Skocz do zawartości

Nowa grafika (~R9 290) - drugie życie dla PC


Recommended Posts

Witam!

Mój sprzęt

CPU: i5-2500k stock

GPU: Gainward GTX 570 (dead)

MOBO: Asus P8p67 pro

RAM: 2x 8GB Corsair Vengeance

HDD: WD 1TB black + 128 SSD

DVD: jakiś tam

PSU: Corsair TX650w

 

Niestety mój GTX 570 padł przedwcześnie, nowa generacja już za progiem, jednak nie wiadomo ile trzeba by czekać ...Nie jest to najlepszy czas na zakup nowej karty, ale wielkiego wyboru nie ma.

 

Wydaje mi się, że radeon R9 290 jest najlepszym na tą chwile wyborem (przebijajac wyrażnie nVidie moc/cena)  ... a to moje wątpliwości :

1) Sklep http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=58997 oferuje R9 290x praktycznie w cenie wersji bez-x.. Czy można im zaufać?

2) Producenci : MSI VS Gigabyte vs Asus. Który serwis lepszy ? MSI zdaje się mieć najlepsze z nich chłodzenie. Sapphire odpada przez 24m gwarancji.

3) Będę nastepnie wymieniał cooler'a CPU - czy zasilacz pozostawia miejsce na zabawę w jego OC?

Edytowane przez tripp
Link to post
Share on other sites

Niereferenty już są zaprezentowanie. W sklepach 2-3 dni po premierze. Na allegro pewnie wcześniej. 

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/karta_graficzna_zotac_geforce_gtx_970_na_zdjeciu

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_planuje_obnizke_ceny_karty_graficznej_radeon_r9_290x

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

@Shadowaty masz 290 asusa z dcii ? To chłodzenie daje radę maksymalnie do 280x / gtx780 gdzie są niższe temperatury.

 

@tripp uzbrój się w cierpliwość, jak tylko seria GTX 9xx trafi do sklepów ceny poprzednich generacji kart powinny spaść delikatnie w dół. Jeśli ceny GTX 9xx będą przystępne ludzie będą się pozbywać 290/x na rzecz najprawdopodobniej wydajniejszych, chłodniejszych i mniej prądożernych obecnych generacji. Jest więc szansa, że będzie w czym wybierać.

Link to post
Share on other sites

Mam asusa który jest uznawany za jednego z najcichszych a i tak jest głośno, nie wspominając o 90st w stresie.. Uprzedzam pytania, buda perfekcyjnie wentylowana, karta na stocku..

Niezłe brednie przeglądałem dziesiątki stron polskich i zagranicznych i wybór mój padł na ASUSA r9 290 nie wyczytałem u recenzentów nic co ty masz wiec....... ja jak autor czekam na premiere 9xx ale wstepnie 970 cena ok 399 dol = 399€ ( taki przelicznik kart jest ) nie wróży nic dobrego miało być tanio bo to stary 28nm proces a jak zwykle będzie drogo ok 1700zł może 1650zl u nas. Więc się nie będzie 970 opłacać a 960 ponoć ma mieś w standardzie 2GB Vramu..... więc wymiana też mi się nie opłaca pozostaje tylko R9 290 to dalej najlepszy wybór no chyba że cena 970 będzie przystępna ok 1500zł i spadnie po miesiącu do 1400zł

Link to post
Share on other sites

@Shadowaty

 

Miałem u siebie Asusa 290, obudowa Define R4 z dwoma dodatkowymi wentylatorami, karta w maxie podczas grania miała 80 stopni (a często zdecydowanie mniej np. przy najnowszym Tomb Raider max 67 stopni), Fan Speed 39% i było cicho. Nie wiem, może jak ktoś ma kompa na biurku, zaraz przy uchu, to coś tam usłyszy. U mnie komputer stoi na podłodze i nie słyszałem praktycznie nic, lekki szum ale same wiatraki obudowy wydają podobny dźwięk.

Edytowane przez Amok2
Link to post
Share on other sites
@Shadowaty masz 290 asusa z dcii ? To chłodzenie daje radę maksymalnie do 280x / gtx780 gdzie są niższe temperatury.

 

LOL - chyba musze do ASUSa napisać info do inżynierów że za słabe ich te chłodzenie

 

acha zapomniałem dodać MSI i ASUS na R9 290 ma BACKPLATE a Sapphire Tri-X nie

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Proponuje  R 290 referenta  z drugiej ręki i zmienic jej chłodzenie pokroju extreme.Stosowne OC i jeszcze forsa  zostanie

 

Ja bym się raczej w to nie bawił... wole gwarancje 3 letnią

 

Temperatury w porównaniu do NV są wyższe bo i zapotrzebowanie na W od Radka jest większe ale bez paniki ja mam w stresie 70st na 660Ti te 10st wiecej nie zbawi nikogo.

Link to post
Share on other sites

@davidoff

 

Chłodzenie Asusa na pewno nie jest złe, ale trzeba przyznać, że go pod AMD nie dostosowali i wygląda to tak:

 

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/R9_290X_Direct_Cu_II_OC/images/cooler2.jpg

 

Ja u siebie problemów z temperaturami nie uświadczyłem, ale nie wiem czy na dłuższą metę nie sprawiałoby to jakiegoś problemu. Trochę fuszerka jednak.

Edytowane przez Amok2
Link to post
Share on other sites

 

 

dlaczego? sor że tak zapytam ale mam właśnie na celowniku R9 290 Trixx i jestem prawie zdecydowany na zakup dlatego chciałbym wiedzieć jeżeli te radki są kłopotliwe

 

Bierz mam to gpu i polecam, po 20min Valley Benchmark 1.0 opcja Extreme mam max 72 stopnie i max 40% wentylatorów.

Link to post
Share on other sites

 

 

Proponuje  R 290 referenta  z drugiej ręki i zmienic jej chłodzenie pokroju extreme.Stosowne OC i jeszcze forsa  zostanie

 

No jasne, nie ma to jak proponować komuś na dzień dobry utratę gwarancji...W dodatku referent+chłodzenie= +/- wersja autorska. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, co to są "pląby", ale zdecydowana większość producentów zabrania majstrowania przy kartach. Ponieważ nie oddasz nikomu kasy w przypadku uwalenia karty, dość mocno sugeruję, abyś zatrzymał tak pyszne porady dla siebie.

Link to post
Share on other sites

Każdy serwis dojdzie do tego, że ktoś przy takiej karcie grzebał i z miejsca odrzuci zgłoszenie gwarancyjne... Chytry płaci dwa razy.

 

Poza tym tak jak Nowaj już wspomniał, referent + dokupienie lepszego chłodzenia = cena karty niereferencyjnej + pełne 2/3 lata gwarancji. Interes życia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...