Skocz do zawartości

[Zestaw] 4500/1000 zl Gry/M-OC/Moc/Monitor


Recommended Posts

Witam.
Jak w temacie potrzebuje wydajnego zestawu komputerowego przeznaczonego tylko i wyłącznie do gier.
Maksymalna cena zestawu to około 4500 + 1000 zl na monitor.

Mam już jeden zestaw złożony także proszę również o opinie i ewentualne sugestie co zmienić.

http://www.morele.net/inventory/info/EgBL0p/
Z góry dziękuje za pomoc http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/wink.gif

 

Link to post
Share on other sites

Widzę że ostro przecenili 780tki ale i tak się raczej nie opyla ich kupować ze względu na pobór mocy. Jak już to wymień tą karte na gtx 970 (koszt coś koło 1500zł). Może zapłacisz troszkę więcej teraz ale w ciągu roku na rachunkach za prąd ci się to zwróci. Pozatym nowe GTXy obsługują już nowe technologie i są gotowe na DirectX 12.

Link to post
Share on other sites

Widzę że ostro przecenili 780tki ale i tak się raczej nie opyla ich kupować ze względu na pobór mocy. Jak już to wymień tą karte na gtx 970 (koszt coś koło 1500zł). Może zapłacisz troszkę więcej teraz ale w ciągu roku na rachunkach za prąd ci się to zwróci. Pozatym nowe GTXy obsługują już nowe technologie i są gotowe na DirectX 12.

Ajakiego producenta wybrac twoim zdaniem ? Ma byc to 970 od Nvidi, Evega czy moze Zotac ? 

Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/146651-o-gtxach-s%C5%82%C3%B3w-kilka-czyli-co-z-tymi-maxwellami/?do=findComment&comment=1581268

To zużycie prądu jest marginalnie wyższe, nawet jeśli to jest 100W to 10h gry pod pełnym obciążeniem generuje dodatkowy koszt jakiś 40 groszy. Co z kolei przy kracie tańszej o ponad 100PLN to jakieś 250h pełnego obciążenia żeby wyszło na 0. 780 Możesz dość mocno podkręcić a z 970 będzie gorzej.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ajakiego producenta wybrac twoim zdaniem ? Ma byc to 970 od Nvidi, Evega czy moze Zotac ?

Ja osobiście będę brał MSI. Jakbym nie brał MSI to pewnie ASUSA bo też ma półpasywne chłodzenie. Z testów wynika że ASUS, MSI i GIGABYTE to prawie identyczne osiągi więc teraz tylko cena gra rolę.

 

 

780 Możesz dość mocno podkręcić a z 970 będzie gorzej.

No ja tam wolę wziąć nowszy model. A 970 tez da się podkręcić i to ostro. poza tym patrząc na filmach na yt. To 970 stabilniej utrzymuje FPS.

Link to post
Share on other sites

 

 

780 Możesz dość mocno podkręcić a z 970 będzie gorzej.

 

Ekhm, widziałeś możliwości OC 970 ? http://pclab.pl/art59688-24.html Wyniki te potwierdzają się wśród posiadaczy GTX 970. 

 

W cenie tego GTX 780 możesz dorwać Inno3D GeForce GTX 970 OC HerculeZ X2 4GB DDR5 256Bit - dostawa 1zł

 

Warto by również zmienić zasilacz na XFX XTR 550W oraz obudowę na Gelid DarkForce. 

Link to post
Share on other sites

Co do ceny to może podskoczyć nawet o 300-400 zl względem tej co jest sugerowana w temacie, więc wole dołożyć to 300 zł na tego GTX'a od ASUSA, MSI czy GIGABYTE. Co do tej karty to przeczytałem wszystkie artykuły jakie mi podesłaliście oraz coś poszperałem po necie i zastanawiam się własnie nad 970 od ASUS'a albo MSI lecz tak jak mówisz mają tak podobne wydajności, że po prostu zobaczę co będzie bardziej opłacalne.

 

Warto by również zmienić zasilacz na XFX XTR 550W oraz obudowę na Gelid DarkForce. 

Dzięki za wszystkie sugestie pewnie pójdę za twoja radą i to zmienię :D  
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...