Skocz do zawartości

Pytanie o obudowę SilentiumPC Aquarius


Recommended Posts

Witam

 

Tak jak pytałem w poprzednim temacie o obudowę Zalman z3 plus, tak teraz chciałbym dopytać o tą obudowę: http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-aquarius-x90-pure-black-spc098-dedykowana-pod-chlodzenie-wodne-633082/  Zalman z3 plus odpadł ze względu na nie wystarczającą możliwość upakowania dużego coolera, a o to mi chodzi najbardziej. Ta którą teraz przedstawiłem ma możliwość do 180 mm. Proszę was teraz o pomoc w innej kwestii, mianowicie posiadam płytę główną Asus P5Q3 i kompletnie się na tym nie znam czy będzie ona pasować do tej obudowy co wysłałem linka ( nie odróżniam ATX od Extended ATX). Proszę was o szybką odpowiedź, i sorry że tak zawracam głowę z tą obudową, ale nie chcę kupić czegoś, do czego nawet nie włożę swojego sprzętu.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim jest to buda, która ma strasznie małą sztywność i według większości recenzentów sprawia wrażenie strasznie tandetnej. Za niewiele więcej dostaniesz Arc Midi - kilka klas wyżej.

Link to post
Share on other sites

Tak jak mówią koledzy, odpuść sobie.

Jeśli chcesz pakować do budy duże coolery to zastanów się nad Fractalami Core 3500, ARC R2, Define R4.

Corsair 500R lub NZXT H440.

To bardzo solidne obudowy, które jakością przewyższają o wiele tego Aquariusa.

Twoja płyta główna jest w formacie ATX ;)

Link to post
Share on other sites

Tylko ze ta obudowa ma wszystko czego mi potrzeba: zatoka 3,5, dobre chlodzenie w zestawie (na czym mi najbardziej zalezy), dobra cena, i pozatym jest wymiarami idealna pod moje biurko. Czy uwazacie ze jest to az taki szajs, ze bedzie sie po roku sypac? Ja nie potrzebuje obudowy z blachy grubej na pol metra, bo raz upakuje w niej rzeczy i bedzie stala. Pozatym podoba mi sie wizualnie. Jesli znajdziecie taka samą lepszej firmy i to w tej cenie to piszcie, i prosze uzasadnijcie dlaczego mam jej nie brac.

Pozdrawiam

Edytowane przez Weiss961
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy uwazacie ze jest to az taki szajs, ze bedzie sie po roku sypac?

Owszem. Ta obudowa chwieje się jak I-BOX za 50 zł, a kosztuje 6 razy tyle.

 

 

 

ozatym podoba mi sie wizualnie.

Arc R2 przypomina ją z wyglądu, a jest o wiele, wiele, wiele lepsza.

 

 

 

i prosze uzasadnijcie dlaczego mam jej nie brac.

Obudowy od SPC to najtańszy chiński chłam, który jest sprowadzany za grosze, a następnie sprzedawany z kilkukrotnym przebiciem.  

Link to post
Share on other sites

Kurde, ta Arc R2 faktycznie wygląda super, i wielkość jest idealna  :-) . Jedyny mankament to to, że nie ma tego slotu  3.5 cala, ale coś tym zrobie. Czy w tym sklepie jest bezpiecznie kupować?: http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=615&g=369322&n=OBUDOWA-FRACTAL-DESIGN-ARC-R2-MIDI-CZARNA&w=c  Pytam bo w morele jest niedostępny a w proline o 80 zł droższy.

Edytowane przez Weiss961
Link to post
Share on other sites

Nie znam tego sklepu, więc ciężko powiedzieć.

 

Co do net-s. Możesz zamówić obudowę za pobraniem. Wtedy ciężko będzie o wałek, gdyż pieniędzy im nie wysyłasz. 

 

Edit: Jeżeli jest tak, jak pisze @@Nowaj,  to nie ma sensu się w to bawić.

Edytowane przez szambor5
Link to post
Share on other sites

Sugeruję zadzwonić do sklepu i zapytać się czy to rzeczywisty stan, czy też wirtualny i jeśli jest możliwość to kupić za pobraniem - ja zawsze tak robię gdy kupowany przeze mnie towar jest już wycofany z rynku i mam wątpliwość, czy sprzedawca rzeczywiście go ma na stanie (czasem mówią że mają a tak naprawdę system im pokazuje że jest u dostawcy a między Twoim zamówieniem i ich sprowadzeniem od dostawcy dużo może się zmienić).

 

Wydaje mi się, ze mogą tego nie mieć na własnym magazynie bo podają czas realizacji aż 4 dni a to bardzo długo na coś co ma się pod ręką.

Edytowane przez kristoph
Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia, pierwszy raz widzę go na oczy.

 

 

Nie znam tego sklepu, więc ciężko powiedzieć.

 

 

Z tego co wiem obudowa arc midi r2 została wycofana.

 

Możesz kupić obudowę za sporo wyższą kwotę dobrym sklepie

Możesz ryzykować i kupić w nieznanym ale taniej

 

U polskich dystrybutorów obudowa jest niedostępna - kupujesz to co zalega na magazynie - pisz e-maile/targuj się

 

Nikt Ci nie poda złotego środka, nikt nie podejmie za Ciebie decyzji, wyboru dokonujesz Ty :).

Link to post
Share on other sites

Teraz sprawdziłem dokładnie, i praktycznie w żadnym ze sklepów pewnych już jej nie ma :/

 

 

Może tutaj:

 

http://allegro.pl/fractal-design-arc-midi-r2-window-z-oknem-i4596559670.html

 

Obudowa zamówiona (Fractal) :-) Dziękuję wszystkim za pomoc. Chciałbym również dopytać o taki kontroler: http://aab.com.pl/pl_PL/p/Lamptron-FC6-Fan-Controller-5%2C25-black/1987 Czy wymagane jest jakieś podłączenie jego do płyty głównej oraz instalowanie jakiś sterowników, czy jest on tylko na molex? Oraz w jaki sposób zmienia się kolor podświetlenia?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Weiss961
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...