Skocz do zawartości

sens wymiany karty na gtx 970


Recommended Posts

jeżeli  jedynym problemem  z obecna kartą jaki masz to  pobór prądu [  raptem 10 -15 zł więcej na rachunku w skali miesiąca w porównaniu do gtxa 970 ]    i w dodatku karta kręci sie bardzo dobrze to ja bym nie zmieniał  bo 400 zł to trochę dużo  , ale to twoja decyzja  zrobisz jak chcesz

Link to post
Share on other sites

Maxwelle, jak widać również kręcą się dobrze, więc przesiadając się na gtx 970 zyskał byś:

 

A) mniejszy pobór PRĄDU, nie prondu ;)

B) Pełne wsparcie sprzętowe DirectX 12 ( wczesniejsze karty będą posiadały jedynie zgodność programową ) oraz kilka nowych technolgii takich jak MFAA  dający jakość 4x MSAA z obciążeniem 2xMSAA, skalowanie większych rozdzielczości w dół, co skutkuje poprawą jakośći wyświetlanego obrazu DSR.

C) Większą wydajność w okolicach r9 290X, a jesli podkręcisz to nawet i 780TI

D) Spokój ducha, miałem nie jednego radeona, i nikt mi nie wmówi, że nie ma problemów ze sterownikami ;)

 

Stracisz za to oczywiście Mantle i True Audio.

Edytowane przez icecoldart
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wymiana imo bez sensu, Karte masz bardzo dobra. Poza TDP jest to dobry produkt ( chyba że głośny referent ?) .Dopłata 400 zł to jednak sporo.  Jaka reszta sprzętu bo to tez ważne?
 

 

 

D) Spokój ducha, miałem nie jednego radeona, i nikt mi nie wmówi, że nie ma problemów ze sterownikami


Miałem karty NV oraz AMD - Ostatnia karta ze stajni NV To GTX570 EVGA, zero problemów ze sterami i ogólnie produkt był rewelacyjny . Teraz mam AMD 7970 i również jestem zadowolony, problemów ze sterownikami nie miałem jeszcze żadnych tak samo jak na NV. Ale nie będę ci wmawiał. Chce tylko przypomnieć ze NV kiedyś wydała sterowniki które popaliły karty graficzne, wiec co do spokoju ducha to lekko bym sie zastanawiał. Ale to taka moja mała uwaga :P 
Link to post
Share on other sites

Jest wielki sens przesiadki z r9 290 na 970 ponieważ ten nowy GTX to nowa karta i ma najnowsze technologie i sporo większy pobór prądu.

Bzdura. Myślisz ze ten poziom prądu autor odczuje na rachunkach?. Najnowsze technologie których przeciętny Kowalski pewnie nigdy nie zastosuje . CUDA ITp. Oczywiście nie twierdze ze 970 to zła karta , bo wręcz przeciwnie - bardzo dobra ale, przesiadka raczej mija sie z celem, chyba że autor chce grac w rozdzielczości ponad 1080p, gdzie nowe karty pokazuja dopiero swoja przewage 

Link to post
Share on other sites

Byłem przed chwila w sklepie Scan , 5 minut drogi od domu. Strona internetowa www.scan.co.uk widziałem na żywo GTX 970 za 291 funtów co przeliczając na PLN daje jakieś 1551,23 PLN, szczerze mówiąc nie jest to cena zabójcza ale też NV dobrze wie ze AMD obecnie nie ma sie jak obronić.  Co do kary - w komputerze testowym był odpalony B4 , karta jest na prawdę bardzo bardzo cicha a grajek grał na MP. Liczę że ceny troche spadną. 

