Skocz do zawartości

Zepsuty Windows 8.1


Recommended Posts

Witam, kilka tygodni temu zainstalowałem na swoim Windowsie skórkę Gray 2014, wszystko działało dobrze, autor tej skórki zalecał wyłączenie jej podczas aktualizacji Windowsa, gdyż może to spowodować uszkodzenie systemu. 

Niestety o tym zapomniałem i zaktualizowałem system... Od tej pory włącza się ~10 minut po 10 próbie. Po prawej stronie ekranu mam czarny pasek, mogę tam wjechać myszką, ale nie mogę nic kliknąć w tym obszarze, dodatkowo nie działa menu start, po kliknięciu cały ekran staje się czarny.

Nie mogę zmienić koloru Windowsa, wyświetla się napis "Kompozycja pulpitu jest wyłączona, aby ustawić kolory włącz kompozycje pulpitu".

Dodam, że problem pojawia się 3 sekundy po uruchomieniu systemu. Odinstalowałem skórkę, to tylko pogorszyło sprawę- zepsuły się okna Windowsa, miały kilka przeźroczystych pasków, więc zainstalowałem ją ponownie. Po odinstalowaniu skórki ten pasek po prawej stronie ekranu jest przeźroczysty, znajduje się tak jakby ponad wszystkimi oknami, więc jak przesunę coś na jego powierzchnię zostaje ucięte. Inaczej działa to z aplikacjami 3D, tam w obszarze tego paska po prostu nie mogę nic kliknąć.

Starałem się jak najlepiej opisać problem, mam nadzieję, że obędzie się bez formatu, dorzucam 2 screeny.

 

Pulpit: http://i.imgur.com/CKvdWWt.jpg?1

Menu start: http://i.imgur.com/bfjz55d.jpg?1

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 

P.S miałem szczęście, że skopiowałem swojego posta w trakcie pisania, gdyż co dłuższą chwilę wyłączają mi się wszystkie okna, chyba eksplorator windowsa się uruchamia ponownie, wtedy też czarny pasek staje się przeźroczysty.

Edytowane przez HECki
Link to post
Share on other sites

Mam system na płycie, próbowałem wszystkich opcji naprawy, jedna nie da rady a druga wywala błąd, że mam zablokowany dysk. Da się jakoś wyłączyć bezpieczny rozruch podczas uruchamiania systemu?

 

 

 

Ok, udało mi się wyłączyć uruchamianie w trybie awaryjnym, włączyłem system normalnie jednak problem nie ustąpił, explorator zresetował się jakieś 5 razy, wylogowało mnie z systemu i nagle wszystko się naprawiło  :D

Edytowane przez HECki
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...