Skocz do zawartości

q6600 i Jego Temperatura


Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Posiadam:

Procesor q6600

płyta gł p5qpl-am (wersja biosu 02.61)

chłodzenie CPU artic freezer 11 LP

 

 

i chciałbym by ktoś mi powiedział jak mogę zmniejszyć napięcie procesora ( najlepiej krok po kroku i napisać tak aby mógł to przedszkolak zrozumieć gdyż jestem zielony w tych sprawach)

 

Jest taki problem gdyż podczas gdy nic nie robie na komputerze to procesor ma 67-69C ( sprawdzałem SpeedFan v 4.50). Od razu powiem że wymieniałem paste ( pasta na bazie miedzi). http://imgur.com/y3PerL1

 

Proszę o Szybką pomoc/odpowiedź

Edytowane przez Szopek
Link to post
Share on other sites

Jaka konkretnie ta pasta ? Niema się czym martwić, jeśli komputer dobrze działa, jak chcesz zniżyć  napięcie co jest kompletnie bez sensu możliwe że musiałbyś też zmniejszyć taktowanie. Dla pewności sprawdź termperatury w biosie, możliwe że program przekłamuje, albo też jest czujnik temperatury uwalony.

Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej źle nałożona pasta. Zmień jeszcze raz. Nie za dużo nie za mało. najbezpieczniej jest na krzyż cienkie paseczki pasty. Potem wygrzej pastę programem np OCCT.

 

Co do zmniejszenia napięć - Poszukaj w biosie zakładki VCore lub coś w ten deseń i zmniejszaj krok po kroku. Następnie sprawdz stabilność programem np. OCCT.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mój procesor był sprawdzany na jakieś płycie Noname i na boxowym chłodzeniu intela. Okazało się że procek dobrze sobie radzi z i nic takiego dziwnego nie zauważono. aktualnie smigam na e5200 @2.5ghz. Tak samo zakładałem oba procki, Tyle samo nakładałem pasty (Thermal Grease [ Pasta na bazie miedzi]) i ten stary procek osiąga 34 stopnie w spoczynku a przy np grach osiąga maksymalnie 56 stopni i dalej nie wzrasta a na q6600 w biosie na rozruchu ~56.6 stopni... Ja już nie wiem co może być przyczyną. Bardzo proszę o pomoc

Edytowane przez Szopek
Link to post
Share on other sites

a Mógłbyś mnie poinstruować dokładniej co mam zmniejszyć i na jakie wartości najlepiej Ustawić? Jestem po prostu w tym zielony i nie chce sobie nic zepsuć ;c

 

 

 

http://imgur.com/GcLJf80

 

AI overclocking:

                      -Manual -> CPU Frequency od133 do 800

                      -Auto

                      -Overclock profile od 5% do 20/25%

 

Dram Frequency od 667 do 800

 

Memory Voltage od 1,36000 do 2,44500

 

SB 1,5 Voltage od 1,5 do 1,6

 

 

http://imgur.com/23R9cuY

 

Tutaj nie wiem co mam ustawić/przestawić


Już wiadomo wszystko.... Płyta jest do Bani...

Edytowane przez Szopek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...