Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

Jestem ciekaw jak będzie z podłączeniem w DX12 różnych kart (NV+AMD).

Dokładnie chodzi mi o fizyczne podłączenie obu tych firm za pomocą mostków SLI/CF.

Jeśli nie będzie do tego potrzeba specjalnego nowego sprzętu chciałbym to sprawdzić łącząc 2xGTX 970 i 2xHD7950 na płycie Gigabyte GA-990FXA-UD3

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o sprawdzenie wydajności, ale o zasadę działania tego jak to się spisuje. Czy np. mogę korzystać z dodatków AMD i NV (TRESSFX i PSYHX)

Mam jeszcze jedną możliwość podłączyć 3 karty do platformy intela :)

Ot taki ciekawski jestem  :D

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Szukam informacji na temat możliwości tworzenia profili ustawień w Nvidia surround.

 

Załóżmy, że mam kartę GTX 970 że złączami DVI-D, DVI-I, DP, HDMI.

 

Chce mieć możliwość przełączania się pomiędzy dwoma konfiguracjami.

 

Pierwsza konfiguracja to 3 monitory podłączone przez złącza 2x DVI 1x DP.

Druga konfiguracja to 2 monitory 1xDP 1xDVI i amplituner 1xHDMI + TV podłączony do ampli.

 

Czy za pomocą sterowników i oprogramowania Nvidia mogę zapamiętać te 2 różne konfiguracje i dowolnie między nimi wybierać?

 

Pierwszy konfig służy do grania, drugi do multimediów. Obecnie działa to w ten sposób bez problemu na AMD Eyefinity.

 

Chce zmienić kartę, ale nie chce tracić możliwości, które mam obecnie, dlatego jestem ciekaw czy to będzie działać tak samo.

Link to post
Share on other sites

Wiecie co, zastanawia mnie taki fakt. Wszyscy jadą po tej gtx 960 jaka jest kiepska, słaba, totalne dno - a na dodatek ma 2 gb vramu  a szyna tylko 128 ogólnie porażka. Wszyscy piszą bierz lepiej radka 270 albo 280. Jesteśmy po premierze GTA V, przeglądam testy (np. purepc) i przecieram oczy ze zdumienia ta grafa fajnie ciągnie ta gierkę, lepiej niż 270 czy 280. Do gtx 770 niewiele jej brakuje. Czary czy co............ Ludzie piszą z automatu, usłyszeli że gtx 960 jest słaba, i tak powtarzają. Oczywiście gtx 960 jest źle wyceniony, jest za drogi ale czy słaby ?


ps. nie jestem fanem żadnej "stajni", tylko podzieliłem się swoimi przemyśleniami

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą. Karta jest wyceniona średnio jak na nasze polskie realia, dolar jest bardzo wysoki. Natomiast w USA karta jest opłacalna i chyba się tam sprzedaje dobrze. Jak cena dolara spadnie, wejdą nowe radki sytuacja się zmieni. Sytuację finansową karty poprawia Wiedźmin 3, jak ktoś lubi to od ceny 100 odejmie. W necie coś gadają że AMD może dawać GTA V do grafik. Robi się ciekawie. 

ps. na chwilę obecną radki mnie nie przekonują, choć miałem ich już kilka....  na forum za dużo ludzi pisze o problemach z chłodzeniem itp. 


ps. 2 choć i zieloni też "podpadli u mnie", bo: karty wyceniają bardzo wysoko, problemy jakościowe (piszczące cewki w gtx 970), problem z podaniem rzeczywistej specyfikacji układu graficznego, olewanie kilentów

 

dlatego olewam system, mam gtx 560 i jak nie zdechnie to poczekam sobie nawet i dwa lata. Może jak ludzie przestaną kupować to wielkie korporacje zrozumieją że nie wszyscy są kołkami.........

Link to post
Share on other sites

 

 

korporacje zrozumieją że nie wszyscy są kołkami.........

 

Ale z Ciebie buntownik :) 

 

550 stron wątku o Titanie X:

http://www.overclock.net/t/1546747/official-nvidia-geforce-gtx-titan-x-owners-club

 

goście kupują po kilka sztuk, bo interesuje ich bezkompromisowa wydajność i cenę mają w du..pie. 1000$ to dużo w Polsce, ale jak zarabiasz 3000$ albo euro, zamiast 3k złotych, to po prostu Ciebie stać.

Link to post
Share on other sites

Cze czy jestem buntownikiem - chyba nie. Mam już trochę lat w dowodzie (35 lat) i inaczej niż młokosy podchodzę do sprawy. Mimo swoich lat lubię grać w gry, choć nie mam tyle czasu co kiedyś (żona, dziecko i te sprawy). Wkurza mnie jedynie fakt jak nas wielkie korporacje kiwają. Nie jest kwestią czy mnie stać czy nie na sprzęt (choć zarabiam słabo - województwo lubelskie). Zawsze kupowałem sprzęt lepszy, może nie najwyższą półkę. Tylko zobacz jak kupowałem swoją grafikę (asus gtx 560 dcII top) około 4 lata temu to dałem za nią ok. 750 zł. Swego czasu ta grafa to była średnia półka. Gry chodziły na fullhd bez problemów. A teraz producenci średnią półkę przenieśli na około 1500 - 1700 zł, i jeszcze nam konsumentom wmawiają, że to najlepiej wyceniona grafa.  W sytuacji kiedy konsumenci przestali by kupować i sprzedaż by spadła, to ceny by spadły. A teraz co produkt się sprzedaje, to podnosimy ceny. Za 2 - 3 lata średnia półka pewnie będzie kosztować ponad 2000 zł. A karta za 1000 zł "ledwo pociągnie pasjansa".

