Skocz do zawartości

Nvidia Geforce GTX 970, jaki jest naprawdę?


Recommended Posts

 

 

każda karta będzie piszczeć
 

Ja to przerabiałem w zeszłym roku, 10 kart miałem i każda piszczała taka natura elektroniki i nic z tym nie poradzisz, no chyba że zrobisz procesor co będzie pobierał mA.

Karty referencyjne piszczą, a karty typu Asus Gigabyte Evga  ze autorskim układem zasilania syczą z naciskiem na Asus-a.

Ale to nie wpływa na wydajność i jest gwarancja, mimo wodnego zestawu wentylatory na 800 RPM nie przeszkadza mi to że sobie karta piszczy syczy itp. ma dawać FPS-y i robi to. :)

Link to post
Share on other sites

W końcu dotarł i do mnie ASUS STRIX no i skwierczy, zapewne wiecie o co mi chodzi, piszczenie to nie jest, występowało tylko jak było 4k FPSów. Ale skwierczy zawsze nie ważne czy vsynk jest włączony.

Nie wiem co robić, czekałem na niego tyle że nie za bardzo chce mi się bawić teraz w zwroty, mój poprzedni ASUS 660Ti bardzo podobnie skwierczał ale trochę ciszej.

 

Doradźcie co robić, bo mimo wszystko czuje jakiś niesmak, wiadomo podczas grania w słuchawkach tego nie słyszysz ale nawet przy zamkniętej obudowie pod obciążeniem trochę to słychać gdy słuchawki ściągnę . Z tego co czytam nie ma co się kompletnie przejmować że to wadliwy produkt, bo piszczą czy skwierczą praktycznie co drugiej osobie, jest też nadzieja bo wiele osób tak ma, że po kilku dniach intensywnego grania to całkowicie przechodzi. Kolega ma EVGE i po tygodniu przestała piszczeć całkowicie, na innych forach podobnie i to nie ważne jaki producent po "wygrzaniu" u niektórych to całkowicie ustępuję lub w dużym stopniu się zmniejsza.

Podobno może to być też zasilacz, ktoś gdzieś pisał że po zmianie zasilacza ustało to w dużym stopniu.

 

Dobrze że jest to skwierczenie a nie piszczenie bo to drugie jest o wiele bardziej denerwujące, zastanawia mnie natomiast fakt że podczas czytania forum, żadna gra nie była odpalona, karta zaczęła piszczeć, temperatura skoczyła do 60 stopni wiatraki się włączyły i trwało to jakieś 3 minuty, jak by nagle podczas przeglądania neta włączył się jakiś benchmark lub gra. Po 3 minutach piszczenie ustało i temperatury zaczęły wracać do normy. Co to mogło być ? bo już się martwię na zapas.

Edytowane przez skunRace
Link to post
Share on other sites

Kapi ale komp odpicowany....

 

Dzieki...zmierzam w dobrym kireunku :) Czekam na jeszcze 2 rzeczy do niego i bedzie dobrze...dopoki nie wyjda 980Ti albo inne cudo od czerwonych :)

 

U mnie na obu nie ma skwierczenia ale slychac buczenie jakby odkurzacz dzialal u sasiada 3 domy dalej. Ale na szczescie tylko przy otwaretj budzie i przy naprawde poteznej dawce FPS...To juz HDD slychac bardziej

Edytowane przez Kapi99
Link to post
Share on other sites

Aniu czas na Colga...znaczy Amok czas na leki. Dodatkowo płukanie uszu, chyba jakiś świerszczyk z wakacji się zapodział. Utopiłeś kasę w głośny 780 na kiepskich pamięciach Hynixa (który w testach wypadał słabiej od zwykłych nie referentów) -pogódź się z tym.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Marny z ciebie troll leon. Lightninga nigdy w ręce nie miałeś, więc skończ z tą niekompetencją. Masz film gdzie każda z testowanych 970-tek piszczy już przy 40 fpsach, tyle w temacie. Ja zostanę przy tej "marnej" 780-tce, która jest niesłyszalna w zamkniętej obudowie i w ogóle nie piszczy. Ale co ty tam wiesz...

Link to post
Share on other sites

To nie problem , że "powiesz coś nie tak". Kolega sobie obrał za cel miesiąca dojeżdżanie 970. Nie przyjmuje do wiadomości, że wady które jej wytyka to przypadłości na które cierpią wszystkie karty nie zależnie od serii (a zależnie od sztuki). W 99% kart grają cewki, czasem grają z jednym zasilaczem, a z innym nie, czasem zaczyna grać przy nich zasilacz, czasem itd. Obejrzał parę filmów na YT ze skrajnymi przypadkami i koniec. Nie szans żeby uwierzył, że te karty nie piszczą i są bezgłośne (w przeciwieństwie do lightinga) przy obciążeniu. No bo jak nie jak tak.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...