Skocz do zawartości

Dziwne bzyczenie pod obciązeniem na 470


Recommended Posts

Cześć. Otóż mam dziwny problem , o ile to jest problem. Postaram sie dobrze wytłumaczyć, gdyż nawet to trudno określić w sumie.

Gdy gram w jakieś gierki , to oczywiście wiadomo chłodzenie karty chałasuje. TAk.

Ale o co chodzi. Gdy już zostawie gierke ( dla testu stabilnośći ) na 24 godziny, to wtedy słysze dziwne cichutkie bzyczenie ze środka. Nie wiem co to jest.

Jak gram z 2-3 godziny nie słychać tego. Dopiero jak ostatnio MAFIE 2 zostawilem na 24 godziny , wracam jest wszystko w porządku , żadnego zwisu , zadnych artefaktów, czyli tak jak powinno być, no ale to bzyczenie cichutkie tylko słychać. Ale tyko ten dżwiek mnie martwi. Co to jest?

Jakieś cewki z karty czy co? No ale to sie dzieje wlasnie , gdzies np po 20 godzinach.

Mimo tego wszystko jest stabilne. Martwić sie czy nie? Wymieniać karte?

 

A może cholera to zasilacz jest?

 

( ahe nie mylcie tego dzwieku z tym jak jest dużo FPS na ekranie i wtedy cewki tez slychać, to wiem, to jest akurat normalne )

 

Ten dzwiek o którym pisze, jest wlasnie troche inne, takie bzyczenie jakby, jakby świerszczenie. No i gdybym np miał włączone głośniki to w ogóle nie słychać by tego było. Trzeba sie w sumie wsłuchać troche. Tak to wygląda. Prosze o pomoc.

 

 

PC:

I5 2,66

4gb ram

GIGABYTE GA-P55-UD3

GAINWARD GTX 470

BQ DARK POWER PRO 1000W

Link to post
Share on other sites

Cewki na 100%. Nie ma to żadnego wpływu na ogólnie działanie karty.

Jeśli bardzo Ci to przeszkadza, to reklamuj, ale wątpię aby zostało to uznane, gdyż karta po prostu jest sprawna.

 

Danny to może byc po prostu inny dzwiek cewek , tak?

 

Aha no i tak moze byc? Ze po 20 godzinach tak slychać to cichutko?:

 

 

Aha od razu mówie , kurzu nie ma nic w środku , także nic nie ociera.

Link to post
Share on other sites

Najpierw ustal skąd owo świerszczenie pochodzi. GPU, PSU czy MB. Prawdopodobnie winą obarczyć można cewki, jak wspomniał DANNY_79. Może również pochodzić z MB. Wszak to Gigabyte. To są ułomności dopuszczalne. Pewnym wyjściem z sytuacji jest oczywiście wymiana elementu. Zazwyczaj w takich przypadkach nie uznana. Pozostaje zalanie cewek żywicą lub silikonem. Lecz miej na uwadze, że to działanie na własną odpowiedzialność.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Na moim Gigabajcie(4870x2) też piszczą, np. przy intro Crysisa :P

No wlasnie pisalem na początku ,że to nie jest to piszczenie, jakie mam też w intrach gier, lub jak jest wysoki fps. TO o czym mówie to jest bardziej takie brzeczenie. troszke inny dzwiek no
Link to post
Share on other sites

Moge spróbować nagrać, ale to tak trzeba sie dokladnie wsłuchać, że wątpie,że wy cos uslyszycie. Jak ja ledwo słysze bez włączonych głośników.

 

 

Ps:

wyczytalem w recencji pewnej karty, chyba 8800gtx ,że jest coś podobnego wlasnie, i jakoś to nazwali i nawet dali jak nagrali audio z tym. U mnie jest podobnie , ale jednak z mniejszą czestotliwością tego bzyczenia. U nich bylo non stop a u mnie co ileś sekund. ALe mniej wiecej to tak słychać, bardzo podobnie. Tylko znajde.

JEST:

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... .-882.html

 

 

Piszą tak ( tylko ze to jest 8800gtx a nie 470 , no ale dobra ) :

 

Elementem który zawiódł - przynajmniej w egzemplarzu który my mieliśmy okazję testować - jest ta mała, niepozorna pompka. Po około tygodniu używania zaczęło z niej dochodzić wyjątkowo irytujące bzyczenie - podobne do uszkodzonych przetworników napięcia na płycie głównej. Taki dźwięk może być o wiele bardziej dokuczliwy niż szum coolera z klasycznego 8800 GTX - szczególnie wieczorem. Jeśli więc jesteś przeczulony na punkcie hałasu dochodzącego z Twojego komputera i w nocy drażni Cię choćby świst wysokoobrotowych dysków twardych, w żadnym wypadku nie powinieneś montować takiej karty.

 

 

 

I tam na dole macie:

 

Poniżej plik MP3 z którego możecie przesłuchać, jak wypada ten dźwięk na tle całego komputera w którym testowaliśmy tę kartę.

MSI 8800 OC Liquid.mp3 <--- link na stronie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ps:

Nie powiem ,że to u mnie jest identyczny dzwiek bzyczenia, ale bardzo podobny.

Słyszycie w tle? To wlasnie u mnie jest baaardzo podobnie, jednak tak jak napisalem wczesniej, nie jest identyczny.

Link to post
Share on other sites

U mnie też tak jest, przy intrze np Just Cause 2.Jak już jestem w menu to już tego nie słychać.Smieszny nieco dźwięk ale to nie oznacza, że komputer jest nie sprawny.Wszystko jest ok.To są na 110% cewki więc nie ma powodów do obaw :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...