Skocz do zawartości

TP-Link. Internet po kablu jest, Wi-Fi nie


Recommended Posts

Hey, od dwóch dni nagle oba laptopy straciły dostęp do internetu. Mam modem z wbudowanym routerem, który po kablu idzie do routera, który po kablu idzie do stacjonarnego. Jeden laptop był połączony z modemem, drugi z routerem i nagle oba straciły dostęp do internetu. "Połączony, brak dostępu do internetu". Stacjonarny po kablu ma internet. Pomyślałem, że może warto będzie zaktualizować oprogramowanie w routerze TP-Link TL-WR841N. Po aktualizacji nie mogę połączyć się z routerem wpisując 192.168.1.1 ("przeglądarka nie mogła połączyć się ze stroną 192.168.1.1"). Próbowałem resetować router, komputer itp. http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=84 to też już robiłem i nic. Był wcześniej taki problem, że laptop Toshiby mógł połączyć się tylko z routerem, a Sony i z routerem i z modemem. Pomóżcie, proszę. 

Link to post
Share on other sites

Koncowka 0.1 podzialala, ale jest teraz inny problem. Po dluzszym czasie udalo sie dojsc do tego, ze laptopy polaczone z modemem maja internet, ale nagle stacjonarny nie ma po kablu. Na dodatek przy konfiguracji routera pokazuje mi , ze mam statyczne IP, a zawsze mialem dynamiczne i nie moge kontynuowac konfigurowania...

Link to post
Share on other sites

Router twierdzi że masz statyczne IP na komputerze stacjonarnym ? W takim wypadku włacz n a routerze funkcję DHCP a w ustawieniach karty sieciowej włącz automatyczne uzyskiwanie adresu IP i po sprawie? W win xp masz we właściwościach połączenia, dokładnie to protokuł ipv4 i tam właściwosci i to zmieniasz , a w win 7 wchodzisz w centrum sieci, wyświetlasz połaczenie i wtedy jego właściwości. Pozdro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...