Skocz do zawartości

Nvidia Geforce GTX 970, jaki jest naprawdę?


Recommended Posts

Czytam i czytam i wydaje mi się że mocno przesadzają co niektórzy w kwestii głośności gigabyte, mam co prawda 770 wf3 która w idlu jest i tak ledwo słyszalna, a 970 niedość że o ok połowę niższe tdp to jeszcze trochę lepsze wiatraki na sobie w stosunku do 770, i argument ze jest za głośna chyba średnio trafiony. W idle msi i asus na pewno będą bezglosne ale pod obciążeniem już chyba nie? Jak ktoś ma gigabyte to niech napisze jak z tym jest na prawdę :) pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Niemniej komputronik sam zachęca do korzystania ze sklepu internetowego, wtedy wiele produktów posiada niższą cenę w porównaniu do tych zamówień złożonch w salonie.

 

W moim zapyziałym miasteczku znajduje się jeden salon. Muszę dopłacić 9,90 zł. za możliwość odbioru towaru w tymże salonie. Urocze... prawda? Dopłaciłem.

Link to post
Share on other sites

Żaden ze mnie PRO w BF ale ja sobie nie wyobrażam gry ze skaczącym FPS-em powiedzmy od 200-150. Poza tym dla mnie gra ma wyglądać jak najładniej, a wy tylko  pod wysoki fps ustawiacie. Ja się często zastanawiam jak można grać na konsolach 30fps ze spadkami ale z tym, że stałe 60 to za mało i że to  jakaś zmowa to gruba przesada. To już jest  bardzo "płynny" obraz, a fakt że niektóre silniki  gier są skopane to pretensje do programistów, a  nie powód by jechać po standardzie 60Hz dla LCD-ków (standardzie który się powoli zmienia).

 

Cewki na kartach piszczały od zawsze, niezależnie czy karta kosztowała 3k, 2k czy 1k, a wręcz tańsze/mniej wydajne piszczą mniej. Większość tego pisku nawet nie usłyszy bo mało kto gra w gry ze skaczącym FPS.

 

Odnośnie GB to tam w IDLU 3 wiatraczki zapieprzają 1500-1600obr/min. Te same temp. można osiągnąć na MSI przy dwóch wiatraczkach na 600obr/min. Dla każdego "głośno" oznacza co innego, głupią wadą GB jest fakt, że nie można tych wiatraczków skrecić na np. 800, pomijając już kwestię pracy pasywnej. Polecam lekturę krótkiego testu z porównaniem niereferencyjnych gtx970 na frazpc.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

W moim zapyziałym miasteczku znajduje się jeden salon. Muszę dopłacić 9,90 zł. za możliwość odbioru towaru w tymże salonie. Urocze... prawda? Dopłaciłem.

Opłaty za możliwość odbioru w salonie to nonsens tak jak i nakładanie dodatkowych opłat przez sklepy za skorzystanie z płatności paypal, payu itd., np. morele. Niemniej jeszcze się nie spotkałem z sytuacją bym dodatkowo został obciążony za odbiór osobisty tym bardziej, że przymierzając się do zakupu biorę pod uwagę odbiór w salonie za który w końcu nic nie płacę, a wtedy w porównaniu z innymi sklepami internetowymi koszt końcowy jest niższy o koszty wysyłki, lub wyrównuje się lub jest troszkę na +/-, lecz oczywiście zależne jest to od wybranego towaru.

Link to post
Share on other sites

Na gtx970 każde napięcie jakie jest się w stanie ustawiać w zewnętrznych programach do OC jest bezpieczne niezależnie jak daleko pojedziesz suwakiem w prawo. Wartości zmiany zapisane w biosie są tak małe, że przy nich softwareowa zmiana napięcia w moim ostatnim Radeonie 7950 wygląda jak eksperyment w Czarnobylu.

ASIC bardzo przeciętny ale 1.5 powinien zrobić (choć z tego co piszą tu to i 80tki mają jakieś dziwne problemy)

Edytowane przez leon691
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
 

Na gtx970 każde napięcie jakie jest się w stanie ustawiać w zewnętrznych programach do OC jest bezpieczne niezależnie jak daleko pojedziesz suwakiem w prawo. Wartości zmiany zapisane w biosie są tak małe, że przy nich softwareowa zmiana napięcia w moim ostatnim Radeonie 7950 wygląda jak eksperyment w Czarnobylu.

