Skocz do zawartości

Wyłączanie się komputera


Recommended Posts

Witam. Tak jak w temacie, komputer zaczął się wyłączać. Nie resetować,a właśnie wyłączać. Zaczęło się to wszystko od zainstalowania Dead Rising 3, gra się włączała, ale po chwili grania (parę minut) powodowała właśnie wyłączanie. Próbowałem ja uruchomić w różnych konfiguracjach, ale ciągle z tym samym skutkiem. Przeczytałem w internecie, że podobno gra jest źle zoptymalizowana, i kiepsko działa z częściami AMD, a tak się składa że mam takowy procesor (FX 8350). Stwierdziłem, że to musi być ten problem i odinstalowałem grę. Ale teraz nawet przy grze w Wolfensteina komputer się wyłącza po paru minutach.
Jakiś pomysł co może być tego przyczyną?
 

Link to post
Share on other sites

Zdjęcia   w spokoju

Zdjęcia pod obciążeniem
 

 

King's Bounty nowe działa bez zarzutu,i nic się nie resetuje. A Wolfenstein, który wcześniej działał teraz wyłącza komputer...
Może DR3 coś w systemie pokiełbasił,i trzeba by go sformatować? Bo chyba to nie jest problem nowego chłodzenia procka, bo jest znacznie lepsze niż boxowe.

Edytowane przez Antioch
Link to post
Share on other sites

http://www.buildcomputers.net/cpu-temperature.html Jeśli ten program dobrze pokazuje temp, to chyba pod obciązenie jest za wysoka. Masz podkręcony ten procesor ? Aktualny bios ? Na starym chłodzeniu pc się nie wyłączał ? Podaj konfigurację pc.

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Temperatury są ok, tak sądzę, ale link wyżej daje do myślenia, sprawdź jeszcze raz mocowanie coolera. Spróbuj zrobić stress test tak jak napisałem w OCCT i Aidzie, obserwuj skoki temperatur i napięć i daj znać czy komp również się wyłączył. Podkręcałeś go niedawno? Wątpię żeby to była wina DR3. Możesz spróbować poczyścić rejestr ccleanerem, ale to raczej nic nie da.

Edytowane przez Czapi123
Link to post
Share on other sites

Nic nie jest podkręcane. Bios aktualny. Ano właśnie się nie wyłączał, wentylator zdrowo hałasował, ale się nic takiego nie działo.

Płyta: Asus M5A99X EVO R2.0
Karta: MSI geforce 770 gtx
Ram: 2x kingstone 4gb
Procesor: AMD FX 8350
Chłodzenie:SilentiumPC Fortis 2 XE1226
Zasilacz: Corsair VS 650W ATX
Dziękówka, 2 dyski twarde

Bok obudowy jest zdjęty, 2 120mm wentylatory wdmuchują powietrze,więc w środku nie powinno się aż tak grzać.
Wiesz, dopiero po zakupie DR3 się dowiedziałem, że robi problemy na AMD. Od czasu zeszłotygodniowego wymieniania chłodzenia procka nic poza kingsem nie włączałem. A tu teraz to, wyłączył się na DR3 a teraz nawet na Wolfie.
Jutro sprawdzę w OCCT.

Link to post
Share on other sites

Sterowniki aktualne? może jakiś wyszedł z poprawkami, ewentualnie możesz sprawdzić numer starsze? 2 wdmu****ą, a jakiś masz wydmu****ący z tyłu obudowy? Chociaż jeśli się to dzieje przy otwartej obudowie... Sprawdź logi w dzienniku zdarzeń windows, może coś tam ciekawego będzie. Jeśli aide przeszedł bez problemu to i occt przejdzie. Problemem mogą być właśnie te gry, sprawdź czy będzie się wyłączał z jakimś bf4, crysis 3 lub innym bardziej wymagającym tytułem.

 

Przeczytaj ten temat:

https://forums.geforce.com/default/topic/773318/dead-rising-3-random-crashes-/?offset=53

 

Może coś z tamtych porad poskutkuje.

Edytowane przez Czapi123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...