Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

mamy wnioskować w fusów?

Specyfikacja kompa itp, a po drugie jest masa tematów która 970.

 

 

Intel i5-3570k 3,4ghz. 

Asrock Z77 Extreme4

Corsair ddr3 2x4gb, 1600mhz, cl 9.0 vengeance LP

 Kingston 120GB SSDNow V300

chłodzenie procka: Cooler Fortis HE12251

zasilacz: chieftec ctg-500-80p 500w

Aktualna Karta: RADEON 7770 Sapphire Vaporx. 

 

W przyszłości chce kupić też monitor 

ASUS VG248QE 24". 

 

Aktualnie mam 2. Będę grał tylko na 1. LG FLatron m2280d i LG Flatron L17182. Czy nie będzie problemu?

Edytowane przez frems
Link to post
Share on other sites

A jest jakaś duża przepaść pomiędzy gtx 950 a gtx 960? Słyszałem, że niekiedy to jest tylko 10%

 

To w takim bądź razie jakiego gtx 960 polecacie xD :P

Do 850 zł.

W tym budżecie możesz wybrać Gigabyte GTX 960 itx 4GB. Trochę głośniejszy od większych modeli, ale tańszy i niczym innym nie ustępuje.
Link to post
Share on other sites

Ile MHz podkręciliście swoje gtx 970? Ja na razie podbiłem +160 MHz na rdzeniu i pamięci, ale nie bardzo wiem ile mniej więcej mam dodać. Podkręcam przez MSI Afretburner, a temperatura karty na razie nie urosła. (btw. MSI Afretburner to dobry program do podkręcania?)

Z tego co widziałem ludzie nawet do 1,5 ghz podkręcają. Ogólnie maxwell ma duży potencjał do kręcenia.

A co do programu to jest bardzo dobry. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Tyle, że asus kosztuje 950 zł :cry: :cry:

O Asusie pisałem odnośnie GTX-a 950. Tutaj masz GTX-y 960:
http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne/Wielkosc_pamieci_RAM:4096MB;szukaj-gtx+960;0112-0.htm


 

 

Ile MHz podkręciliście swoje gtx 970? Ja na razie podbiłem +160 MHz na rdzeniu i pamięci, ale nie bardzo wiem ile mniej więcej mam dodać.

Ja mam na "skrajnym" profilu ustawione +198MHz dla rdzenia i +495 dla pamięci. FurMark pokazuję 1514MHz dla rdzenia i 8001MHz dla pamięci.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam, chciałbym się zapytać, która karta jest mocniejsza, wydajniejsza, ogólnie lepsza?

 

MSI GTX 970 GAMING
 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/

Asus Strix GeForce GTX 970
 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-strix-geforce-gtx-970-4gb-ddr5-256bit-dp-hdmi-dvi-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-649210/

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Poza tym nie ma backplate. Może mieć wadliwy bios i kręcić się będzie 1 wentylator.

Ogólnie karta zrobiona po kosztach (wygina się pcb w slocie pcie), oraz "tandetny" plastik jako obudowa.

 

Strix - tutaj większość osób ma problem aby dobić do 1500mhz na rdzeniu. Pod tym względem MSI wypada lepiej.

Jednak wykonanie strixa jest lepsze.

 

Obie te karty ustępują np Gigabyte G1 i nowym core edition od zotaca pod względem średniego OC.

 

Jest jeszcze wiele innych ciekawych modeli.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakby ktoś mógł mi wyjaśnić dwie kwestie związane z odczytami z GPU-Z bo też kręciłem GTX970 od MSI uzyskując bardzo podobne wartości co wyżej, ale nie wiedziałem czy są one bezpieczne dla karty :)

 

GPU temperatura : czy 75 stopni to wciąż ok dla karty ? Można ją w takiej temperaturze katować kilka godzin ? Jakiś limit czasowy byście doradzali ? Mam na myśli - nie więcej niż np 10 godzin. Weekendami potrafię ostro posiedzieć :)

 

Power consumption : 111,9 % - co to dokładnie oznacza ? Że zjada 11,9 % więcej prądu niż pod max obciążeniem bez podkręcenia ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Power consumption : 111,9 % - co to dokładnie oznacza ? Że zjada 11,9 % więcej prądu niż pod max obciążeniem bez podkręcenia ?

Że przekracza limit określony przez producenta o 12% (ok. 20-25W).

 

 

 

GPU temperatura : czy 75 stopni to wciąż ok dla karty ? Można ją w takiej temperaturze katować kilka godzin ? Jakiś limit czasowy byście doradzali ? Mam na myśli - nie więcej niż np 10 godzin. Weekendami potrafię ostro posiedzieć :)

Nie ma się czym przejmować. Niektóre wersje tej karty (m.in. Palit), normalnie pracują z temperaturą ok. 80°C.

