Skocz do zawartości

Zestaw na lata dla gracza do 7000 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez szambor5,

Recommended Posts

- Zastosowanie komputera: 70% gry na ultra detalach typu Watch of Dogs BTF 4 itp, pozostałe 30% to rendering, obróbka wideo i zwykłe prace biurowe

- Maksymalna kwota jaką dysponujesz: Nie chciałbym przekroczyć 7000 zł

- Których części potrzebujesz: Obudowa + jej całkowite wyposażenie

- Czy będziesz podkręcać sprzęt; Nie, nigdy

- Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 1920x1080. Obecnie mam Eizo FS 2333. Zmian nie planuję,

- Specjalne wymagania: Priorytetem jest najwyższa wydajność w grach. Chcę też upchać zestaw do obudowy Fractal Design Define XL R2, chyba że polecicie inną, lepszą w podobnej cenie i wielkości ( nie mniejszą ), rozważę też opcję multi GPU jeśli takowa będzie miała sens w tej cenie. Zestaw musi być bardzo mocny ponieważ chcę go mieć na co najmniej 3 - 4 lata bez większej modernizacji. Jeśli dałoby się złożyć zestaw na 5820K i GTX 980 byłoby super. Koniecznie zestaw nie może mieć mniej niz 16 GB bardzo szybkiego RAMu. W zupełności wystarczy mi tylko 1 dysk SSD o pojemności 256 GB - więcej dysków nie chcę.

- Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?: Nic nie posiadam oprócz klawiatury i myszki.

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

W zupełności wystarczy mi tylko 1 dysk SSD o pojemności 256 GB - więcej dysków nie chcę.

Czy aby na pewno ? Renderujesz małe pliki, czy też masz zewnętrzne dyski ?

 

Co powiesz na SLI GTX970? Przyjmując, że jedna karta to ~1400 zł, to spokojnie zmieścimy się w budżecie. 

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s)

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

AsRock Z97 Extreme4 /intel Z97, LGA 1150

Corsair RM 850W 80+ Gold 135mm modula

Fractal Design ARC XL USB3.0 window (b/z)

Scythe Ashura

+2x GTX970

 

Na razie nie ma tych kart w sklepach, więc musiałbyś poczekać 2, może 3 dni. 4790k będzie tutaj wystarczający, nie trzeba pakować się w LGA2011. Płyta z mocną sekcją zasilania, wyświetlaczem kodów POST, sporą odległością między poszczególnymi slotami PCI-E (ważne przy SLI) i obsługą ramów >1600 MHz. Standardowe ramy Cruciala z wieczystą gwarancją, świetny elektrycznie zasilacz oparty na DC-DC. Do tego bardzo cichy cooler z czarnym topem i bardzo pojemna obudowa Full Tower z oknem.

Link to post
Share on other sites

Nie ukrywam że kuszą mnie nadchodzące nowe technologie, i na ich podstawie chciałbym złożyć komputer ponieważ ma mi starczyć na lata. Dysk 256 GB w zupełności mi wystarczy. Złożyłem według własnego uznania taki oto zestaw + do tego trzeba doliczyć GTX 970 ( niestety na 1 tylko starczy kasy ).

 

http://wstaw.org/m/2014/09/21/Bez_nazwy_bmp_300x300_q85.jpg

 

Co powiecie o takim zestawie?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli jednak zostać na 1150?

Na to Cię namawiam od początku tematu.

 

 

Teraz nie ma gier wykorzystujących tyle wątków, ale czy nie będzie ich za 1-2 lata?

Gdyby gry miały wykorzystać więcej wątków, to już dawno by to robiły. Na Twoim miejscu mógłbym wziąć nawet i5 4690k, ale w zastosowaniu masz też render, a tam 4 dodatkowe wątki przydadzą się. 


Pamiętaj, że 2xGTX970 + 4790k zmiecie z powierzchni ziemi 5820k + 1xGTX970 w grach. 

Link to post
Share on other sites

Przemyślałem na spokojnie sprawę i postanowiłem jednak że zdecyduję się na i7 4790K i SLI 970, Mam też chęć zmienić pamiątki na jakieś z taktowaniem 2400 ( np te http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x8gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-16gtx-478220/ )  - podobno szybsze potrafią dać kopa w grach.

 

Odnośnie dysku SSD czy ten zaproponowany jest najlepszym wyborem? Obudowę wezmę Fractal Design Define XL R2, tylko czy do niej wszystko się zmieści?

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

 

 

podobno szybsze potrafią dać kopa w grach.

Owszem, ale nie na tyle, żeby dopłacać 200 zł.

 

 

Odnośnie dysku SSD czy ten zaproponowany jest najlepszym wyborem?

W tej cenie ? MX100 256 GB to najlepsza oferta pod względem ceny/wydajności/osiągów. 


