Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze zestawu 2.0 lub 2.1


Recommended Posts

Siema. 

Na dniach planuję sprzedaż głośniczków Logitech z5500 i zakupu czegoś lepszego do odsłuchu muzyki. Poniżej przedstawiam schemat mojego pokoju z umeblowaniem i wymiarami. Kolorem żółtym przedstawiłem ustawienie zestawu z5500 jakie mam obecnie.
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f1da64b57bd3.jpg
Postanowiłem zmienić sprzęt ponieważ 5.1 robi robotę jedynie siedząc przed komputerem. Oglądając film z łóżka jest już średnio. Obecny brak czasu na filmy i gry praktycznie wyłączył zalety takiego zestawu.
Czy głośniki 2.0 typu solo 7c dobrze nagłośnią taki pokój? Na sprzęt będę miał do dyspozycji jakieś 1200-1400zł w zależności od tego za ile odsprzedam obecny sprzęt. Możecie polecić coś w tej kwocie? Znajdę coś lepszego od solo 7c? Jakaś alternatywa pod 2.1. Słucham każdego rodzaju muzyki ale głównie 2 średnio zbliżone gatunki, rock i rap. Będę wdzięczny za pomoc w wyborze.

 

 

Link to post
Share on other sites

HTS-900 będą fajne.

 

Te już będą super:

http://www.wharfedale.waw.pl/kolumna-glosnikowa-podlogowa-wharfedale-diamond10.mt.html

Osobiście bardzo lubię scenę którą tworzą te głośniki.

 

Nie spotkałem się z opinią komu dźwięk tego producenta się nie podoba.

 

O tym że rozniosą Ci dom a nie tylko pokój to chyba nie trzeba wspominać...

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Kolumny podłogowe raczej nie zmieszczą się po obu stronach biurka. Światło między szafą narożną biurkiem i ścianą ma 34cm więc wątpię by kolumny były tak wąskie. Musiały by stać pod telewizorem, ale czy takie ustawienie będzie poprawne? Sami musicie mi podpowiedzieć bo się do końca na tym nie znam. Wiem tylko, że dźwięk powinien trafiać po "trójkącie".

Biorę pod uwagę sprzęt używany. Zastanawiałem się wcześniej nad zakupem wzmaka z canton gle 470 v2, ale cena już znacznie wyższa, a i nie wiem czy da się to jakoś ustawić. Odnośnie monitorów typu MX-140 to spokojnie mogą stać na biurku o ile to dobre ustawienie. Biurko ma 155cm. Proszę was jeszcze o opinię czy do 300-400zł da się kupić jakiś sensowny wzmacniacz stereo. Podkreślę na koniec, że chciałbym złożyć zestaw jak najkorzystniejszy pod kątem cena/jakość. Choć lubię dobry dźwięk i rejestruję poszczególne pasma to nie czuję się audiofilem, a tym bardziej mój portfel się nie czuje :) Cena takich MX (nie ma używek nawet w zakończonych aukcjach allegro) to już 1650zł do tego wzmak i mamy minimum 2000zł. Jeśli się da to wolał bym zamknąć się w kwocie 1500zł

Link to post
Share on other sites

Zobaczyłem projekt i na pewno zrobienie obudowy nie było by problemem. Nigdy jednak niczego nie lutowałem i ogólnie nie mam zbyt wiele pojęcia o elektronice dlatego cały układ który napędza głośniki mógł by stworzyć jakieś problemy. Głównie bał bym się przegrzania przy lutowaniu

Edytowane przez silme007
Link to post
Share on other sites

MX-140 napisałem, że DIY. Zrobisz sam, albo zlecisz komuś projekt, chociaż proponuję zaczaić się na "DIY złożone" na olx czy allegro. Do tego np. Sony 570ES za 400-450zł i wypas jest ; )

 

 

Co do lutowania, napisz priv, znam osobę, która zrobiłaby  dobre zwrotki.

Edytowane przez Darkknur
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie znajdę nic gotowego w sensownej cenie to będę się odzywał na PW. Dzięki za propozycje wykonania być może skorzystam. Pozostaje mi podliczyć koszt projektu + wzmak i podjęcie decyzji. Powiedzcie mi jeszcze proszę, gdzie według was najlepiej ustawić kolumny w pomieszczeniu które rozrysowałem. Głownie siedzę przy biurku lub na łóżku. Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...