Skocz do zawartości

Wasze benchmarki w GTA IV


Recommended Posts

@seryoga Pper75 był zdziwiony zapewne dlatego że nie wiedział/pamiętał o 8'u wątkach Core i7. Nie rozumiem jedynie twojej wulgarnej i chamskiej wypowiedzi w stosunku do jego osoby. Okaż trochę kultury i szacunku bo ludzie nie będą Ciebie szanować.
Link to post
Share on other sites

Faktycznie 8 klatek przy takiej różnicy w cenie samej platformy jest warte wydanej na nią pieniędzy :jupi:

Trochę podkręce grafę i zobaczymy misiu pluszowy

 

edit:

dodane:

Statistics

Average FPS: 61.07

Duration: 37.18 sec

CPU Usage: 77%

System memory usage: 60%

Video memory usage: 99%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: High

Texture Filter Quality: Highest

View Distance: 100

Detail Distance: 100

 

Hardware

Microsoft Windows 7 Ultimate

Microsoft Windows 7 Ultimate

Video Adapter: NVIDIA GeForce GTX 260

Video Driver version: 190.62

Audio Adapter: Speakers (2- High Definition Audio Device)

AMD Phenom II X4 955 Processor

 

File ID: benchmark.cli

 

 

teraz tyle, zobaczymy później

Link to post
Share on other sites

@Pper75

 

ale zauważ, że twój mega super szybki phenom działa na 70-80% a core i 7 na jednej/czwartej swojej mocy. Teraz załóżmy, że wychodzi gra.. np. GTA V, która ma dwa razy wyższe wymagania sprzętowe.. i co? i musisz się starać o six-core albo coś takiego. Oczywiście możesz obniżyć detale, ale nie mów, że nie ma różnicy.

 

Swoją drogą.. dlaczego nie edytujesz komend w linii pliku wykonawczego?

Link to post
Share on other sites

jak zauważyłeś aby zrobić ostatni benchmark musiałem użyć commadline aby ustawić wszystko na 100 na high, moja karta ma tylko 896 megsów, mój procek ustawiam na 3,6Ghz, mogę spróbować wyżej, oczywiście nie twierdzę że Phenom jest lepszy od i7 w gta4 , poprostu nie lubie chamstwa i jestem pewien że 1-2 klatki nie robią różnicy, zresztą zobaczymy, jak dobiję do 4ghz.

Link to post
Share on other sites

ale zauważ, że twój mega super szybki phenom działa na 70-80% a core i 7 na jednej/czwartej swojej mocy.

Piszesz jakby te dodatkowe 4 wątki miały taką samą moc jak pozostałe fizyczne rdzenie. Faktycznie to procesor był obciążony w ~50%. Jednak te HT to śliski temat. Pamiętam jak próbowałem odpalić "Prototype" od kolegi na moim P4 z włączonym HT. Dźwięk wtedy to były tylko pojedyncze piski. Po wyłączeniu tego ustrojstwa działało "normalnie".
Link to post
Share on other sites

ale zauważ, że twój mega super szybki phenom działa na 70-80% a core i 7 na jednej/czwartej swojej mocy.

Piszesz jakby te dodatkowe 4 wątki miały taką samą moc jak pozostałe fizyczne rdzenie. Faktycznie to procesor był obciążony w ~50%. Jednak te HT to śliski temat.

Nie wiedziałem.. To znaczy, że co.. Nawet w aplikacjach wykorzystujących wielowątkowość te wątki na niewiele się zdadzą, gdy użycie procesora przekroczy 50% (faktycznie100%) Czy jednak jakiś zapas mocy pozostanie?

Link to post
Share on other sites

Pojedynczy wątek nie obciąży faktycznie rdzenia w 100%, dlatego czasem dodaje się jeszcze jeden. Niemniej ten "dodatkowy" wątek ma jakieś 10% wydajności "głównego" i to dość rzadko. Zazwyczaj mniej. :jupi:

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...