Link to post
Share on other sites

Jakby ktoś mógł mi wyjaśnić dwie kwestie związane z odczytami z GPU-Z bo też kręciłem GTX970 od MSI uzyskując bardzo podobne wartości co wyżej, ale nie wiedziałem czy są one bezpieczne dla karty :)

 

GPU temperatura : czy 75 stopni to wciąż ok dla karty ? Można ją w takiej temperaturze katować kilka godzin ? Jakiś limit czasowy byście doradzali ? Mam na myśli - nie więcej niż np 10 godzin. Weekendami potrafię ostro posiedzieć :)

 

Power consumption : 111,9 % - co to dokładnie oznacza ? Że zjada 11,9 % więcej prądu niż pod max obciążeniem bez podkręcenia ?

To nie jest katowanie karty.

Na tym napięciu osiąga lekko ponad 1600mhz. Dlaczego? PCB z wersji GTX 980 i na tym samym silikonie, jest w czym rzeźbić:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

W sumie brak wyboru. Obie mają pewne mankamenty.

 

Miałem łącznie trzy karty graficzne Asus Strix GeForce GTX 970, które miały piszczące cewki i inne wady. Myślę, by kupić teraz MSI GTX 970 GAMING, ale też wiem, że to nie jest idealna karta i też może trafić się sztuka z piszczącymi cewkami i innymi wadami. Jakie ma wady Asus Strix GeForce GTX 970 a jakie ma MSI GTX 970 GAMING? I jaka jest między nimi różnica w wydajności?

 

CHłodzenie półpasywne czy aktywne?

 

Jestem zwolennikiem chłodzenia półpasywnego takie jakie ma Asus GTX 970, to jest dobre rozwiązanie.

 

Preferujesz mocne OC karty czy "jak fabryka dała"?

 

Strixa miałem w edycji OC. I ten MSI też jest w edycji OC.

 

Poza tym nie ma backplate. Może mieć wadliwy bios i kręcić się będzie 1 wentylator.

Ogólnie karta zrobiona po kosztach (wygina się pcb w slocie pcie), oraz "tandetny" plastik jako obudowa.

 

Strix - tutaj większość osób ma problem aby dobić do 1500mhz na rdzeniu. Pod tym względem MSI wypada lepiej.

Jednak wykonanie strixa jest lepsze.

 

Obie te karty ustępują np Gigabyte G1 i nowym core edition od zotaca pod względem średniego OC.

 

Jest jeszcze wiele innych ciekawych modeli.

 

GTX 970 od Asusa ma tylną płytę (backplate) a MSI GTX 970 tego nie ma, do czego służy ta płytka? Czemu MSI takiej płytki nie montuje w swoich kartach? 

 

Jak się zorientować, że karta MSI ma wadliwy bios? I przez ten wadliwy bios kręci się tylko jeden wentylator? Strix też wygina się w slocie, bo jest to ciężka karta skoro ma obudowę metalową czy coś koło tego.

 

Jakie są jeszcze inne dobre modele GTX 970?

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

@up

MSI GTX 970 100ME ma backplate i dobry potencjał OC (tak wynika z opinii).

Backplate usztywnia PCB karty, więc mamy małe prawdopodobieństwo że za kilka lat płytka oddzieli się od chłodzenia.

Poza tym lepiej odbiera ciepło z karty.

Co do biosu to już napisałem jakie mogą być obiawy. W takim przypadku pomaga modyfikacja biosu.

 

Więc jeśli chcesz polpasywne chłodzenie i dobre OC (biorąc pod uwagę opinie użytkowników) to MSI 100ME.

Link to post
Share on other sites

@up

MSI GTX 970 100ME ma backplate i dobry potencjał OC (tak wynika z opinii).

Backplate usztywnia PCB karty, więc mamy małe prawdopodobieństwo że za kilka lat płytka oddzieli się od chłodzenia.

Poza tym lepiej odbiera ciepło z karty.

Co do biosu to już napisałem jakie mogą być obiawy. W takim przypadku pomaga modyfikacja biosu.

 

Więc jeśli chcesz polpasywne chłodzenie i dobre OC (biorąc pod uwagę opinie użytkowników) to MSI 100ME.

 

Karta GTX 970 GAMING 100ME nie jest już w sprzedaży. Ok, więc MSI tego nie wie, że takie coś może się stać z kartą jak to napisałeś? Więc wadliwy bios powoduje niekręcenie się jednego wentylatora?

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Witam. Przymierzam się do kupna nowego komputera i potrzebuję trochę pomocy. Zastanawiam się nad kupnem gtx 980 strix od asusa, jest dostępny nowy za 2tys zł. czyli 500zł więcej niż 970. Celuję też w i5 Skylake 6600k, czyli nowy chipset. Ogólnie mój dylemat polega na wyborze karty. W przyszłym roku ma zadebiutować Pascal i zastanawiam się czy jest sens inwestować w lepszą kartę? Minął już rok od premiery obecnych kart, ceny raczej utrzymują się takim samym poziomie, nie chciałbym żeby za pół roku okazało się, że będzie to paździerz. :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...