Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam potrzebuje nową jednostke ponieważ mój komputer ma swoje lata i czasami brakuje mu mocy (a inwestowanie w niego mija się z celem). Komputer ma być przynajmniej na 5 lat pracy (nie oczekuje cudów) ewentualnie będzie dokładany Ram i wymieniana grafika. Sklep nie ma znaczenia,będę próbował kupić jak najtaniej (ostatnio zamawiałem na ESC i byłem zadowolony). Wolałbym mieć karte od AMD, bo od nvidii cóż nie mam szczęścia (miałem 5 różnych kart nvidii m.in gt8400gs lub gtx660 oraz ostatnio z 740m i zawsze były problem, jak nie ze sterownikami to z artefaktami lub przegrzewaniem :roll: ). Komputer chciałbym zakupić w ciągu tygodnia (no chyba,że będzie warto poczekać z tydzień na premiere nowych kart lub procesorów).

  • Zastosowanie komputera: Gry, Photoshop, Sony vegas,programowania (Delphi i C++)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 1800 +/- 200zł (Niestety nie wiem jak będzie z kasą,bo mój budżet może wzrosnąć do 2400-2500 dlatego poprosze o zestaw do maks 2000 i do 2400-2500 maks)
  • Których części potrzebujesz?: Buda (Obudowe posiadam Antec NSK2400 powinna się nadać). Ewentualnie jakąś tanią obudowe do 80-100zł (na stary komputer, dobrze byłoby gdyby zasilacz można zamontować u góry)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? OC będzie na 100%
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 1920x1080 oraz mam w zanadrzu 1600x900
  • Specjalne wymagania: i5 (spokojnie mi starczy ) oraz coś pokroju 280
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?

AMD Athlon II X2 245

Asus Radeon HD 4850 1GB

Asrock M3A770DE

Goodram lub kingston 2x2GB 1333mhz ddr3 cl9

Forton 400W (później moge podać nazwe jeśli będzie konieczna)

  • Własna propozycja zestawu:

Tu moja wersja optymistyczna

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)

Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

Pamięć GoodRam 4GB PC3-10600 CL9 (GR1333D364L9S/4G)

Płyta główna MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL Nie jestem pewien czy ta płya nada się do OC

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K)  z czasem planuje dokupić jakieś chłodzenie

no i wtedy brakuje mi tylko karty wychodzi 1650zł więc zostaje +/- 800zł

  • Inne: Chciałbym pograć przyzwoicie w W3, TES, GtaV itd. czyli ogólnie w nowe tytuły.
Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

Obczaj mój zestaw jaki raczej zamierzam kupić:

http://www.morele.net/inventory/info/Zz0Xzg/

 

Wychodzi ponad 2k lekko, bez dysku hdd i czytnika dvd.

Akurat dysk to potrzebuje oraz wołabym coś do OC i tak na marginesie nie lepiej jest podkręcić 270 niż kupować 270x?? (z tego co pamiętam to nie ma takich różnic jak w przypadku 280 i 280x gdzię jest więcej jednostek cieniujących itd.) .

Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

 

 

i tak na marginesie nie lepiej jest podkręcić 270 niż kupować 270x??

Bo tak jest. Zestaw od kolegi wyżej jest nieopłacalny.

 

 

Obczaj mój zestaw jaki raczej zamierzam kupić:

To, że Ty zamierzasz to kupić, nie oznacza, że masz to wciskać komuś innemu.

 

Autorze, kiedy zamierzasz zamawiać zestaw? W tym budżecie odpuściłbym sobie OC CPU, ewentualnie poszedłbym w używki. 

Link to post
Share on other sites

 

Autorze, kiedy zamierzasz zamawiać zestaw? W tym budżecie odpuściłbym sobie OC CPU, ewentualnie poszedłbym w używki. 

Do końca miesiąca choć tydzień ewentualnie 2-3 mnie nie zbawi. Jeśli opłaca się bardziej kupić z zablokowanym mnożnikiem to mogę sobie odpuścić OC w zestawie za 2000, ale w zestawie za 2400-2500zł już wolałbym mieć odblokowany.

Link to post
Share on other sites

 

 

Można kręcić na B85, być może niezbędny będzie downgrade BIOSU

 

Jesli chodzi o płyte czy downgrade zrobia mi sami czy będę musiał się z tym męczyć. Byłbym zapomniał czy lepiej te 50zł dołożyć do płyty głównej czy lepiej jest dopłacić te 50 zł .Procesor Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX (BX80646I54690K) - Haswell Refresh

Chodzi mi czy odczuje różnice, czy tylko różnica jest w temperaturach?

 

 

R9 280 i po sprawie.

Teraz tylko nie wiem którą wybrać (która ma większy potencjał i jest mniej awaryjna)

Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB (384Bit) DVI HDMI DP (GV-R928WF3OC-3GD)

Karta graficzna Sapphire Radeon R9 280 Dual X-Boost 3GB (384Bit) DVI, HDMI, DP (11230-00-20G)

 

PS. Czy ten dysk co podałem wyżej i obudowe którą posiadam (Antec NSK2400) nadają się? Oraz mógłbym poprosić o pomoc w wyborze taniej obudowy dla starego komputera.

Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

 

 

Jesli chodzi o płyte czy downgrade zrobia mi sami czy będę musiał się z tym męczyć.

Wątpię, że będzie im się chciało.  

 

 

Byłbym zapomniał czy lepiej te 50zł dołożyć do płyty głównej czy lepiej jest dopłacić te 50 zł

Nie ma info, czy można podkręcać 4690k na B85.

 

Chodzi mi czy odczuje różnice, czy tylko różnica jest w temperaturach?

Potencjał OC jest wyższy, chyba, że trafi się dobra sztuka 4670k. 

 

 

Teraz tylko nie wiem którą wybrać (która ma większy potencjał i jest mniej awaryjna)

Loteria. Gigabyte ma dłuższą gwarancję od Sapphire.


 

 

obudowe którą posiadam (Antec NSK2400) nadają się?

Ta obudowa mieści płyty mATX, więc B85-G43 nie wejdzie.  

Link to post
Share on other sites
Wątpię, że będzie im się chciało.

 

 

Nie ma info, czy można podkręcać 4690k na B85.

Czyli lepiej zaiwestować w inną płyte.

 

 

Loteria. Gigabyte ma dłuższą gwarancję od Sapphire.

Myślałem że jest duża różnica między nimi, bo pamiętam przypadki kiedy np. Asus mial znacznie lepsze chłodzenie niż Sapphira, albo że karty Sapphira lepiej sie kręciły itp.

 

 

Ta obudowa mieści płyty mATX, więc B85-G43 nie wejdzie.

:/  szkoda byłem przekonany, że to ATX (jeszcze udało mi się znaleść w szafie I-BOX Orion 911 i ta już jest na 100% ATX). W takim razie jaką wybrać obudowe (boczny panel/okno wywale na 90%).

 

Więc co polecacie,co warto zmienić w moim zestawie ?

Edytowane przez alladen
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...