ASIC bardzo przeciętny ale 1.5 powinien zrobić (choć z tego co piszą tu to i 80tki mają jakieś dziwne problemy)

 

Dzieki za info :)

Edytowane przez padres84
Link to post
Share on other sites

Co do asic to bym się nie sugerował bo moja ma niższy a 1500 robi. Z kolei na innych forach chłopakom nie dochodzi do 1500Mhz a asic mają wyższy niż mój. Co do monitorów to każdemu fanowi fps polecę monitor 120/144hz. Ja co prawda mam tylko xl2411z ale na 60Hz nie popatrzę już przy zakupie nowego. Oczywiście trzeba mieć jeszcze sprzęt do tego, msi gtx 970 daje radę ale oczywiście nie na ultra. W bf4 daje to sporą przewagę nad przeciwnikiem; )

Edytowane przez 5891michal
Link to post
Share on other sites

Ja gram na 60Hz i uzyskuję przewagę, bo zawsze zaczynam strzelać zanim widzę cel...(joke).

Z monitorami 120/144 jest ten problem - to wszystko TN. Oczywiście dla fana-sportowca FPS taka matryca to nie wada. Powoli coś słychać o IPS z takimi parametrami ale cena będzie zaporowa (jestem właścicielem Eizo Fortisa 2333)

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

A ja mam dziwną rzecz w bf4, nie ważne czy zmienię ustawienia graficzne (Low, ultra) to zawsze mam podobny FPS ok 70-110. Czyżby procesor nie dawał już rady? mam i5 2500k @4,2

 

BF4 to jest SZIT. Tak skopanej optymalizacji to nie widziałem w żadnej grze. Niedługo nowa odsłona a nie potrafią się ze starym bf4 uporać i oficjalnie się do tego przyznają :D 

Link to post
Share on other sites

A ja mam dziwną rzecz w bf4, nie ważne czy zmienię ustawienia graficzne (Low, ultra) to zawsze mam podobny FPS ok 70-110. Czyżby procesor nie dawał już rady? mam i5 2500k @4,2

 

Tak.  W tej grze bardzo istotną rolę odgrywa moc obliczeniowa CPU.

Kiedyś męczyłem się grając w BF3 na i7 920 @3.8 lub 4.0 i GTX 295. Na początku było ok ale po kilku aktualizacjach i wprowadzeniu sterowników nvidii, które współpracowały z tymi łatkami, zaczęło się piekło. Dociążyli procesor główny i mój sprzęt dostawał czkawki. Wymieniłem kartę na MSI GTX 680 Lightning i zauważyłem dużą poprawę, choć do pełnej płynności jeszcze sporo brakowało. Potem weszły kolejne poprawki i nowsze sterowniki, prawdopodobnie napisane pod dociążanie nowych CPU i znowu wróciło graficzne kalectwo. Myślałem, że zwariuję (przesadzam).

Po takiej zaprawie z BF3, BF4 już mnie tak bardzo nie dziwił. Oczywiście irytował ale byłem już przyzwyczajony. Dopiero wymiana mobo procesora (w sygnaturce) i przy okazji kilku innych rzeczy (budy, chłodzenia, dokupienie RAM, drugiego SSD) dała zadowalające rezultaty.

 

Oczywiście BF4 lubi sprawiać problemy nawet na najlepszym sprzęcie, czyli tytanach, procesora Extreme Edition i tym podobnych. Jednak ostatnio wróciłem do grania po dwóch miesiącach przerwy i stwierdziłem, że wszystko działa ok. Widocznie ta jesienna aktualizacja(długa lista poprawionych rzeczy znajduje się tutaj: http://battlelog.battlefield.com/bf4/pl/news/) coś tam jednak naprawiła.

 

Szkoda, że pozbyłem się karty graficznej i nie mogę skorzystać z tego niebywałego dobrodziejstwa jakim jest płynna rozgrywka w BF4. Takie chwile trzeba łapać i delektować się nimi, ponieważ są bardzo ulotne. Bywało już tak, że po okresie płynnej bezproblemowej rozgrywki, pojawiała się drobna, wydawać by się mogło nic nie znacząca poprawka, po której znów wszystkie problemy wracały. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu trafi do mnie zamówiony Asus GTX970 Strix. Pierwsze co zrobię to odpalę BF4. A zaraz potem Titanfall. Ciekawe jak te tytuły będą śmigać.

Link to post
Share on other sites

Opłaty za możliwość odbioru w salonie to nonsens tak jak i nakładanie dodatkowych opłat przez sklepy za skorzystanie z płatności paypal, payu itd., np. morele. Niemniej jeszcze się nie spotkałem z sytuacją bym dodatkowo został obciążony za odbiór osobisty tym bardziej, że przymierzając się do zakupu biorę pod uwagę odbiór w salonie za który w końcu nic nie płacę, a wtedy w porównaniu z innymi sklepami internetowymi koszt końcowy jest niższy o koszty wysyłki, lub wyrównuje się lub jest troszkę na +/-, lecz oczywiście zależne jest to od wybranego towaru.

