Skocz do zawartości

GTX460 nieodpala monitor


Recommended Posts

Otóż po założeniu nowej grafiki Gigabyte GTX460 1GB monitor załapuje dopiero gdy uruchomi się już winda (pulpit). a wcześniej miga tylko lampa na monitorze.

Nie wyświetla zupełnie nic.

Żeby np wejść do biosu muszę po uruchomieniu kompa zresetować go i wtedy monitor odpala normalnie :)

I jak włączę kompa drugi raz (bez wyłączania całkowicie z gniazdka) to monitor odpala od razu

Może ktoś wie jak temu zaradzić?

Monitor LG W2486L-PF

płyta p5q

Link to post
Share on other sites

Hmm, mam dokładnie ten sam monitor i też dziwny przypadek. Jeżeli nie włączę monitora przed uruchomieniem kompa, to nie mam obrazu a tylko miga dioda na monitorze, muszę wtedy zrobić reset. Problemu nie ma jeżeli najpierw włączę monitor a później komputer. Myślałem, że to wina mojego starego kompa który wymieniam już na dniach dlatego za bardzo się tym nie przejmowałem. Ale skoro masz ten sam monitor i podobny problem to jest szansa, że to wina monitorów? W każdym razie zobaczę jak będzie na nowym sprzęcie.

Link to post
Share on other sites

Albo za mało prądu, albo szukać update bios do karty graficznej na stronie producenta.

koleś kupił nową karte i update biosu najlepiej,dobre :P

 

Otóż po założeniu nowej grafiki Gigabyte GTX460 1GB monitor załapuje dopiero gdy uruchomi się już winda (pulpit). a wcześniej miga tylko lampa na monitorze.

Nie wyświetla zupełnie nic.

Żeby np wejść do biosu muszę po uruchomieniu kompa zresetować go i wtedy monitor odpala normalnie :)

I jak włączę kompa drugi raz (bez wyłączania całkowicie z gniazdka) to monitor odpala od razu

Może ktoś wie jak temu zaradzić?

Monitor LG W2486L-PF

płyta p5q

LG tej firmy nie polecam nikomu.

 

GTX460 i już udpate biosu? To chyba nie to, jaki masz zasilacz? I podaj swój config :P

właśnie,najwieksza sprzedaż gtx460 to i czas teraz na problemy :)
Link to post
Share on other sites

O zasilaczu nie będę wspominał bo to jakiś badziew. Ale jakoś ciągnie. Oczywiście to jego ostatnie dni bo zamówiony już mam markowy zasilacz.

 

Nie wiem nawet od której strony szukać problemu.

Na poprzedniej grafice (7900GTX) wszystko było ok, ale jak podłączyłem innego kompa to często nie odpalał monitor.

Z drugiej strony grafika też chyba jest sprawna bo jak wyłączę kompa i włączę ponownie nawet po godzinie (tylko bez wyjmowania wtyczki) to odpala normalnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...