Skocz do zawartości

Upgrade zestawu + wyciszenie


Recommended Posts

Witam wszystkich, mój PC troszkę się zestarzał, poza tym jest dość głośny i chciałbym prosić was o pomoc w doborze nowych części.

 

Mój obecny zestaw:

 

Proc: i7-2600 - (proc bym chciał zostawić, natomiast potrzebuję do niego cichszego chłodzenia bo mam boxowe)

Płyta:  GA-H67A-UD3H - (rev 1.0 z uszkodzonym SATA2 do wymiany)

Ram: 2x2GB DDR3 1066 - (Potrzebuję 8GB, dlatego pewnie te wywalę a kupię szybsze 2x4)

Grafa: Gigabyte GTX 460 1024 - (Nie mam pojęcia na co zmienić, pracuję na 2560x1440)

Buda: Z grubej blachy jeszcze ze starszego zestawu, ale chciałbym zmienić na Fractal Design Define R2 bo wpada w wibracje i zbiera kurz

Zasilacz: Chieftec 450W - wymieniłbym chętnie na jakiś cichszy

Dyski: Crucial SSD 250, Samsung 500GB - chciałbym dokupić coś większego na magazyn danych - powiedzmy 3TB

 

Nie jestem namiętnym graczem, czasem jakieś MMO lub Diablo III, komputer służy raczej do pracy (emulatory, wirtualne środowiska, stąd i7 w zestawie). Moc obliczeniowa procka mi na razie wystarcza, natomiast grafika już nie wyrabia. Poza tym całość jest dość głośna i w miarę możliwości chciałbym znaleźć jakieś ciche komponenty.

 

W sumie mogę na upgrade wydać około 2.5 tys. Pomożecie?

Link to post
Share on other sites

MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

SilentiumPC Fortis 2 XE1226

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Sapphire Radeon R9 280 Dual-X Boost 3GB DDR5 384bit (940/5000) + 3 GRY

Seagate 3TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

 

2575 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)  

 

Płyta z chłodzoną sekcją zasilania, obsługą RAID (może kiedyś się przyda) oraz z możliwością OC CPU. Spokojnie podkręcisz sobie tego i7 2600 poprzez szynę oraz mnożnik TB. Tym bardziej warto z tego skorzystać jeżeli wkładamy na start chłodzenie CPU w postaci SPC Fortis. Porządna obudowa, fabrycznie wyciszona zadba o kulturę pracy, podobnie jak zasilacz modularny oparty o przetwornicę DC-DC, którego to kultura pracy stoi w przez z serią bq L8. Do tego pamięci 8 GB 1600 MHz przy 1.5 z radiatorem low-profile, możłiwość rozbudowy do 32 GB. Patrząc na zastosowanie kompa wpychaj tam jak najszybciej kolejną kość 8 GB. 

 

Grafika R9 280 od Spahhire spokojnie wystarczy do niedzielnego grania 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Zakupy będę musiał robić na 3 raty i w pierwszym rzucie na pewno pójdzie buda, chłodzenie i płyta główna.

 

Jeszcze dodatkowe pytanie o grafikę, czy opłaca się dołożyć parę złotych do Asusa R9 280 Strix? Bo z tego co czytam wyłącza wentylatory przy pracy bez obciążenia. Natomiast ma zauważalnie wyższe temperatury pracy od Sapphire. Czy zauważę różnicę temperatury i hałasu w obudowie od Fractala która jest dobrze wyciszona?

Edytowane przez mandor
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...