Skocz do zawartości

Cooler CPU Brutus 410


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Zastanawiam się nad wymianą chłodzenia na cpu (obecnie Fortis 1225 pasta MX-2) na coś bardziej wydajniejszego. Temp. jakie osiągam w max stresie programem Intel Burn Test oscylują w granicach 69-74 stopnie (i5 2500k o.c 4.3Ghz Vcore 1.256). W wymagających grach najcieplejszy rdzeń sięga 63 stopnie. Chciałbym aby procek się tak nie grzał w grach  dlatego pomyślałem nad zmianą chłodzenia. Uprzedzając: "to po co robiłeś O.C", zrobiłem bo chciałem i to lubię :) Jeśli uważacie, że nie ma takiej potrzeby i te temperatury są jak najbardziej akceptowalne to pozostanę przy obecnym coolerze :)

Co do budżetu to coś w granicach rozsądku max 300zł. Mniejsza cena mile widziana oraz żeby do obudowy się zmieścił :)

 

i5 2500k O.C 4.3GHz

ASrock P67 Pro3

Ocz zs 550W 80 Plus

Radeon 7870

Obudowa: http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/SilentiumPC_Brutus_410_Pure_Black_-_tanio_i_solidnie.-3815.html

Link to post
Share on other sites

 

tempy ok zacznij się martwić jak będzie 90c 

masz dodatkowe wentylatory w budzie?

 

Intel podaje dla tego procka temp. 72.6 stopnia.  Wolałbym się trzymać poniżej tej granicy.

Mam 2 wentylatory. Jeden z przodu na dysk, drugi do wydmuchiwania z tyłu obudowy.

 

 

Swego czasu miałem w tej obudowie  Alpenfohn K2 CPU-Cooler - 120/140mm .

OC 4.7 procesor 3570k .Wysokością pasuje idealnie do zamknięcia bocznej pokrywy.Temp.w grach 67stopni najcieplejszy.

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-alpenfohn-k2-120-140mm-84000000057-503367/

 

 

Bardzo fajnie wygląda tylko ciekawe czy nie będzie kolidował z pamięcią RAM Kingston HyperX 1600??

 

A co myślicie o http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-nemesys-0r100001-636799/

Patrząc na wymiary raczej się nie zmieści do obudowy;/ a szkoda :(

Link to post
Share on other sites
zamiast chłodzenia kup dobrą budę bo to co masz to jest o kant d.. potłuc  

 

Zmiana obudowy wiąże ze sobą problem przenoszenia całego sprzętu, a szczerze powiedziawszy nie chce mi się tego robić. Chciałbym przy niej zostać jak dla mnie jest ok :)

 

Myślę o tym chłodzeniu co zaproponował @@zulugula11, przejrzałem testy i jest mega wydajne, prawie tak dobre jak LC :P Jak uważacie?? Jeśli macie jakieś propozycje chętnie się z nimi zapoznam. Zależy mi na zbiciu temp. Nie musi się to ograniczać tylko do coolera. Może znacie równie skuteczne metody oprócz wymiany obudowy :P

Edytowane przez marekpl
Link to post
Share on other sites

przejrzałem testy i jest mega wydajne, prawie tak dobre jak LC 

 

Hoho kolego nawet nie wiesz jak wiele brakuje mu do chłodzeń z prawdziwego zdarzenia ( Noctua, BQ Dark Rock Pro, Prolimatech Megahalems).

 

Ten Fortis wcale nie jest taki zły, nawet do 2500k. Ja bym został przy tym. Na upartego możesz dokupić sobie drugi wentylator na cooler, albo zamontować dodatkowe wentylatory w obudowie.

Link to post
Share on other sites

zamontuj drugi wentylator na chłodzeniu na pewno pomoże  najtańszy sposób 

 

Przyznam, że nad tym też się zastanawiałem no i sporo bym nie musiał wydawać. Tylko jak Wam się wydaje o ile by temp. spadły? Raczej nie dużo myślę.

 

Hoho kolego nawet nie wiesz jak wiele brakuje mu do chłodzeń z prawdziwego zdarzenia ( Noctua, BQ Dark Rock Pro, Prolimatech Megahalems).

 

To już są markowe coolery za które trzeba też troszkę zapłacić Tamten cooler w kategorii cena/wydajność jest mega wydajny ;)

Edytowane przez marekpl
Link to post
Share on other sites

Ale porównywanie do LC to też lekka przesada :P  Ale fakt faktem, Alpenfohn K2 to monstrum, które bardzo dobrze potrafi schłodzić procesor. Pod względem głośności jest porównywalny do Macho (Thermalright), ale wydajnościowo jest po prostu lepszy. Tu jeszcze masz link do testów jego możliwości: http://www.overclock3d.net/reviews/cases_cooling/alpenfohn_k2_review/6

Link to post
Share on other sites

Właśnie przed chwilą przypomniało mi się, że Ty masz przecież tego brutusa 410. Bez żadnych ingerencji w obudowę ta chłodnica raczej nie wejdzie. Te kompakty malutkie z chłodnicą rozmiarów wentylatora od razu sobie odpuść, bo to chłodzi gorzej niż porządne coolery.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...