Skocz do zawartości

Nvidia Geforce GTX 970, jaki jest naprawdę?


Recommended Posts

Gość Niuniek7

http://cdn4.wccftech.com/wp-content/uploads/2014/11/MSI-GeForce-GTX-970-4GB-GAMING-Golden-Edition-5.jpg

 

http://gpuz.techpowerup.com/14/11/16/a4n.png

 

Biosik wgrany od ver deluxe :D

Napiecie 1.12V lece sprawdzic czy stabilne


Chyba ma zupełnie inne wentylatory


Troche dziwne ze ver deluxe standardowo jest duzo głosniejsza od ver dla ubogich . Dziwna polityka firmy MSi

 

http://gpuz.techpowerup.com/14/11/16/7bc.png

 

 

 1481/8000MHZ napiecie 1.125v  i 1020rpm przy 65 stopniach lubie maxwelle :D

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites

http://www.reactiongifs.us/wp-content/uploads/2013/07/people_who_give_a_fuck.gif

 

Jaranie się maxwellem było fajne jakiś czas temu. Jeśli nowe Radeony okażą się wydajniejsze, to sprzedaż tych przepłaconych piszczałek drastycznie spadnie (ceny pewnie też). Mam tylko nadzieję, że niereferencyjne konstrukcje chłodzeń w nowych kartach AMD będą lepiej dopracowane od tych w maxwellach. Bez badziewnego plastiku i przede wszystkim solidnie usztywnione.

Edytowane przez Amok2
Link to post
Share on other sites

GTX 970 z chłodzeniem Windforce 3 faktycznie jest bardzo głośny? Planuje kupno takiego, bo cena jest całkiem atrakcyjna (nowy za 1400zł na allegro), ale odpycha mnie to chłodzenie. Faktycznie jest aż tak głośne? Jedni chwalą, że karta wcale nie jest głośna, a drudzy narzekają, że chodzi jak odrzutowiec... To jak to w końcu jest? Głośniki podczas grania zagłuszą odgłosy wentylatorów z karty?

Link to post
Share on other sites

Dlaczego chcesz płacić 1400 zł za okrojoną wersję? Jak już celujesz w tak mocną kartę, to dołóż 100 zł do wersji G1, albo weź MSI lub Asusa. Jeśli koniecznie musisz zaoszczędzić, to masz wersje od Palita i Gainwarda w tej cenie, które i tak będą lepsze od Windforce 3.

Link to post
Share on other sites

NV się cofa, pokazała to właśnie maxwellami które praktycznie nic nie wnoszą.

 

Połowę niższy pobór energii (może trochę przesadzam) względem Keplerów, podobna wydajność przy niższej ilości CUDA, dużo mniej wydzielanego ciepła, a w stosunku do AMD to już Keplery były lepsze pod w/w względami, a co dopiero Maxwell.

 

AMD fanboy alert!

Link to post
Share on other sites

 

 

Połowę niższy pobór energii (może trochę przesadzam) względem Keplerów, podobna wydajność przy niższej ilości CUDA, dużo mniej wydzielanego ciepła, a w stosunku do AMD to już Keplery były lepsze pod w/w względami, a co dopiero Maxwell.
 

Ta Keplery, nie przypominaj mi ich, to były pierwsze karty od NV z którymi się tak żarłem, teraz przynajmniej w większości mam spokój, sterowniki wołają o pomstę do nieba, nie ma już szans by dogonili AMD względem jakości sterów. 

Link to post
Share on other sites

Dlaczego chcesz płacić 1400 zł za okrojoną wersję? Jak już celujesz w tak mocną kartę, to dołóż 100 zł do wersji G1, albo weź MSI lub Asusa. Jeśli koniecznie musisz zaoszczędzić, to masz wersje od Palita i Gainwarda w tej cenie, które i tak będą lepsze od Windforce 3.

Dlaczego za okrojoną wersję? Przecież zwykłego Windforce'a można podkręcić, chłodzenie w G1 chyba jest takie samo. Pewnie, że brałbym MSI, albo Asusa, ale są za drogie. Jeszcze Zotac wpadł mi w oko, ludzie go chwalą, że jest cichy i ma wydajne chłodzenie. Jest lepszy od niereferencyjnego Palita albo Gainwarda?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...