Skocz do zawartości

O GTXach słów kilka, czyli co z tymi Maxwellami.


Recommended Posts

 

 

Niektórzy idą jeszcze dalej. W szranki ze stockowymi Keplerami stawiają wyżyłowane Maxwell'e. Laik myśli : "wooow, to jest przepaść ! Muszę szybko sprzedać kartę zanim będzie warta grosze!". Natomiast ja, Sid i wiele innych userów w tym wypadku po zobaczeniu oznaczeń 875MHz vs 1375MHz i zaliczeniu dosyć mocnego facepalma czytając jeszcze raz tytuł "Killer..." pomyśleliśmy : "Pfff".


Dokładnie tak, tylko teraz musi to trafić do większej liczby głów, niestety na forum nie brakuje ludzi którym ważne sa tylko cyferki.
R-Koniu - twoja wiedza pozwala ci ufać w 100% , czy będziesz posiadał te karty u siebie i przeprowadzisz  normalne testy? . Ktoś mi powie czemu PCL robi takie denne porównania czy to są jednak korzyści płynące od strony producentów?  

 
Link to post
Share on other sites

R-Koniu a co w takim razie z tym testem: i konfrontacji GTX 770 i 970. Zobacz praktycznie takie same zegary rdzenia

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_killer_gtx_780_test_wersji_niereferencyjnych?page=0,8

 

9 strona

 

ASUS STRIX 970  1114Mhz

stockowy GTX770  1046Mhz

 

Różnica w wydajność jaka?

Link to post
Share on other sites

R-Koniu w takim razie czy uważasz że warto mi się przesiadać z GTX 650Ti jeśli gram maksymalnie na 1920x1080? Jeśli tak to powinienem kupować kartę już teraz (skoro piszesz że późniejsze wersję mogą mieć mniejszy potencjał)? Wstrzymuję się właśnie z kupnem bo myślałem że późniejsze wersje mogą mieć wyeliminowane ewentualne wady etc. Jestem w błędzie?

Link to post
Share on other sites

Melman, nie obraź się jeśli nie będę odpowiadał na Twoje posty. Nie widzę w tym sensu...

 

ero_sk, jeśli masz fundusze to czemu nie. Z GTXa 650Ti odczujesz niemałego kopniaka. Osobiście wolałbym te pierwsze ;) Pytanie tylko , czy nie znalazłbyś 780tki , w dużo niższej cenie.

Link to post
Share on other sites

R-Koniu spoko nie obraże się jeśli uzasadnisz dlaczego jestem w błędzie:)

Obczaj sobie filmik od Linusa od 5:40. Oni testują wszystkie karty na najwyższych możliwych taktach, dla przeciętnego użytkownika. Na 780-kę trzeba jednak wziąć poprawkę, bo trafiła im się dobra sztuka, wiec kilka fps można odjąć.

 

Link to post
Share on other sites

Niektórzy idą jeszcze dalej. W szranki ze stockowymi Keplerami stawiają wyżyłowane Maxwell'e. Laik myśli : "wooow, to jest przepaść ! Muszę szybko sprzedać kartę zanim będzie warta grosze!". Natomiast ja, Sid i wiele innych userów w tym wypadku po zobaczeniu oznaczeń 875MHz vs 1375MHz i zaliczeniu dosyć mocnego facepalma czytając jeszcze raz tytuł "Killer..." pomyśleliśmy : "Pfff". I generalnie o to tutaj chodzi. Tak więc jak powinny wyglądać testy? Porównanie na zegarach fabrycznych a następnie po maksymalnym OC jednych i drugich najlepiej bez udziału tzw. selectów.

Przecież tak wyglądają testy GTX980/970 na Polskich portalach! Nie zauważyliście, że w rubryce "podkręcanie" GTX780 też są  podkręcone? :>

Link to post
Share on other sites

 

 

A myślisz, że ile ludzi kręci GPU?

