Skocz do zawartości

Dylemat wyboru karty graficznej czyli goraca prośba pomocy !


Recommended Posts

Witam.

 

Jestem użytkownikiem komputetra który w najwiekszym stopniu służy mi do grania w przeróżne to produkcje. Ostantio pojawił mi się problem z karta graficzną Radeon 7850 mianowicie na takich tytułach jak Metro REDUX czy Guild Wars 2 bądź XCOM komputer podczas gry zatrzymywał sie w pracy z niesympatycznym dźwiekiem w głośnikach a jedyną mozliwością odwrócenia tego procesu był restart. Stwierdziłem że karta graficzna jest problemem i zastosowałem kroki idace w strone reklamacji/ naprawy - czegokolwiek... Jednak nie w tym rzecz. Mianowicie zastanawiał sie nad kupnem lepsze karty graficznej bo porblemy z tą wywoływają u mnie biała gorączkę (nie wspominając o tym że raz juz do mnie z serwisu wróciła).

 

Z tego co się naczytałem i zorientowałem lepszym wyborem od bieżącej karty graficznej (7850) będzie R280X bądź R290X jednak tutaj pojawia sie magiczne słowo "cena".

 

Jezeli ktokolwiek jest mi w stanie rozrysować co wystarczyłoby mi a co jest raczej strata pieniędzy byłbym wdzięczny pownież nie siędze w tym na codzień a spisy kart niekoniecnzie do mnie przemawiają.

 

Pytania odemnie ?

Czy odczuję różnicę w płynnosci produkcji przechiodząc z Radka 7850 na kartę R280X ?

Czy warto zainwstować w Radeon R290X czy różnice z R280X sa minimalne/kolosalne ?

No i ostatni różnice między wersjami z X np. Radeon R290X a Radeon R290 - cena? I co poza tym?

 

 

Z góry dziękuję serdecznie za pomoc.

Edytowane przez Archibald
Link to post
Share on other sites

Sęk w tym, że problem sprawdzany był na innym komputerze który działa poprawnie z grafiką radeon r270 (przypomne że ma pół roku i na pewno zasilacz jestna poziomie - bo takie problemy tez się nie dzieją). Mianowicie zamocowalismy mojego radka i Metro RDX w tym wypadku w dowolnym odstepie czasu zacieło sysytem tak jak w moim komputerze sądzę, że temat zamyka sie jednak do karty graficznej - nie sądzisz?

 

Wiesz co ja Ci powiem, że na prawde jestem w stanie przychylniej myślec o kupnie nowej karty i tu ponownie prosze czy mógłbys mi temat rozrysowac jak to teraz z tymi kartami wygląda? Gdzie są róznice i gdzie za duże ceny a gdzie w sam raz? Da rade :)?

Link to post
Share on other sites

Podaj obudowę i model płyty głównej - i5 SB, nawet bez "K" ma możliwość OC, na odpowiednim mobo, a do mocniejszych kart jest to bardziej niż wskazane.

 

Metro to jedna z bardziej wymagających gier i jeśli poszalejesz z ustawieniami to na najmocniejszym kompie będzie pokaz slajdów.

 

 

 

temat zamyka sie jednak do karty graficznej - nie sądzisz?

 

Nie.  


 

 

Możesz szukać używek na allegro tylko uważaj na te z koparek ;)

 

Rzygać mi się chce, jak widzę takie teksty.

 

Jeśli karta jest na gwarancji to nie ma żadnego znaczenia, czy leżała w szafie, pracowała w koparce, czy może służyła do obierania ziemniaków. ŻADNEGO. Padnie ? Dostajesz nową.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Podaj obudowę i model płyty głównej - i5 SB, nawet bez "K" ma możliwość OC, na odpowiednim mobo, a do mocniejszych kart jest to bardziej niż wskazane.

Możesz troszke jaśniej - chodzi o skróty nie znam takowego żargonu - wybacz.

 

Z obudową moge mieć problem i jezeli to coś pomoże jest to obudowa starszego typu i przykładowo taki Radeon na 2 wetylatory np. r270 się w nim nie mieści także niestety tez było by do zmiany poza samym zasilaczem...

