Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

Omega jest kiepska. 

Klockowata, "gorąca" i głośna. 

 

Jestem z tych, którzy odrzucają MSI ze względu na duże prawdopodobieństwo wystąpienia piszczących cewek. 

Jeżeli ma być to zakup z morele, to wolałbym postawić swoje pieniądze na Strix - model Asusa:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-strix-geforce-gtx-970-4gb-ddr5-256bit-dp-hdmi-dvi-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-649210/

Link to post
Share on other sites

Takie pytanko do posiadaczy piszczacych 970tek wlasnie.

Czy przy zalozeniu, ze w komputerze nie byloby slychac zadnych wiatraczkow (bo np akurat sa wylaczone), ani dyskow twardych, to czy te cewki bylyby slyszalne przy zamknietej obudowie?

W komputerze używasz samej karty, bez innych wiatraków i używasz komputera bez dysku i do tego masz zamknięta obudowę? No, no... Nieźle

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

Moze mieć ssd  0 went wdmuchujacych i nawiewu ale watpliwe aby dało sie zrobić pasyw na cpu który by nie ograniczył gtx 970 . Takie pytanie retoryczne :P


 i do tego masz zamknięta obudowę? No, no... Nieźle

Żaden luksus hehehe

Link to post
Share on other sites

Strix nie piszczy? Dobre sobie, jest pelno filmow na yt z piszczacymi strixami. Osobiscie mam Plita GTX970 Jetstream, też piszczy ale wydaje mi sie ze to bardziej loteria na jaka karte trafimy

Nie ma tylu przypadków, co przy MSI.

Link to post
Share on other sites

doszła do mnie niszowa w Polsce Evga Superclocked Acx 2.0, temperatura po 15min furmarka 62stopnie, przy r9 290 było to jakieś 80stopni więc czas podziekować amd

 

 

o i jest nawet teraz dostępna za 1499zł + gra..

 

 http://www.komputronik.pl/product/248958/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/GeForce_GTX_970_EVGA_4GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_SuperClocked_z_NVIDIA_GeForce_Experience_kupon_na_AC_Unity_FarCry4_TheCrew.html

 

tylko chyba złe zdjęcia dali, bo kod producenta wskazuję na wersję acx 2.0

Edytowane przez gohan10
Link to post
Share on other sites

W komputerze używasz samej karty, bez innych wiatraków i używasz komputera bez dysku i do tego masz zamknięta obudowę? No, no... Nieźle

Po prostu wentylatorkow 120mm skreconych na 600 - 700 nie slychac, dyski mam w bitumenboxach, a system na SSD. Slysze w pokoju bzyczenie swietlowek energooszczednych silniejszych niz 5W wiec interesuje mnie czy kupujac 970tke nie zepsuje sobie calego efektu cichego kompa. Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

w komputronie na kazde sprzedane 30 ausów było sprzedane 150 MSI wiec sredni argument

Liar liar pants on fire! :]

 

@Verul

Cewki piszczą tylko podczas obciążenia. Zakładam, że aplikacje obciążające GPU w Twoim przypadku to będą gry(?). Jeżeli grasz bez dźwięku, to cewki mogą Ci przeszkadzać (już nie biorę pod uwagę szumu wentylatorów, chociaż trochę to nie ma sensu...). Oczywiście pomijam też możliwość włączenia synchronizacji pionowej. Jeżeli grasz z włączonym dźwiękiem, to raczej cewek nie usłyszysz/nie będzie to robiło większej różnicy.

 

Pozdro! ;)

Link to post
Share on other sites

no w miare jest ale standardowo to masz prawie 1600 ;)

Przepraszam ,że się uniosłem  i rzeczywiście w idle nieomal 1600 obr/min . Co nie zmienia faktu ,że karta jest niesłyszalna nawet przez "najbardziej zaawansowany czujnik" jakim jest moja żona ,której w poprzedniej obudowie przeszkadzały wiatraki 600 obr/min. :) NO i tak jak napisałem :cewek nie słychać.

Link to post
Share on other sites

Stary... strona wcześniej, ostatni post...
 

 

Cewki piszczą tylko podczas obciążenia. Zakładam, że aplikacje obciążające GPU w Twoim przypadku to będą gry(?). Jeżeli grasz bez dźwięku, to cewki mogą Ci przeszkadzać (już nie biorę pod uwagę szumu wentylatorów, chociaż trochę to nie ma sensu...). Oczywiście pomijam też możliwość włączenia synchronizacji pionowej. Jeżeli grasz z włączonym dźwiękiem, to raczej cewek nie usłyszysz/nie będzie to robiło większej różnicy.

Pozdro! ;)

 

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

 

 

Widzę że większość osób kupuję Asusa albo Gigabyte-a, a co jest z MSI nie tak ?

Zdecydowana wiekszość  w dniu premiery to kupowała MSI

 

Mógłby mi ktoś powiedzieć co jest złego w karcie od MSI ?

nic

Link to post
Share on other sites

Widzę że większość osób kupuję Asusa albo Gigabyte-a, a co jest z MSI nie tak ? W większości testów jakie widziałem MSI ma niskie temperatury i do tego jest najcichsza, więc myślę nad jej kupnem. Mógłby mi ktoś powiedzieć co jest złego w karcie od MSI ?

Częstotliwość występowania sztuk z piszczącymi cewkami. Na konkurencyjnym forum wisiała ankietka - można było sprawdzić ile głosów padło na jaką opcję. Nie zawsze należy wierzyć takim sondażom, ale pokazywał on jakąś tendencje czyt. 40% szansę na otrzymanie "hałasującego" modelu.

 

Sam dysponowałem dwoma różnymi sztukami 970-tki od MSI i niestety, obie popiskiwały.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...