Skocz do zawartości

Jaki zasilacz jak najtańszym kosztem


Recommended Posts

Planuję zrobić platformę opartą o P4 (pod 478) 3,2 GHz, 512 MB ramu, GF 2 MX 200 (nie do grania).

Jaki polecili byście mi zasilacz z allegro, który:

- udźwignie to wszystko (P4 to legendy poboru prądu)

- będzie jak najtańszy

 

Jakiś sentyment czuję do Fortronów, ale może być co innego.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Tak jak koledzy tutaj pisali w podobnej kwocie Modecom Feel 350W powinien być dobry. Ja na Feelu 300W prawie 5 lat siedziałem i nie narzekam na niego. Kolega ma wersję nowszą 500W i też działa bez zastrzeżeń. Ja do podobnej klasy sprzętu też będę szukał zasilacza ale przyinwestuję więcej w jakiegoś używanego Chiefteca 400W kiedyś tam ale ja być może będę to cudo rozbudowywał to silniejszy sie przyda.

Link to post
Share on other sites

Tylko III wchodzi w grę ;). Ja sam mam gdzieś "rozbrojoną" jedynkę. O awaryjności pierwszej wersji krążą już legendy, chociaż mi, nieświadomemu chodziła w kompie przez 1,5 roku ( i jakbym ją zmontował to dalej by chodziła, chociaż teraz to już bym się bał).

Więc albo Feel III albo jakaś tania delta.

Link to post
Share on other sites

Wiesz mój pierwszy komp(zestaw z optimusa, nie znalem sie jescze wtedy na podzespołach) chodził na feelu 3 lata ;) dopiero jak zamówiłem X1950PRO, postanowiłem wymienić go na szefa 400W(w którym po półtora roku musiałem zrobić fanswapa, bo oryginalny wentyl się zatarł). ;P

Link to post
Share on other sites

Dać się da, poszukaj na allegro jakiś delt, fortronów, które dałyby te 150 - 200 W na 12 V, żeby nie obciążać za bardzo sprzętu. Szczerze mówiąc w tej cenie nie wiem jakie jeszcze marki byłyby bezpieczne, mozna ewentualnie te feele III, ale w uzywki feelów nie pakowałbym sie ;)

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/item1180436717_zasila ... r_hit.html

moze cos takiego?

niby +5 @ 30A, +12 @ 16A, +3.3 @ 20A

do takiego sprzetu szkoda kasy, wiem ze niektorzy uwazaja ze zasilacz najwazniejszy i nie warto oszczedzac, napisze tylko tyle ze moj komp wtedy warty jakies 1500zl chodzil na mustangu 400W za 40zl, nawet lepiej chodzi dalej nawet sie nie nagrzal nic nie smierdzi to co bede przeplacal do 4200+ i 8600

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...