 

 

tylko czy do niej wszystko się zmieści?

Arc XL to Big Tower, więc zmieścisz tam SLI, ogromne coolery, sąsiada i psa. 

Link to post
Share on other sites
Arc XL to Big Tower, więc zmieścisz tam SLI, ogromne coolery, sąsiada i psa. 

 

Tylko, że ja pytam o Fractal Design Define XL R2. ARC XL mi nie podchodzi - nie lubię bud z oknem.

 

Czy dałoby się znaleźć płytę główną , odpowiednik zaproponowanego przez Ciebie AsRocka , ale z technologią WiFi i Bluetooth ?

 

Czy nie wydajniejszy będzie http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-fm1-am2-am3-am3-lga775-lga1150-lga1155-lga1156-lga1366-lga2011-tr131-517030/ zamiast Scythe Ashura ?

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

 

 

Tylko, że ja pytam o Fractal Design Define XL R2. ARC XL mi nie podchodzi - nie lubię bud z oknem.

Moja pomyłka. Nie zmienia to faktu, że te obudowy są podobnie zbudowane, więc Define XL również zmieści wszystko co możliwe. Jest to obudowa wyciszana, więc wentylacja będzie gorsza od zwykłej, meshowej budy. Jeśli temperatury nie będą wykraczać poza normy, to nie ma się czym przejmować.

 

 

Czy dałoby się znaleźć płytę główną , odpowiednik zaproponowanego przez Ciebie AsRocka , ale z technologią WiFi i Bluetooth ?

Płyty z Wi-Fi i Bluetooth'em są astronomicznie drogie, a nie ma sensu przepłacać. Lepiej wyjdziesz na kupnie osobnych odbiorników na USB.

 

Czy nie wydajniejszy będzie http://www.morele.ne...1-tr131-517030/ zamiast Scythe Ashura ?

 Macho będzie minimalnie wydajniejszy. Dałem Ci do zestawu Ashurę, gdyż była tam też obudowa z oknem, a Macho nie wygląda, on ma być po prostu wydajny. Teraz masz Define, więc równie dobrze możesz wziąć Macho, bo i tak nie będzie go widać. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Obecnie mam Eizo FS 2333

 

A podkręcać nie chcę bo się na tym nie znam i wole nie ryzykować.

 

 

Przemyślałem na spokojnie sprawę i postanowiłem jednak że zdecyduję się na i7 4790K i SLI 970

 

SLI GTX 970 nie będzie w 100% wykorzystywane przy takim monitorze. Nie doświadczysz tutaj zwiększonej płynności obrazu z racji tak wydajnego układu multi_GPU. Myślę że GTX 980 bez bawienia się w SLI byłby tutaj wystarczający.

 

Rozumiem że zamierzasz już podkręcać CPU ? 

Link to post
Share on other sites

szambor5,  a możesz napisać ile kosztują takie odbiorniki na USB ? Aby nie okazało się, że koszt kupna takich odbiorników będzie kosztował tyle co dołożenie do płyty z takimi technologiami.

 

kajtek nie zamierzam nic podkręcać, żadnego podzespołu. Po prostu się na tym nie znam. Chciałbym mieć jak najwydajniejszy sprzęt na normalnym taktowaniu. Co do grafiki za rok, czy dwa wyjdą pewnie nowsze gry i czy wtedy nie okaże się, że SLI z 970 byłoby lepszym rozwiązaniem niż 1x980 ? Nie stać mnie na to żeby inwestować co 1-2 lata w komputer.

Link to post
Share on other sites

 

 

szambor5,  a możesz napisać ile kosztują takie odbiorniki na USB ?

30-40 zł, co przy dopłacie ~200 zł do płyty jest śmieszną kwotą.

 

 

SLI z 970 byłoby lepszym rozwiązaniem niż 1x980 ?

Gry, które wspierają SLI, będą miały wyższy FPS minimalny przy 2xGTX970, aniżeli 1x980. Takowe SLI jest bardziej przyszłościowe.

 

 

nie zamierzam nic podkręcać, żadnego podzespołu.

4790k to procesor stworzony pod OC, aczkolwiek posiada bardzo wysokie taktowanie na start - 4,0 GHz. Możesz go bez trudu podkręcić do 4,3-4,6 GHz. 

Link to post
Share on other sites

Pomijając fakt, że nie znam się na OC to pewnie należałoby wymienić z zaproponowanych przez Ciebie podzespołów np zasilacz na mocniejszy, co się = droższy, i zapewne chłodzenie. Obudowa też raczej do tego nie namawia - pewnie i bez OC będzie tam ciepło. Nie wiem jak z płytą czy się do tego nadaje. A i tak nie sumowałem wszystkich podzespołów czy nie przekroczy 7000 zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...