Skocz do zawartości

Nvidia Geforce GTX 970, jaki jest naprawdę?


Recommended Posts

Pewnie kwestia słuchu bo jak pisałem piszczą wszystkie. Dla niektórych pisk to ucho przy karcie, dla innych jak słyszą go przez słuchawki. Nie mam TB, ale gdzieś miałem Crysisa 2 - bdb dobry do crashy. Na razie przeszedłem całe metro 2033 redux na tych ustawieniach bez problemu, więc nie sądzę by miało crashować. Tym bardziej, że podbijanie napięcia specjalnie na 970tkach nie działa (znaczy działa ale nie wywiera efektu), a 1500 to raczej standard na 970.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

ja do grudnia mam czas by stwierdzić czy msi czy strix... obie są bardzo podobne.. msi akcentami czerwieni na boku + lepszym oc jest ciekawszą konstrukcją, ale ona wytrzymuje na pasywnym do ~62*C kiedy strix do 67*C... niby nie duza roznica a jednak te 5 stopni moze oznaczac cisze vs szum w przypadku kiedy robi cos poza grami bez sluchawek/muzyki w tle.. a ja wole cisze :P

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

"Większy ASIC to mniejsze napięcie na chipa potrzebne do odpalenia go na fabrycznych parametrach, oczywiście odbije się to na mniejszym poborze energii i wydzielaniu ciepła.

Teoretycznie OC powinno być lepsze, bo startujesz z mniejszego pułapu napięciowego i masz większe widełki.
Tak czy siak lepiej zawsze mieć chipa z większym ASIC"

 

tak mi to wyjaśnił kiedyś kolega z innej strony

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

z tego co pamiętam patrzac za granica to dlatego STRIX wygrywają ponad MSI bo niby jadą do poziomu 1450 ale na nizszym napięciu niz msi czy g1... mniej sie troche wtedy grzeja i ciut mniej watów pobierają... wiec teoretycznie wszystko by sie zgadzało.. ale czy to prawda czy przypadek czy bajka to juz trzeba samemu sprawdzic..

Link to post
Share on other sites

Wy chyba do końca nie rozumiecie jak ta karta działa. Karta może w jednej grze iść 1600MHz a w drugiej max 1500MHz. To że maksymalne taktowanie wyniosło np. 1600MHz nie znaczy, że przez całą grę karta leci 1600MHz. Ograniczeniem jest TDP, jeśli gra jest odpowiednio wymagająca to zegar zwolni w pewnym momencie, ale to tego trzeba przejrzeć wykresy zapisujące taktowanie rdzenia przez jakiś okres czasu. Chcecie obciążyć kartę to ustawcie grę na max ile się da SSAO, AA , SSAA itp.

Najsłabiej w OC wypadnie ASUS ma TDP niecałe 200Watt, MSI 220Watt, Gigabyte 280Watt - więc teoretycznie do OC jest najlepszy.

Link to post
Share on other sites

Witam

Ja przed chwilą we Wrocławiu normalnie w sklepie dostałem GTX 970 MSI Gaming 4.  Gpu-z pokazuje ASIC Quality 80.5% tyle na razie wiem ..Uruchomiłem Risen 2 w menu ponad 3000 fps na szczęście nic nie piszczy :)  Zabieram się za testy..

Edytowane przez tomek11
Link to post
Share on other sites

 

 

słaby- 64%, mimo to karta robi stabilne 1530mhz na rdzeniu a pamięci 2000mhz Ty masz średni, ciekaw jestem czy osoba z ASIC powyżej 80% uzyska stabilne 1600 :D

a to jest pewne ze jak ktoś ma np 60 a drugi 80 to bedzie lepsze oc?


 

 

Najsłabiej w OC wypadnie ASUS ma TDP niecałe 200Watt, MSI 220Watt, Gigabyte 280Watt

a co za prpblem podbić w biose na 1KW ?

No moze ze sie rozpłynie :P

Link to post
Share on other sites

Ograniczeniem jest TDP, jeśli gra jest odpowiednio wymagająca to zegar zwolni w pewnym momencie, ale to tego trzeba przejrzeć wykresy zapisujące taktowanie rdzenia przez jakiś okres czasu. Chcecie obciążyć kartę to ustawcie grę na max ile się da SSAO, AA , SSAA itp.

 

 

No myslałem ze głupoty piszesz ale fakt .Miałem ustawione 1580 a spadało do 1562-1566  najczesciej a 1580 tylko na poczatku  .Napiecie podbite i 25mV i to same oc jest .Nie wiem o co tu chodzi :) Gra bf 4 , FHD , Ultra , MSAAx4 , tekstury 200% .Co ciekawe w single sie dało grać :P

To moze jak ustawie def v to nie przekroczy tpd i bedzie 1580? :)

testowane troche ponad 10 min w grze  .Bym dodał plik ale nie wiem jak

 

 

 

Nie ma dual biosu strach trochę. 1KW przesada ale 250Watt bym chciał

tylko dziwi mnie fakt ze tpd np 200 czy 200  mozna ustawić ale gpu-z polazuje tpd w grze 100-105W i ti po oc gpu i vram

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...