

 

4 [GYB1600D364L9/4G] GoodRam DDR3 4GB 1600MHz CL9 Play Blue

 

Mało jak na taki budżet

 

 

[sPC081] SilentiumPC Spartan PRO HE924 CPU Cooler

 

Nieopłacalne. Zestaw #2 daje radę pod względem wydajności natomiast dopłacasz do niego 200 zł i dostajesz gorsze chłodzenie, gorszy zasilacz, 4 GB DDR3. Jeżeli możesz zamówić przez neta to bierz zestaw który Ci zaproponowałem. Masz taniej oraz na lepszych podzespołach 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ach nie zaznaczyłem, że w Ofercie#2 były 2 sztuki kości pamięci.

4 [GYB1600D364L9/4G] GoodRam DDR3 4GB 1600MHz CL9 Play Blue  (2 sztuki)

 

Ale mimo to, wydaje się że masz rację, nieco gorzej wypada ten zestaw.

 

Dzięki za zwrócenie uwagi na słabszą kartę graficzną w Zestawie #1,

oraz chłodzenie i zasilacz w Zestawie #2 (cena także przekracza założenia) .

 

Pewnie się z tym wszystkim prześpię i za dzień dwa podejmę decyzję.

Link to post
Share on other sites

Ja bym próbował w tym kierunku:

 

Intel Core i5-4590 /3.3GHz, 6MB, LGA 1150, BOX

Palit GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Microsoft Windows 8.1 OEM 64bit PL

 

 

Razem 3635zł

 

Co prawda w porównaniu do propozycji powyżej jest to trochę okrojony zestaw jeśli zwrócimy uwagę na zasilacz, chłodzenie i nagrywarkę, ale ma mocniejszy procesor i kartę graficzną. Ponoć nowa seria GTX 9** bardzo się "lubią" z procesorami opartymi o Haswell Refresh. Zaliczacz taki powinien bez trudu wystarczyć z racji że karta "mało pali", sporo mniej niż poprzednicy.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Niestety, do niereferenta trzeba by dołożyć kolejną 100-wę lub dwiej. Chociaż z drugiej strony niektórzy wolą referenty z racji wydmuchiwania ciepłego powierza na zewnątrz obudowy. Fakt faktem przyznam ci trochę racji, gdyż chłodzenie ma nieco gorsze i głośniejsze niż dobre autorskie niereferencyjne konstrukcje i brak tu fabrycznego podkręcenia, ale sama karta mało się grzeje więc takie chłodzonko "zwykłe" powinno wystarczyć.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Ostatnia prośba do Was i ostatnia opcja która dostałem (zmieniona karta graficzna), to:

 

Oferta #1.01

1. BX80646I54460 Intel Intel Core i5-4460, Quad Core, 3.20GHz, 6MB, LGA1150, 22nm, 84W,VGA, BOX

2. B85-G43 MSI MSI B85-G43, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, DVI, GBLAN, ATX 
3. AD3U1600W8G11-R ADATA ADATA 8GB 1600MHz DDR3 CL11 Retail 
4. WD10EZEX WesternDigitalDysk twardy WD Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache 
5. AT-TRIX-10-000000-0002-TN MODECOM MODECOM OBUDOWA KOMPUTEROWA TRIKS USB 3.0 GAMING BLACK BEZ ZASILACZA
6. N770-2GD5/OC MSI MSI GeForce GTX 770 OC, 2GB DDR5 1
7. SH-224DB/BEBE Samsung Samsung nagrywarka DVD 22x SATA bare bulk czarna (bez Nero) 
8. GFC-02737 Microsoft Microsoft OEM Windows Home Premium 7 SP1 x64 Polish 1pk DVD LCP 
9. AEROPGSVP-550 Aerocool AEROCOOL VP-550 Zasilacz ATX 550W, aktywne PFC, ''BOX'' 
10. Chłodznie CPU Scythe Tatsumi CPU Cooler,775,1150,1155,1156,2011,AM2(+),AM3(+)
 
Całość za 4109 zł - sprzedawca namawia mnie abym kupił bardziej "markowe" podzespoły oraz że naprawdę warto dopłacić.
Niestety to 609 zł więcej niż zakładałem...
 
Czy słusznie namawia mnie, bym kupował droższe, bardziej markowe podzespoły? 
Czy warto tyle dopłacać, aby mieć MSI zamiast produktu bliżej mi nieznanych producentów?
Czy może po prostu np. takie ma w ofercie i chodzi o po prostu wypchnięcie tego co ma na stanie?
Link to post
Share on other sites

 

 

Niestety to 609 zł więcej niż zakładałem...

 

I do tego dostajesz kartę z referencyjnym chłodzeniem które to będzie głośne oraz mniej wydajne. Pamięci CL 11, kiepską obudowę o jakości SPC M23 oraz słabszy elektrycznie zasilacz. 

 

Zdecyduj się czy chcesz kupować w lokalnym sklepie czy przez neta. Jak widzisz ceny w lokalnym sklepie masz strasznie zawyżone. 4000 zł za takie zestaw to skandal. 

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie kupowałem komputera przez neta. 

 

   Skontaktuję się z tym poleconym przez Ciebie sklepem, w sprawie montażu tego zestawu w całość i wysyłki.

Poczytam o warunkach gwarancji (w sklepie stacjonarnym po prostu podrzucam skrzynkę do sklepu, a w tym wypadku nie wiem co i jak) i jak będę wiedział na czym stoję, to zapewne zamówię - te 600,- zł różnicy, jak i kwestie techniczne, które zrozumiałem po słowach "będzie głośne oraz mniej wydajne" - mnie przekonują.

 

Dzięki za pomoc i cierpliwość.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...