Kłócisz się z faktami, kwestionujesz prawdziwość mojej wypowiedzi, czy lubisz ze mną rozmawiać bo jestem taki fajny i w ogóle...;)

Brzeg jako jedno z nielicznych miast w Polsce posiada salon, w którym odbiór jest płatny. Sprawdź jeśli nie wierzysz. Btw: znasz te opowieści o psach co w pewnych zapomnianych przez Boga miejscach d. szczekają? To nie są bajki, przyjedź i przekonaj się na własne oczy/uszy.

Ja gram na 60Hz i uzyskuję przewagę, bo zawsze zaczynam strzelać zanim widzę cel...(joke).

Z monitorami 120/144 jest ten problem - to wszystko TN. Oczywiście dla fana-sportowca FPS taka matryca to nie wada. Powoli coś słychać o IPS z takimi parametrami ale cena będzie zaporowa (jestem właścicielem Eizo Fortisa 2333)

 

 Miałem kupić tego Eizo ale podziękowałem i wybrałem ASUSa VG248QE. Ja nie potrzebuję ładnych kolorków. Zresztą matryce TN się mocno poprawiły a wszystko jest kwestią przyzwyczajenia - no chyba, że się jest profesjonalnym grafikiem. Wtedy jednak Eizo Fortis 2333 wywołuje na twarzy jedynie grymas politowania. Profesjonalne monitory od Eizo zaczynają się od kwoty powyżej 4k.

BTW jakiś czas temu firma Eizo zapowiedziała pojawienie się matrycy z odświeżaniem 240 Hz (taka ciekawostka gratis ode mnie).

Link to post
Share on other sites

No ja nie jestem grafikiem, lubię ładne kolory, w ostatni FPS jaki dłużej grałem online to BF BC 2. Byłem całkiem niezły.

60FPS to dla mnie pełnia szczęścia ale mam pytanie do posiadaczy monitorów 120/144Hz - co się dzieje, jeśli odpalicie na monitorze grę która chodzi powiedzmy w 60-70fps maks i nie ma motion capa na stały framerate na jakimś poziomie? Bo wiem jak to jest gdy sytuacja jest odwrotna i mam więcej klatek niż Hz ale jak wygląda to w odwrotnej sytuacji? Owszem mogę sobie zrobić podobną sytuację (ustawić grę na max 30fps) ale wtedy sytuacja będzie inna, 30fps to zawsze zacinka w grze z racji małej ilości klatek per se.

 

Ostatnio odpaliłem milusią gierkę Trine 2, ustawiłem maksymalny limit klatek 100 i blokadę (w grze) by te 100 trzymało i gra mimo  stałych 100fps "rwała" chodziła mniej płynnie (w subiektywnym odczuciu) niż z V-syncem na 60Hz(60fps). Nie był to typowy thierring ani zacięcia spowodowane spadkiem fps - po prostu sam fakt różnicy fps i Hz psuł wrażenia z płynności rozgrywki. To samo zresztą w Diablo 3.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Tymczasowo używam pożyczonej karty Geforce 8800 GT. Odpaliłem Fallout: New Vegas. MSI Afterburner wskazuje 40 - 80 fps (najczęściej w okolicach 60). Nie zauważyłem żadnych problemów z grafiką.


 

 

ustawiłem maksymalny limit klatek 100 i blokadę (w grze) by te 100 trzymało

 

Napisz krok po kroku jak to zrobiłeś.

Link to post
Share on other sites

W Trine 2? Trine 2--->settings--->visuals settings--->enable FPS cap (on)---> ustawiam żądaną maksymalną ilość klatek wpisując....liczbę. Oczywiście w sterownikach karty nie wymuszam v-sync na ten czas. Zresztą prawdę mówiąc tam jest chyba limit silnika 100fps więc mogłem sobie darować 100 ale już mniejsze wartości można wymusić.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Weź dwie i oddaj która ci mniej podpasuje - proste. Stanowczo pod kolor, MSI ma masę zalet a wg YT piszczą wszystkie gtx970 ale nie może być czerwień do niebieskiego, najważniejsza estetyka. Zły dobór kolorów w budzie odbiera całą frajdę (nawet jak zamknięta).Poza tym MSI to straszny plastik.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Tylko psychologiczna, w realu wydajność 1450(ASUS najgorszy scenariusz) vs 1515-1530(MSI)niespecjalnie. Na korzyść MSI jednak wydajniejsze i cichsze w stresie chłodzenie. No i można wentyle ustawić na 400obr/min nie wiem jak w Asusie. Za to w Asusie ładny blackplate i chłodniejszy VRM. Mam MSI mógłbym brać i ASUSA. Weź ASUSA będziemy się wymieniać.

 

W założeniu ASUS miał być za 1399zł (MSI trochę chyba drożej) gdyby faktycznie była między kartami różnica 100zł to bezapelacyjnie ASUS.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...