Skocz do zawartości

Aktualizacja biosu karty graficznej 9600gt


Recommended Posts

witam,mam pytanie ,jak się wgrywa nowszy bios dla kart graficznych nvidia ,mój model to standardowy gainward 9600gt 512mb ,chciałbym zaktualizować bios bo obecnie mam najstarszy i myślę że na karcie dobiję stabilnie 800mhz na rdzeniu ,teraz idzie na 760mhz i przechodzi testy stabilności.proszę powiedzieć jakich programów stosować do aktualizacji z pliku ,ponieważ mam na dysku najnowszy biosik

Link to post
Share on other sites

No nie wiem czy aktualizacja biosu karty na żywca pod Windows jest dobry pomysłem. Kiedyś próbowałem tak zrobić ze swoim Radeonem i komp się zwiesił i karta przestała działać. Dopiero wgranie biosu karty pod dosem przywróciło ją do życia, także na Twoim miejscu bym pod dosem to robił bo jest bezpieczniej. A najlepiej jakbyś to robił na płycie na której miałbyś zintegrowaną grafikę, żebyś mógł widzieć jakie polecenia wpisujesz. Wygląda to tak, że monitor podłączasz do zintegrowanej grafiki, a tą której wgrywasz bios wpinasz w slot do grafiki. Tu masz napisane jak to się robi pod dosem:

 

http://ocforum.pl/showthread.php/10694- ... graficznej

Link to post
Share on other sites

kurcze ,programik nvflash nie działa pod win7 x64bit :D ,a przez NV Bios Editor mogłem go tylko zapisać z ustawieniami karty jakie chciałem.

 

pod windowsa 7 x64 nie ma opcji żeby z aktualizować bios karty? ,muszę mieć system 32bitowy? ,propozycja z dosem mi nie odpowiada ,nie mam dyskietki ,posiadam tylko botowalnego pendrive ,którym wgrywam tylko i wyłącznie bios do płyty głównej

Link to post
Share on other sites

Wszystko jest opisane w linku, który podałem Ci w pierwszej mojej wypowiedzi. Wgrywanie biosu do grafiki nie jest proste, a ja to robiłem dość dawno więc jedyne na czym możesz polegać to instrukcje zawarte w tym opisie, z tą różnicą ze zamiast botowalnej dyskietki masz botowalny pen :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...