Link to post
Share on other sites

z tą średnią półką za 1500zł chyba przegiąłeś :D raczej nikt mi nie wmówi że gtx 970 to średnia półka. Tak samo jak nie lubię gdy na polskich forach ludzie piszą, że gtx 960/r9 280(x) to budżetowe karty, tzw "entry level".

 

Na zagranicznych forach "entry level" to karty za 100$ i z tą miarą się mogę zgodzić. GTX 970 to karta dla entuzjastów, dla graczy wymagających ultra detali. Przeciętnemu graczowi w zupełności wystarczy karta za <1000zł i zakładam że większość osób takie właśnie karty ma.

 

Nie mniej, zgadzam się z tym, że w ostatnich latach pułap cenowy straszliwie poszedł w górę. Kiedyś za 500zł było można kupić bardzo dobrą kartę, a teraz trzeba wydać na takową 3x tyle. I nikt mi nie wmówi że to inflacja ;)

Ale właśnie krążąca opinia że karty za <1000zł to karty low-budget powoduje, że część ludzi kupuje za 1500zł sądząc że na takim 280x za bardzo nie pograją.

Link to post
Share on other sites

mam GTX 970 i nie czuje się entuzjastą..... to po prostu dobra karta ale nie odpalisz na niej wszystkiego na full detalach w FHD 60kl/s stałych więc nie może to być karta dla entuzjasty bo moim zdaniem entuzjasta to soba która gra min na wyżej wymienionych wymaganiach.

 

Swoją drogą w 2008r za 8800GT zapłaciłem 820zł i to była moc obecnie karty są droższe bo za 820-900zł co mogę kupić ? R9 280 aka 7950 ? swoją droga to dobra karta ale ciężko będzie pograć w FHD przy stałych 60kl może na średnich detalach...

Link to post
Share on other sites

ja mam troche stary cpu i7 950 płyta gigabyte x58 6 GB ramu  no na max detalach w dying light po przekroczeniu granicy 3,5 giga zaczyna gra łapać przycinki nie wiem jak to sie fachowo nazywa ,ale skoro wam nic się nie dzieje to zapewne wina mojego cpu  i płyty :) a nie samej karty sie zobaczy jak zmienie procek płyte ram i jakies dobre chłodzenie jak bedzie dalej to samo to zmieniam tego gtxa  970 ,nie wiem czy ludzie tutaj sa obiektywni i czy u was faktycznie nie ma problemu po przekroczeniu 3,5 giga pamieci bo u mnie na obecnym cpu  to zauważyłem ps.nie  hejtujcie  mnie od razu :)   a ta 980 ka powinna być tansza tak gdzieś 1900 zł a nie 2,5 ts. !

Link to post
Share on other sites

Z tą średnią półką za 1500 zł uważam, że nie przegiąłem, a wiesz dla dlaczego ?. Bo jak kupowałem swoja grafę to radziła sobie z wszystkimi tytułami w tamtym czasie (fullhd). Natomiast gtx 960/radek 280 z niektórymi grami mają już "problemy", a ponadto są droższe niż 750 zł. Nawet na tym forum są użytkownicy, którzy wypisują że np. gtx 960 jest kartą słabą. Zgodzę się że jest za wysoko wyceniona, ale czy słaba !. 

Link to post
Share on other sites
Zgodzę się że jest za wysoko wyceniona, ale czy słaba !.

 

Nie jest ani słaba, ani źle wyceniona. Kosztuje 200$, r9 280 jest w okolicach 180$. To co się dzieje już w Polsce, to inna sprawa.

 

Dla przykładu GTX 660 Ti był na starcie wyceniony na 300-330$, czyli tyle co GTX 970.

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

Szukam informacji na temat możliwości tworzenia profili ustawień w Nvidia surround.

 

Załóżmy, że mam kartę GTX 970 że złączami DVI-D, DVI-I, DP, HDMI.

 

Chce mieć możliwość przełączania się pomiędzy dwoma konfiguracjami.

 

Pierwsza konfiguracja to 3 monitory podłączone przez złącza 2x DVI 1x DP.

Druga konfiguracja to 2 monitory 1xDP 1xDVI i amplituner 1xHDMI + TV podłączony do ampli.

 

Czy za pomocą sterowników i oprogramowania Nvidia mogę zapamiętać te 2 różne konfiguracje i dowolnie między nimi wybierać?

 

Pierwszy konfig służy do grania, drugi do multimediów. Obecnie działa to w ten sposób bez problemu na AMD Eyefinity.

 

Chce zmienić kartę, ale nie chce tracić możliwości, które mam obecnie, dlatego jestem ciekaw czy to będzie działać tak samo.

Ok widzę, że nikt nie ma takiego problemu jak ja ;)

 

W takim razie mam inne pytanie:

Czy możliwe jest podłączenie jednocześnie 3 monitorów (2xDVI i 1xDP) w trybie Nvidia surround i dodatkowo dźwięk przez HDMI do amplitunera ? Do ampli dodatkowo podłączony TV - sporadycznie do oglądania filmów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...