Skocz do zawartości

gtx980 czy gtx970 SLI


Recommended Posts

Witam, w najbliższym czasie planuje zakup nowego kompa. Czekałem już kilka miesięcy na premierę nowej serii 900 i teraz zastanawiam się co wybrać. Biję się z myślami, co wybrać czy GTX 980 czy 2xGTX970 w SLI, a jeśli tak to jakich firm(tak, tak, sam myślałem jak duża ilość osób o MSI Gaming 4G). Zastanawiałem się nad tym, czy może wziąść po 1 karcie z różnych firm, aczkolwiek nigdy tego jeszcze nie robiłem, więc nie wiem, jeśli to jakich i którą montowałbym gdzie. Zamierzałem kupić obudowę Fractal Design Define R4, tak, aby wszystko było w miarę wyciszone. Dodam do tego, że ze względu na brak miejsca na biurko czyt. mebel na kompa podłączony jest on pod telewizor sony kdl42w705 - jeden z najniższych imput lagów na rynku (brałem go m.in z tego powodu), a ponieważ nie będę grał w fpsy przez neta, wystarczy to dla mnie. Ze względu na fakt iż nie jest to telewizor UHD, będę grał w rozdzielczoci FULLHD. Także osiągi na wyższych rodzielczościach mnie nie interesują. Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez selvid
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, totalnie o tym zapomniałem. 2 miesiące temu, kiedy zacząłem rozważać zakup myślałem nad:

 

Procesor: Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150
Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho Black-White
Płyta główna: AsRock Z97 Extreme4 /intel Z97, LGA 1150
Pamięć RAM: Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix
Dysk twardy: Crucial M550 256GB
Drugi dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
Obudowa: Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl
Zasilacz: XFX Black Edition 550W Modular 135mm 80+

 

Pewnie zmienię to jeszcze ale na razie chodzi mi głównie o karty

Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny zestaw :) 980'tka byłaby świetnym wyborem ale po ewentualnej obniżce cen. Inaczej się ma ta kwestia do 970 gdzie cena moim zdaniem jest atrakcyjna i na wydajność ów karty nie będziesz narzekał. Dodatkowo fakt, że nie pobiera ona niebotycznych ilości prądu to zasilacz nie będzie się pocił :) Także wybór 970 jak najbardziej słuszny, a nikt przecież nie zabroni Ci za jakiś czas dokupić kolejnej jeśli uznasz, że brakuje Ci dodatkowych klatek/sek.

Link to post
Share on other sites

W momencie gdy rozwarzałem tamten zestaw, nie myślałem jeszcze o wzięciu 2 kart w sli, także wiem, że ten zasilacz nie wystarczy. Zastanawiam się tylko, który miałbym wziąść, jeśli chciałbym mieć 2 970. Cały czas myślę nad sli bo jednak chyba jedna 980 to spora przepłata, a dorzucę 500 zł i mam już sli.

Link to post
Share on other sites

Jednak potrzebowałbym porady, gdyż następny raz będę zmieniał kompa nie wcześniej niż za 3-4 lata, także zależy mi na tym aby ostateczny wybór był jak najbardziej wydajny ale zarazem w miarę możliwości bezproblemowy. Aczkolwiek  domyślam się, że musiałbym dołożyć 2 wentylatory w obudowie.

Edytowane przez selvid
Link to post
Share on other sites

Tutaj filmik z rozpakowania msi gtx 970

 

Te chłodzone pamięci to okazało się że tylko połowa mniej więcej jest. Nie wiem jak z tym wyjściem hdmi(niby nie ma 2.0 ver a w innych konkurencyjnych jest takie) i czy to wpłynie w ogolę na jakość. Jak narazie jestem za asusem bo mi się bardziej podoba.

 

Twin Frozr 4 był milszy dla mego oka.

Edytowane przez maniaberserk
Link to post
Share on other sites

"Do fullhd wystarczy", jeśli taki wiedźmin 3 będzie śmigać na 1920x1080 przy ustawieniach ULTRA stałe 60kl/s. to zdziwiłbym się...

 

Wiem wiem, wróżbita maciej dotyczący wymagań wiedźmina, ale można przypuszczać że niskie nie będą. 

I dlatego właśnie myślę nad sli a nie pojedynczą kartą bo jak wyjdzie 980 Ti to na pewno będzie droższa od 2x970 a wydajnością pewnie aż tak różnić się nie bedzie.

Link to post
Share on other sites

Skoro już tyle wydaje, to zależy mi na jak najlepszej jakości. Myślę żeby za jakiś czas zakupić monitor UHD ale na razie zależy mi aby to co kupię starczyło mi na jak najdłużej i potrafiło pociągnąć np takiego wiedźmina 3 na ustawieniach Ultra tak jak było już wspomniane, a nie żebym potem żałował, bo w nie będę miał potem funduszy na sprzedaż takiej 980 i zakupu 2x970.

Link to post
Share on other sites

Też się zastanawiam nad identyczną sprawą. Pytanie mam natomiast inne. Czy 2x gtx970 będzie działać w SLI na msi z77a-g45? Chodzi mi o linie PCI-E. Czy 16x+8x nie będzie jakoś tego ograniczało? I czy zasilacz 550w starczy do takiego zestawu? Jak nie to jaki zasilacz tak do 500zł?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...