Skocz do zawartości

Różnice między modelami GTX 480 Gigabyte


Recommended Posts

Przymierzam się do zakupu GTX 480 od Gigabyte. Z tego co zauważyłem to Gigabyte ma dwa referencyjne modele z jednakowymi zegarami.

Czy ktoś wie czym one się różnią miedzy sobą i którą lepiej kupić?

 

http://www.gigabyte.pl/products/vga/specs/gv-n480ud-15irev_10.html

http://www.gigabyte.pl/products/vga/specs/gv-n480d5-15i-b.html

Link to post
Share on other sites

Wg specyfikacji jest to tylko 3D Vision w GV-N480D5-15I-B, chociaż nie jestem pewien czy to nie występuje na wszystkich GTX480. Jest to także nowszy model, więc prawdopodobnie posiada jakieś ulepszenia jeżeli chodzi o regulację chłodzenia, bios itd. W zależności od ceny, wybrałbym ten nowszy model.

 

UD nie ma tutaj większego znaczenia, bo całość jest od nVidii i jest identyczna względem siebie.

Link to post
Share on other sites

Innowacyjna technologia GIGABYTE Ultra Durable stosowana dotąd wyłącznie w przypadku wysokiej jakości płyt głównych została po raz pierwszy wykorzystana także podczas produkcji kart graficznych.

 

Na Ultra Durable VGA składa się pięć głównych elementów, których kombinacja zapewnia niższe temperatury pracy, bardzo dobre możliwości overclockingu i mniejsze straty energii. Technologię Ultra Durable VGA charakteryzują:

• podwójna ilości miedzi w wewnętrznych warstwach PCB,

• wyłącznie markowe pamięci Samsung/Hynix,

• japońskie kondensatory aluminiowo-polimerowe,

• cewki z rdzeniem ferrytowym,

• tranzystory MOSFET z niskim RDS (on).

 

Chyba ty siędziecie nie znasz i gadasz głupoty. Wszystko chwyt marketingowy... To akurat nie. :pajac:

Link to post
Share on other sites

Innowacyjna technologia GIGABYTE Ultra Durable stosowana dotąd wyłącznie w przypadku wysokiej jakości płyt głównych została po raz pierwszy wykorzystana także podczas produkcji kart graficznych.

 

Na Ultra Durable VGA składa się pięć głównych elementów, których kombinacja zapewnia niższe temperatury pracy, bardzo dobre możliwości overclockingu i mniejsze straty energii. Technologię Ultra Durable VGA charakteryzują:

• podwójna ilości miedzi w wewnętrznych warstwach PCB,

• wyłącznie markowe pamięci Samsung/Hynix,

• japońskie kondensatory aluminiowo-polimerowe,

• cewki z rdzeniem ferrytowym,

• tranzystory MOSFET z niskim RDS (on).

 

Chyba ty siędziecie nie znasz i gadasz głupoty. Wszystko chwyt marketingowy... To akurat nie. :menda:

No akurat mam plyte od Gigabyte z UD drugiej generacji i temperatury mostka polnocnego dochodzą do 70 stopni celsjusza...

 

Podziękuje za taką technologię... :pajac:

Link to post
Share on other sites

Coś mi się jednak wydaje, że wersja z UD jest nowsza.

Wersja GV-N480D5-15I-B była zaprezentowana przy premierze:

http://www.gigabyte.com/press-center/news-page.aspx?nid=861

 

Miałem już kilka kart z UD i się dobrze sprawowały.

A co powiecie na wersję od Inno3d? Co to za firma w ogóle? :pajac:

Widzę, że jest najtańsza z dostępnych GTX 480.

Link to post
Share on other sites

Karta taka sama jak inne referenty i niczym sie nie rózni,mam Palita.kolega gigabyte i wszystkie referenty mają te same zegary,ta sama głośność i temperatury.Nie wiem jaki masz delemat? jak proponują inno3d to bierz,firma mniej znana po za tym masz gware,jak pójdzie nie tak to reklamacja.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...