Skocz do zawartości

Battlefield 4 - Mantle


Recommended Posts

Witam mam problem otóż chodzi o mantle podczas gry mam 100 fps i nagle bez względu na to "czy dużo czy mało dzieje się na ekranie" fpsy spadają do 30 lub niżej i tak powtarza się średnio ok. 2 sekundy. Dodam, że na directxie chodzi ok ze spadkami do 55, ale nie "rwie" tak obrazu. Dodam, że steroniwki to 14.4 które dziś 2 razy już przeinstalowywałem programami typu DriverSweaper i DDU w ruch poszedł także CCleaner. Wszystko w trybie awaryjnym i nic się kompletnie nie zmienia. Czy ktoś ma/miał podobny problem? Czy może to być wina złej optymalizacji mantle pod moją R7260X?.. Oczywiście ktoś powie, że mogę grać na DX11 ale na mantle jest wydajniej. Proszę o jakieś wskazówki

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem, tzn. mimo iż mam grafę od AMD (HD 7850), BF4 na Mantle był niegrywalny, natomiast na DX11 chodzi płynnie (jak na PIIx4 i HD 7850). Problem występował na różnych wersjach Catalystów. Nie znalazłem rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

Również potwierdzę...na DX11 BF jest zupełnie grywalny i płynny, można jeszcze dla poprawy wydajności wyłączyć vsync (w zależności czy jest włączony czy też nie). Na Mantle na moim R9 270X również notowałem spadki, rwanie i szarpanie i dałem sobie spokój. W mojej opinii tylko DX, daj sobie spokój z Mantle. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

i5 4690k @ 4.8ghz

16gb ddr3 cl7 1600mhz

Radeon hd7870 2gb (jak znajde kupca za 500zł to kupie cos mocniejszego w okolicach 1500zl)

 

bf4 na dysku ssd z 550mb/s odczytu

 

na high w 1050p  od 60 do 120 fps (srednio okolo 80-90) w zaleznosci od rozpierduchy, zero jakichkolwiek dziwnych przycięć,rwań czy spadków.

 

Użycie gpu i cpu w bf4 jest zawsze w okolicy 95-100%, nic sie nie marnuje, tylko ramu mi malo gra wykorzystuje, jak zagladam do managera to rzadko zbiera wiecej niz 3gb ramu.

 

oczywiscie mantle. Nie wiem skad macie takie dziwne problemy. Ale czy to napewno wina mantle? Może coś sie wam przegrzewa?

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...