Skocz do zawartości

GTX 970 i7 920


Recommended Posts

Witam,

Zgłaszałem się jakiś czas temu z kwestią upgreadu sprzętu. Cała zagwozdka oscylowała wokół procesora i7 920, czy przypadkiem nie wystąpi w połączeniu z nowszymi kartami tzw. "bottleneck". Mimo wszystko uznaliście, że karty pokroju r9 290 pasowałyby po uprzednim wysokim OC cepka. Rozumiem, że również mogę się w tym wypadku skusić na GTX 970, z racji, że jest nieznacznie wydajniejszy od w/w radeona. Lecz teraz mam pewien dylemat, co lepiej wymienić najpierw zyskując możliwie największy wzrost wydajności. Czy może zacząć od procesora i płyty głównej, a za jakiś czas pomyśleć dopiero o nowej grafice, czy odwrotnie, ten i7 da radę na tyle, aby przyjemnie się ze wszystkiego korzystało, a jego wymiana usprawni działanie, ale nie jest turbo niezbędna? Wtedy kupując teraz grafikę, po jakimś czasie sprzedając cały zestaw CPU+MOBO zyskałbym jakieś 4-5 stówek, i resztę przyoszczędzić i w okolicach stycznia, lutego wymienić na i5 4690k.

Która opcja byłaby rozsądniejsza?

Z góry dzięki

 

PS. Obecny sprzęt to i7 920 2,66 (stock), gpu gtx260 evga, 3gb ram 1333, chieftec 650w.

PS2. Przy wymianie grafiki od razu kupiłbym nowe 8GB ramu 2400 przyszłościowo do nowej płyty.

 

Link to post
Share on other sites

Witam,

 Mimo wszystko uznaliście, że karty pokroju r9 290 pasowałyby po uprzednim wysokim OC cepka. Rozumiem, że również mogę się w tym wypadku skusić na GTX 970, z racji, że jest nieznacznie wydajniejszy od w/w radeona. 

 

PS. Obecny sprzęt to i7 920 2,66 (stock), gpu gtx260 evga, 3gb ram 1333, chieftec 650w.

PS2. Przy wymianie grafiki od razu kupiłbym nowe 8GB ramu 2400 przyszłościowo do nowej płyty.

 

 

Ja na twoim miejscu wstrzymal bym sie z wymiana procesora, tak jak pisali koledzy przede mna, poczekaj juz do premiery broadwella, i ew wtedy zmien na cos z rodzinki i-5.  W twoim pierwszym poscie jest jednak bledne sformulowanie. Gtx 970 wydajnoscia  stoi w wiekszosci przypadkow nad 290x a nie nad 290, czasem przescigna nawet 780 TI

 

http://tpucdn.com/reviews/EVGA/GTX_970_SC_ACX_Cooler/images/farcry3_1920_1080.gif

 

http://tpucdn.com/reviews/EVGA/GTX_970_SC_ACX_Cooler/images/bf4_1920_1080.gif

Edytowane przez icecoldart
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A to co zapewne pozwoli jej częściej poganiać 780ti to kolejne wychodzące sterowniki : ))) 

No dobra w takim razie póki co czekam na 970ątke w esc.pl i zamawiam, prawdopodobnie wersję MSI albo Gigabyte (choć zapewne przez wzgląd na obudowę zdecyduje się na krótszą - MSI).

Do tego http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_278&products_id=29972 , oc procka i sprzęcik jak ta lala.  A kiedy wychodzą broadwelle?

Edytowane przez xxxcloth
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...