Skocz do zawartości

Która płyta mATX będzie lepsza do I5-4690K ?


Recommended Posts

Obudowa : BitFenix Prodigy Mesh

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97m-gaming-s1150-z97-4ddr3-raid-usb3-uatx-z97m-gaming-640722/

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-z97mx-gaming-5-intel-z97-microatx-socket-1150-ga-z97mx-gaming-5-646014/

 

Obie za 500 zł, z tego co widzę ta 1 ma chyba lepiej chłodzoną fazę zasilania. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Link to post
Share on other sites

Na pewno w msi masz radiatory na chłodzeniu przymocowane śrubami a nie doklejone, nie wiem jak to wygląda u gigabyte'a, jakies tam wpinki są widzę, ale wydaje mi się, że msi ma lepiej chłodzoną sekcję. W msi masz czarny laminat, a giguś ma brąz(Jeśli wygląd jest dla Ciebie istotny). Płyty o podobnych specyfikacjach i podobnie sobie radzą ze sprzętem. Jedyna różnica to gigabyte ma i sate express i m2, gdize msi ma tylko m2. Osobiście wybrałbym MSI, mam złe wspomnienia z gigabytem.

Edytowane przez Czapi123
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na pewno w msi masz radiatory na chłodzeniu przymocowane śrubami a nie doklejone, nie wiem jak to wygląda u gigabyte'a, jakies tam wpinki są widzę, ale wydaje mi się, że msi ma lepiej chłodzoną sekcję. W msi masz czarny laminat, a giguś ma brąz(Jeśli wygląd jest dla Ciebie istotny). Płyty o podobnych specyfikacjach i podobnie sobie radzą ze sprzętem. Jedyna różnica to gigabyte ma i sate express i m2, gdize msi ma tylko m2. Osobiście wybrałbym MSI, mam złe wspomnienia z gigabytem.

 

Ja mam gaming 5, co prawda w pełnej wersji atx-owej, ale to w tym przypadku niewiele zmienia. Radiatory nie są doklejone, ale mocno przymocowane pinami. 

 

Do autora, a dlaczego płytę w wersji mATX chcesz brać do sprzętu, który będzie kręcony?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

hyziek, a co ma rozmiar płyty głównej do podkręcania ?

 

Dobrze mówi, przecież na takiej małej obudowie podzespoły są "ściśnięte" więc temperatura też będzie wyższa (szczególnie przy małej obudowie). Po drugie przy takim formacie są niskie szanse na dual GPU (z podobnych względów), ale autor o tym akurat nic nie pisał. Co do modelu również się zgadzam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega Hyziek wyżej. Ja osobiście brałbym GA Gaming 5, m.in. ze względu na sekcję zasilania. Przy OC ma to znaczenie.

 

Zgoda z kolegą i - jak pisałem w innym temacie - dodać do tego jeszcze należy mniejszy pobor mocy na tym modelu. Przydatna sprawa przy energożernych GPU, a szczególnie gdyby autor się zdecydował na SLI/CF

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej.

 

Obudowa niby mała ale w środku 4 wentylatory 140mm.

Dwa na górze, jeden na dole i jeden z tyłu.

Czyli nie powinno być źle z temperaturami bo dodatkowo na przodzie jest siatka (mesh) no i I5-4690K + GTX 970 nie należą do najcieplejszych podzespołów :D

 

Multi GPU nie planuję, jedna GTX 970-tka starczy.

 

1 października planuję to kupić, szczerze mówiąc już byłem za Z97M Gaming (479 komputronik), ale Wy tutaj piszecie że Gigabyte lepszy. Na Pclabie polecali z kolei płytę MSI. A i tak kręcić mocno nie będę, góra do 4.4GHz

 

Chłodzenie CPU = Enermax ETS-T40 White

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...