Skocz do zawartości

Project Extinction Purple


Recommended Posts

Właśnie idzie do mnie jutro powinien być na miejscu wiec coś powinienem w weekend podziałać.
Większy niestety nie wejdzie.
Rezik:
http://photos05.redcart.pl/templates/images/thumb/10911/0/0/pl/0/templates/images/products/10911/77-1260_0.jpg

Edytowane przez Mlody
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ehh miały być dzisiaj wygięte rurki i skończony układ a tu nic z tego :/ sylikonowy wąż który kupiłem do gięcia okazał się za duży mimo posmarowania go wodą z mydłem czy czymkolwiek innym nie chcę wejść mimo iż według średnicy miał być ok ehh chyba skończy się na kupnie zestawu EK....
Ps no chyba, że ktoś ma i chce sprzedać lub pożyczyć :D

Edytowane przez Mlody
Link to post
Share on other sites

one są twarde ;)

spróbuj taką złamać, trzeba trochę siły użyć...

mnie z początku to też nie chciało wchodzić, a potem nawet cały metr się udawało, sam nie wiem co zrobiłem. Próbowałeś z tym papierem ściernym? Może nie jest to wbrew pozorom aż tak głupi pomysł jak uważałem? Sam nie wiem... :/

Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze zrobiłem jedną rzecz.. Końcówkę sznura trochę przyciąłem nożykiem aby łatwiej wchodził. 2cm od końca przebiłem sznur igłą wraz z grubą nicią (do szycia skóry) owinąłem kilka razy wokół <żeby nic się nie urwało>,dałem nitkę z igła na dystans od sznura ( w zależności od długości rurki zrób tak, aby igła wychodziła za rurkę jakieś 5cm lub więcej, żeby było za co złapać ). Po tym zabiegu wystarczyło przepuścić igłę przez rurkę, stanąć na sznurze i ciągnąc za nitkę przesunąć rurkę wykorzystując zjawisko rozciągania ;) Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem jak coś podeślę fotki. Oczywiście woda i mydło obowiązkowo. 

Tylko uważaj, u mnie to nie zdało egzaminu-było za ciasno. Rurka od rozgrzanego powietrza napęczniała i powstała "bombka" 

@edit na wierzchu było łap fotki ( nie patrz na dziwną powierzchnię, próbowałem zmniejszyć średnicę skrobaczką  %-) w połowie sznur był ok)

 

 

http://i.imgur.com/OJhllYF.jpg

 

 

Edytowane przez sebbo98
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

wszelkie zabiegi mające na celu wymuszenie ruchu lub zmianę kształtu powinny się sprawdzić. Ja skrecalem sznur aż do momentu, w którym sam się prostował, co przy jednoczesnym nacisku wglab rurki powodowało wsuwanie sznura do środka. Jak coś to mogę Ci mojego pożyczyć, może jest jakiś inny :P

Tak swoją drogą, ciekaw jestem jak duży wpływ ma rodzaj mydła, bo to, że wpływ ma to nie podlega wątpliwości... Dobry temat na dyskusję w stylu Dove vs Palmolive :P

Sorry, późno już i tylko głupie rzeczy mi w głowie :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Spokojnie już mnie takie nerwy wzięły, że ciągle i ciągle jakiegoś drobiazgu brakuje i trzeba czekać, że teraz już mi nie robi czekanie :D


Z dużą ilością "miłości" + sznurek + plus dożo płynu do nauczyć (jak ktoś ciekawy to fairy :P ) udało się zrobić pierwsze gięcie zobaczymy jak reszta dłuższych pójdzie :P
Foto:

http://i.imgur.com/i2iLaNl.jpg

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gięcie tych rurek idzie jak krew z nosa :/ coraz bardziej zaczynam myśleć że jednak lepiej w w moim przypadku sprawdziły by się kolanka typu multilink zamiast kombinować z łukami gdyż mam w niektórych miejscach "dziwne łuki" o różnych kątach do tego na małej długości.

Link to post
Share on other sites

własne ręce :P

kartka papieru z paroma liniami, siup na podłogę i jazda :D muszę to kiedyś dokładnie opisać ze zdjęciami, bo mnóstwo osób o to pyta a moje tłumaczenia są lekko mówiąc słabe ^^

jaki Ty masz rozmiar tych rurek? W najgorszym razie zostaje zestaw monsoon'a, ale to droga zabawa...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...