Skocz do zawartości

XIAOMI Mi3 - co o nim sądzicie i czy warto zamówić prosto od producenta


Recommended Posts

Witam

Wspomnieliście o tym smartfonie w którymś z wątków i postanowiłem was zapytać co o nim sądzicie :)

Dołączam link do pełnej specyfikacji :)

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/mi3/Xiaomi-MI-3.html

Parametry bardzo dobre, typu LG G2, niestety bez możliwości rozbudowania pamięci. Dostępna wersja 16 i 65 Gb.

Aktualizacje co piątek, co jest bardzo miłym zaskoczeniem :)

Na stronie producenta można go zamówić za 309$ w wersji 16 Gb i za 379$ w wersji 64 Gb + oczywiście koszty przesyłki, dodatkowo otrzymamy kilka gratisów - Flip Leather Case+Car Charger+Touch Pen+Screen protector. Także bardzo miłe zaskoczenie :)

Mam kilka pytań i wątpliwości, jeśli ktoś coś wie to proszę o odpowiedź :)

  • Czy któryś z was posiada ten smartfon ?
  • Czy warto go zamówić prosto u producenta i ogólnie czy warto go kupić?
  • Jak jest z gwarancją i czy można ją realizować w Polsce ?
  • Czy w razie usterki nie będzie problemu z naprawą w Polsce ?
  • Czy nie będzie problemów z obsługą polskich sieci ?
  • Czy ma czujnik automatycznego dostosowywania jasności ekranu ? To dla mnie dosyć ważne

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Pozdrawiam

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nie zamówisz go prosto od producenta, to zakupy tylko dla Singapuru. Kupujesz na ibuygou http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_mi3_snapdragon_800_quad_core_android_4_2_5_inch_2_3ghz_2gb_ram_64gb_rom-5519.html

Jako były użytkownik xiaomi mogę napisać, że telefon jest godny polecenia, looknij sobie na http://miuipolska.pl/

Gwarancji nie ma w PL, nie będzie problemu z obsługą sieci, ma czujnik o którym wspominasz.

Edytowane przez huckincharlie
Link to post
Share on other sites

Kupując na ibuygou uniknijesz opłaty bo wysyłają jako gift z zadeklarowaną wartością 20 dolców co omija celników, pamiętaj żeby wybrać wysyłkę kurierską i im przypomnieć żeby wysłali jako gift. Samo to przeszedłem, dostałem paczkę a w niej pudełko z telefonem zapakowane w papier ozdobny z napisem wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Możesz przeczytac o tym na miuipolska.pl.

Edytowane przez huckincharlie
Link to post
Share on other sites

Już go nie użytuję, ale jak to miui, nie da się na niego narzekać, choć to wyjątkowa wersja androida i nie wszystkim może przypaść do gustu :) Sam telefon jest może trochę duży, bo ekran ma taki sam jak SGS 4 to Mi3 jest większy. Bateria 3050mAh na długo starcza no i cudowny ekran. Co do wydajności to sprawa dyskusyjna, ale dla zaznaczenia Mi3 osiąga w antutu 36 000 (bez podkręcania, bez modów) czyli tylko o 1 000 mniej niż Onplus One. Zero lagów, no i teraz jest wprowadzony MIUI v6 który poprawi jeszcze działanie telefonu.

jeśli chcesz więcej to poczytaj http://miuipolska.pl/xiaomi-mi3-recenzja-miuipolska/

Edytowane przez huckincharlie
Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony zastanów się, czy jest sens kupować coś za 1000 zł nie mając na to gwarancji. Jak padnie, to leżysz z ręką w nocniku. Zapewne ciężko z naprawą w polskich serwisach będzie, ze względu na dostępność części. Za tą kasę lepiej kupić LG G2 i nie martwić się o to, że telefon się sypnie i trzeba sypać pieniędzmi.

Link to post
Share on other sites

No własnie to mi daje do myślenia. Chociaż na allegro kupując smartfona, a tak jest z większością, że jest gwarancja sprzedającego, czyli tak jakby jej nie było bo firma może splajtować przez 2 lata i du*a z gwarancji. Szkoda, że nie producenta. Teraz prawie każdy sprowadza ze sprzedawców

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje że kolega dawid0032 nie będzie chciał oklepanych telefonów i pójdzie odważnie pod prąd ;) gwarancja jest na rok realizowana przez ibuygou. Nikt się nie bawi tam w naprawy, przysyłają Ci nowy telefon.

Edytowane przez huckincharlie
Link to post
Share on other sites

Chyba nie mają oddziału w Polsce, więc pozostaje wysyłka - koszty i czas tragiczne.

Poza tym - jeśli zacznie Ci coś szwankować, nawet pierdoła, to wtedy będziesz dopiero się zastanawiał czy wysłać telefon na gwarancję.

Pójście pod prąd - wszystko fajnie, będziesz się wyróżniał chińskim wynalazkiem - ale jednocześnie nie będziesz spał spokojnie.

Link to post
Share on other sites

Ja chciałbym więcej info na ten temat:

1) w razie awarii telefonu jakie jest postępowanie gwarancyjne?

2) jakie jest czas reklamacji i jak wygląda sprawa opłacenia przesyłki urządzenia wysyłanego na gwarancję?

3) czy system jest całkowicie spolszczony, nie występują przelotne "krzaczki"?

4) jak wygląda dostępność akcesoriów do telefonu - etui ochronne, folia na ekran, uchwyt samochodowy?

Link to post
Share on other sites

1. Informujesz ibuygou o sprawie, uznają, wysyłasz telefon na własny koszt, przysyłają Ci nowy telefon, czas ok 2 tygodni.

3. System jest całkowicie spolszczony miuipolska.pl - nasza ekipa, cała społeczność z polski

4. Wszystko można kupić, nawet nasze 3MK ma wszystkie wymiary dla xiaomi

Edytowane przez huckincharlie
Link to post
Share on other sites

Człowieku....kupując ten telefon z allegro sprzedający mają napisane, że przykładowy czas realizacji wynosi 10-29 dni, więc przenoszę to na tą płaszczyznę jako punkt odniesienia. 

Trzeba wziąć pod uwagę, że sprzedający zamawia jednocześnie więcej telefonów z Chin i wydłużony czas spowodowany jest realizacją kilku zamówień jednocześnie. Wniosek z tego taki - dwa tygodnie indywidualnej przesyłki jest to przybliżony czas dostawy telefonu.

Po drugie - jaki jest koszt wysyłki telefonu do Chin? Za wysyłkę karty graficznej do Irlandii, czy Szkocji płaciłem około 50 zł chyba - dokładnie nie pamiętam. Zorientuj się jakie są tego koszty w przypadku ewentualnego odsyłania.

Na szybko sprawdziłem i paczka do 1kg kosztuje 59zł - zwykła, nie priorytetowa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...