Co do płyty głównej mam nadzieję, że podaję prawidłowo:

MSI military classII model no. ms-7680 micro ATX

H61MA-P35 (B3)/H61M-P31 (B3)/H61M-P23 (B3)/H61M-P21 (B3)

 

Z metro to jest cięższy temat bo wersja nie-REDUX pierwszej cześci działała bez zarzutów, MEtro LAst Light już świarowała w taki sam sposób a kiedy doszło do odpalenia piewszej częsci REDUX ... już wiesz. Powiem tak gra nie scina mi sie kompletnie a co węicej odpalałem ja nawet na minimalnych wymaganiach i również w dowolnych momentach wysiada w wyżej opisany sposób...

 

Co do gwarancji to moge ja wysłac własnie w poniedizałek ale mam dylemat bo pisze z Tobą... znowu nie wiem w czym jest rzecz. Impas kolego. Totalny impas.

Edytowane przez Archibald
Link to post
Share on other sites

 

 

H61MA-P35 (B3)/H61M-P31 (B3)/H61M-P23 (B3)/H61M-P21 (B3)

 

Czyli nie pokręcisz.

 

 

 

MEtro LAst Light już świarowała w taki sam sposób a kiedy doszło do odpalenia piewszej częsci REDUX ... już wiesz.

 

Sterowniki aktualne ? 

Link to post
Share on other sites

W przypadku zakupu nowej karty źle.

 

Metro Last Light przez długi czas strasznie przycinało na Radeon'ach - sam miałem 7970 i na początku nie dało się grać, dopiero później wyszły poprawki. Możliwe, że podobna sytuacja ma miejsce z Redux. Na 7850 może i nie można poszaleć z bajerami graficznymi, ale na minimalnych nie powinno być problemów.

 

Podstawa to zakup porządnego zasilacza, a jeśli zdecydujesz się na nową grafę to również i obudowy, bo jeśli nie wchodzi 270-tka, to raczej żaden 280X również nie wejdzie.

 

Jeśli chodzi o zasilacz, to wspomniany CM G550 jest świetną opcją, w razie czego można znaleźć coś tańszego, ale musisz się liczyć z wydatkiem +/- 200zł za nową jednostkę. Używki można dostać za około 3/4 tej kwoty.

Link to post
Share on other sites

Znacyz ja moge Ci na swojej obserwacji powiedizec że jak udalomi sie pogarć dłużej niemiałem problemu z płynnością gry - kompletnie... Nie pojawiały sie żadne ścinki ale mówie tu juz o aktualnym REDUX. Tak czy inaczej gra pada nawet na minimalnych - co zabawniejsze - zwłaszcza kiedy na ekranie coś się pali np pajęczyny nie wiem czy to przypadek ale kilka razy gra padła własnie w takim momencie kiedy pastwiłem sie nad pajęczyną. Np z drugiej stronybywało tez tak, że gra wyłączała sie w konkrenym momencie jak nie kazałem jej sie włączyc w trybie safe mode. Wracając do karty - kiedy zaczynam grać chodzi bardoz głośno - o wiele cieższa/głośniejsza praca niz np w Battlefield 4 w którym gram na maksymalnych ustawieniach. Karta jakby trekocze i w momencie kiedy dochodzi do freezu sysytemu w Metro uspokaja się... temperatury w stresie sprawdzałem są do 74 stopni a i równeiz ostatnio wymieniałem paste na procesorze - nic z takich rzeczy.

 

A co do tych X na końcu modelu karty ? Uchyliszrąbka tajemnicy ?

Edytowane przez Archibald
Link to post
Share on other sites

 

 

kiedy zaczynam grać chodzi bardoz głośno

 

1. Kiepska obudowa, z pewnością bez sensownej wentylacji.

2. Tragiczny zasilacz.

 

Te dwa czynniki mają duży wpływ na pracę GPU.

 

 

 

Karta jakby trekocze i w momencie kiedy dochodzi do freezu sysytemu w Metro uspokaja się...

 

To już typowo zasilacz.

 

 

 

A co do tych X na końcu modelu karty ?

 

R9 280 to odświeżony 7950, 280X to nowa wersja 7970 GHz Edition.

 

290 i 290X to do Twojego procka zdecydowanie za dużo.

Link to post
Share on other sites

Taak wentylacja jest do bani. Czyli zasilacz do wymiary raz... a jezeli kupno karty to dochodizmy maxymalnie do r280 - rozumiem. A powiedz w tym wypadku taka karta ujmę to kolokwialnie - lepsza od poprzedniczki i moge to uznać za poszerzenie horyzontów swojego PC ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...