Skocz do zawartości

Nvidia Geforce GTX 970, jaki jest naprawdę?


Recommended Posts

Głośność to akurat sprawa indywidualna - coś, co dla jednego jest ciche, dla drugiego może być głośne. I zdecydowanie to nie świadczy o tym, że ktoś jest "niedoedukowany". A jak już przy tym jesteśmy, to:

- system 3 cooler'ów? Co to jest?

- gibnąć kartę niekoniecznie można na 1450-1500 MHz, bo każdy rdzeń jest inny i może nie dać się nikomu gibać tak mocno, :->

- wydajność 980... a to 980tki już podkręcić nie można?

 

Pozdrawiam.

- Sluchaj skoro ktos  wczesniej pisal, ze msi jest ciche a gigabyte glosny, jesli w pomiarach db maja bardzo zblizone  odczyty, to chyba mam  racje  twierdzac ze sie myli nie sadzisz?

-system 3 coolerow, 3 wiatraki, 3 wentyle zwal jak zwal, czepiasz sie slowek. >.>

- tak wysoko podkrecic bedzie mozna wiekszosc kart, bo tak jak pisalem, producent zapewnia iz wybiera lepsze chipy...

- jasne, ze mozna podkrecic, chcesz na sile mi szastac argumentami, dlaczego to moja wypowiedz  niby nie ma sensu, czy o co w tym tutaj chodzi? Fakt jest faktem mozna podkrecajac mniec wydajnsoc 980i tyle w temacie.

 

 

Ja rowniez pozdrawiam, i dobranoc.

Edytowane przez icecoldart
Link to post
Share on other sites

@UP
- Ja wyczytałem o trybie półpasywnym, a nie, że GB głośniejszy - chyba, że na wcześniejszych stronach ktoś tak mówił - jak tak, to zwracam honor.
- Masz rację, uczepiłem się, bo nie lubię jak ktoś wmawia innym, że są "niedoedukowani" ;)
- Z tym wybieraniem lepszych chip'ów, to bym za bardzo nie wierzył... cena by musiała być większa niż u konkurencji (gdzieś coś kiedyś wyczytałem, że to naprawdę by znacznie wywindowało ceny). Nawet w przypadku EVGA Classy zdarzają się buble.
- Chodzi tylko o tych "niedoedukowanych". No i po prostu nie ma dla mnie sensu porównywanie karty po OC do STOCK'a.

Gigabyte pozostawił niesmak po ostatniej serii, gdzie było wiele przypadków piszczałek. Oczywiście te karty się chyba najlepiej sprzedawały, było ich najwięcej na rynku i stąd najwięcej problemów - wszystko jasne. W rzeczywistości zapewne ilość kart z piszczącymi cewkami była rozłożona mniej więcej równomiernie wśród wszystkich producentów. Ale jak już człowiek sobie pewien negatywny obraz marki stworzy, to później ciężko jej odzyskać reputację. Zobaczymy jak będzie z nową serią. Osobiście do GB nic nie mam, ale muszę przyznać, że jestem zauroczony firmą EVGA :)

Pozdro!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja na allegro się przejechałem. Kupowałem 670 na allegro od niby zaufanego sprzedającego. Dobrze, że allegro to solidna firma i ma system ochrony kupujących. A co do 970 to ja chyba sie zdecyduję na wersję od Gigabyte, jak do tej pory 670 sprawowała sie wyśmienicie a i do obudowy pasowała fajnie.

http://i.imgur.com/fFGrRLz.jpg

Zmierz dokładnie obudowę bo jest trochę większa od gtx670

Link to post
Share on other sites

I jak znalazł ktoś gtx970 w Polskim sklepie ?

 

W Morele jest tylko gtx970 od Palit za 1399zł :(

 

W Komputroniku są dostępne GTX 970 + darmowa wysyłka. Dzwoniłem i mają na magazynie. Ja już zamówiłem MSI  :wariat:

Uważajcie tylko na Gigabyte z Komputronika bo mają 2 lata gwarancji nie wiem czemu. MSI już ma 3 lata gwarancji.

Edytowane przez ImageX7
Link to post
Share on other sites

Ja się zastanawiam teraz którą gtx 970 kupić do SLI. Która najlepiej będzie współpracowała z drugą. Bo jak wiadomo górna karta będzie dawała ciepło na dolną kartę co w skutku wyjdzie większa tempa. 

 

Jest to moje pierwsze SLI to też jestem ciekaw jak to w praktyce wychodzi. A te nowe chłodzenia od Asus-a czy MSI bardzo mnie ciekawią. Od Gigabyte pewnie nie za ciekawie się to będzie spisywać. 


Ale później nie narzekaj na temperatury, no chyba że Asus poprawił chłodzenie z wcześniejszych wersji :P.

 

A co ma Asus za tempy? na moimm gtx 770 miał bardzo dobre temperatury. W dodatku mega cicho. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...