Link to post
Share on other sites

specyfikacja kompa to

i5 4670k 4.5ghz

płyta asrock pro4

monitor 27cali ful hd

8 giga ram 1600mhz

zasilacz 620w antec

karta gigabayt wersja oc spokojnie kręci się  rdzeń 1200 i pamięci 1500

co do dopłaty faktycznie za gigusia musiał bym dopłacić 600zł więc mija się z celem aż taka dopłata 

Link to post
Share on other sites

Ja bym nie zmieniał, szkoda kasy. Skoro Twoja sztuka na dodatek się dobrze kręci to tym bardziej. R9 290 przez ten cały hype nowymi GTX-ami i pokoparkowymi wyprzedażami kosztuje juz w okolicy 900-1000 zł, więc licz się z dopłatą sięgającą nawet 600 zł, a to już bardzo dużo. AMD w piątek ma zaprezentować, co planują w najbliższym czasie, bo jakoś na nowe karty od zielonych muszą zareagować. Nie ma co się miotać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

R9 290 to dobra karta, pułap gtx780, co innego gdyby dopłata wynosiła ~100 max 200zł, ale 400zł i więcej, to już taki średni pomysł, dodatkowo sklepy chyba zaczynają powoli kombinować z cenami, po dzisiejszej dostawie, np. Gigabyte 970 stoi 1700zł

Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming 4GB DDR5 256Bit

 

Mam jednak nadzieje, że to tylko jakiś wyjątek.

Edytowane przez gando
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no właśnie gdyby gtx był by po te 1400zł ale 1600zł to dla mnie za dużo w 3demark grafik scor mam ponad 16tyś więc nie jest żle, w grach też nie narzekam monitor 60hz więc i tak więcej klatek nie odczuję  

W benchmarki chyba nie grasz? Nie daj sobie wody z mózgu zrobić. Masz bardzo wydajną kartę i szkoda pieniądze niepotrzebnie wydawać.

Link to post
Share on other sites

Spawa jest taka że jakby się to miało skończyć na tych 400 to jeszcze nie tak źle ze względu jak będziesz w przyszłości ją sprzedawał to weźmiesz więcej te około 200 , moze trochę więcej za nią bo jakby nie patrzeć jest mocniejsza i nowsza architektura.Wtedy byłbyś stratny około 200 zł.

Link to post
Share on other sites

Spawa jest taka że jakby się to miało skończyć na tych 400 to jeszcze nie tak źle ze względu jak będziesz w przyszłości ją sprzedawał to weźmiesz więcej te około 200 , moze trochę więcej za nią bo jakby nie patrzeć jest mocniejsza i nowsza architektura.Wtedy byłbyś stratny około 200 zł.

No co ty gadasz.... masz jakąś szklaną kulę? Już teraz prorokujesz jak zachowa się rynek wtórny za rok czy dwa lata? A może AMD wyskoczy zaraz z super produktem, na który sie wszyscy rzucą i będą wyprzedawać swoje gtx-y. Bez sensu takie gdybanie. Tu kolega ma dodatkowo świetną sztukę OC, więcy mocy to mu na bank nie zabraknie.

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

Troche mnie dziwi fakt pozbywania się kart takich jak r9 290 i gtx 780 i zmiane na 970

A czemu tu się dziwić. Jedni chcą nowe, a inni łapią się na te marketingowe blubry. Szczególnie jak się się widzi  testy, że referenta 780/290 porównuje się z autorską i pokręconą 970-ką. 

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

Poza tym jaki jest sens pozbywać sie kart które spokojnie pociągną jeszcze najnowsze tytuły? Dla samozadowolenia? Lepszego samopoczucia? Chęci szpanu? Wiem że chęć posiadania nowości, czegoś topowego niektórym przysłania zdrowy rozsądek ale zmiana r9 290/ gtx 780 na 970 jest głupotą. Rozumiem zmianę na 980 ale na 970ke?

Link to post
Share on other sites

Jeszce tydzien temu gtx 780 byl kartą topowa,ale odkad ukazaly sie 970,980 to juz musi byc badziewie! No przeciez i cyferka mniejsza,i juz w testach mowią i piszą tylko o nowych modelach serii 900..\

 

 

ludzie obudzicie sie ,i dajcie życ waszym porftelom,nie ilosc FPS -sow w zyciu jest najwazniejsza:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...