 

Jeśli ktoś kupuje autorską kartę za 1,5k zł to raczej kręci, zwłaszcza, że nie jest to specjalna filozofia. Przeciętny Kowalski raczej nie ma pod maską high-endowych GPU, bo za mniejszą cenę dostanie GT 630 4GB - ilość pamięci taka sama, więc po co przepłacać ?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś kupuje autorską kartę za 1,5k zł to raczej kręci, zwłaszcza, że nie jest to specjalna filozofia. Przeciętny Kowalski raczej nie ma pod maską high-endowych GPU, bo za mniejszą cenę dostanie GT 630 4GB - ilość pamięci taka sama, więc po co przepłacać ?

 

Na Steamie ok. 0.6% procesorów jest kręconych. Samych GTX 770 jest 1.8%, nie licząc pozostałych highendowych modeli. Ludzie zdecydowanie częściej kręcą procesory niż karty graficzne. Nie mówiąc o tym, że tylko garstka ludzi wie, że się da.

 

Znam parę osób (z życia, nie z Benchmarka) z kartami za >1.5k. Ile kręciło? Żadna.

Edytowane przez szatkus
Link to post
Share on other sites

 

 

Na Steamie ok. 0.6% procesorów jest kręconych.

 

Z kilku powodów. Spora część użytkowników to gospodynie domowe, poza tym nowsze CPU pod OC są zauważalnie droższe, wymagają coolera i sensownej płyty. Podkręcanie starszych generacji wymagało zaś jakichś tam zdolności i wiedzy.

 

OC GPU to sprawa banalna, nie wymaga dodatkowych nakładów ani zdolności.

 

 

 

Ludzie zdecydowanie częściej kręcą procesory niż karty graficzne.

 

Masz na ten temat jakieś wiarygodne badania, przeprowadzone na przestrzeni lat na reprezentatywnej grupie badanych z różnych państw ? Z powodów, które przytoczyłem, śmiem twierdzić, że obecnie może być raczej odwrotnie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie ma badań. Przynajmniej ja takich nie napotkałem. Musimy się opierać na zdrowym rozsądku.

 

Dużo częściej widziałem kręcone procesory niż karty graficzne, próbka niezbyt duża, ale nic lepszego nie mam.

 

Naprawdę ludzie mają ciekawsze rzeczy do roboty (np. granie) niż zawracanie sobie głowy walką o dodatkowe 20-30%, a że ich stać czasem na mocną kartę graficzną i potrafią sobie ją sami wymienić to biorą. No i duży kawałek rynku mają też gotowce dla entuzjuastów przy których mało kto grzebie, jakby się znali to by sobie sami poskładali skrzynkę.

 

Tak wygląda prawdziwy świat poza benchmark.pl

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
niż zawracanie sobie głowy walką o dodatkowe 20-30%

 

Teraz to już popłynąłeś, bo dodatkowe 30% to dużo częściej okazuje się więcej, niż może przynieść wymiana karty na nową.

 

 

 

Musimy się opierać na zdrowym rozsądku.

 

No właśnie. Zdroworozsądkowe i logiczne argumenty przedstawiłem dwa posty wyżej.

 

 

 

No i duży kawałek rynku mają też gotowce dla entuzjuastów

 

Nope.

 

Gotowce nie są dla entuzjastów. Klasyczne gotowce z marketu są dla Januszy, a drogie, pseudo-firmowe, gotowce są dla bogatych Januszy.

 

 

Tak wygląda prawdziwy świat poza benchmark.pl

 

Dzięki za uświadomienie, mam 12 lat i nie wiedziałem, że jest świat poza Internetem. 

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Przeciętny gracz, który nie wie co robić ze sprzętem, kupuje konsolę. Janusz, kupuje, świadomie bądź nie, gotowca z allegro albo innego "sklepu co mam w mieście", a zważywszy na ilość zakładanych tematów w ZK dziennie(!) śmiem twierdzić, że jednak dużo osób bierze się za komputery z zamysłem i wiecej niż jedna z dwudziestu przekręca dwa suwaki, żeby ultragrało się lepiej.

 

Jasne, część się boi, część nie wie, ale prawda jest taka, że potrzeba matką wynalazków, jak jakiś Krajzis ściśnie fpsy to i głupiec odnajdzie google i przeczyta jak przesunąć suwak w EVGA Precision/Asus Tweak/MSI Afterburner - lepsze to niż wywalanie x-set złotych na nową kartę.

 

Rozsądne myślenie?

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...