Skocz do zawartości

Komputer pod OC/dylemat [ 3000zł ]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam, 

 

Piszę by się poradzić w sprawie kupna nowego komputera.

Zebrałem w/w fundusze i zastanawiam się jak najlepiej je wydać. Chciałbym mocnego kompa z potężnymi możliwościami OC bo nie stać mnie by kupować komputer co 2 lata. 

Jednak jestem fanem gier i mam dość grania na low detalach. Myślałem nad zestawem wklejonym poniżej jednak jego cena mnie przerasta.

 

Co wymyśliłem:

1)SSD zamiast HDD - nigdy nie potrzebowałem dużo miejsca, za to lubię jak wszystko działa płynnie

2)Mocny procesor i RAM do OC - na razie na chłodzeniu boxowym - w przyszłości jakiś konkretny cooler i kręcenie

3)Mocna płyta główna - umożliwiająca OC procesora i RAM'u 

4)Karta graficzna pozwalająca grać w najnowsze gry na wysokich detalach w 30+fps

 

 

  • Zastosowanie komputera : Gry( targetem jest Wiedzmin 3 na wysokich(?)) / Programy typu AutoCAD / Programowanie (w tej kolejności)
  • Maksymalna kwota : 3000zł (na pewno <3200zł )
  • Których części potrzebuję : Cały zestaw
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1680x1050 20' Samsung 2032BW
  • Specjalne wymagania : -> opis
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : -
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/RUYW1y/
  • Inne :  -> opis
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Jednak jestem fanem gier i mam dość grania na low detalach. Myślałem nad zestawem wklejonym poniżej jednak jego cena mnie przerasta

 

Nie jesteśmy czarodziejami i nie sprawimy że zestaw za 3400 kupisz za 3200 zł . Możesz co najwyżej zrobić to tak:

 

Crucial MX100 128GB (550/150MB/s)

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Sapphire Radeon R9 280X 3GB DDR5 384bit (1020/6000)

 

3249 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014) 

 

R9 280X to wydajność droższego GTX 770. Zalaman Z3 będzie lepszym wyborem jeżeli chodzi o jakość wykonania, dodatkowo 3 wentylatory 120 mm oraz regulator obrotów. Zasilacz modularny w postaci tańszego i sprawdzonego przez rynek TT SE 530W. MSI Z97 G43 posiada lepiej chłodzoną sekcję zasilania przy czym kosztuje również mniej. Pamięci, przy Twoim budżecie nie warto dopłacać do taktów 1600 MHz +, po prostu wyciśniesz z tych 1600 MHz tyle ile się da i będzie ok. 

 

Taniej masz też nieco głośniejszy model GPU w cenie niższej o 150 zł Club3D Radeon R9 280X Royal Queen 3GB DDR5 384bit (1000/6000)

 

Z temperaturami jest wszystko ok, chłodzenie to jednak odstaje minimalnie pod względem kultury pracy, ale uważam że tragedii i tak nie ma 

 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-280x-third-party-round-up,3655-5.html

 

Jak widzisz możesz zejść pod kwotę 3100 zł nie tracąc niemal nic na wydajności. Dodatkowo taki zestaw pod rozdzielczość mniejszą niż FullHD będzie naprawdę mocnym wyborem. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A nie lepiej wybrać tego SSD Intela? Ma jeszcze lepszy odczyt (fakt faktem to kolejne 10zl - pytanie czy warto?)

 

Druga sprawa to wolałbym jednak wydać więcej i mieć miej byle by to miało logo Nvidia.

 

Zapomniałem też zapytać o zasilacz wcześniej. Czy ten zasilacz 530W będzie wystarczający do tego zestawu jak dojdą dodatkowe wiatraki + jakiś konkretny na procesor?

Doceniam wasze rady i na ich podstawie stworzyłem swój zestaw( w oparciu o zestaw Kajtka.)

http://www.morele.net/inventory/info/1NEhEV/

Co myślicie?

Edytowane przez zwodnik
Link to post
Share on other sites

 

 

A nie lepiej wybrać tego SSD Intela? Ma jeszcze lepszy odczyt (fakt faktem to kolejne 10zl - pytanie czy warto?)

Tylko na papierze. Intel jest na Sandforce, więc osiągi podawane przez producenta nijak mają się do rzeczywistości. Plextor zmiata Intela z powierzchni ziemi.


 

 

Zapomniałem też zapytać o zasilacz wcześniej. Czy ten zasilacz 530W będzie wystarczający do tego zestawu jak dojdą dodatkowe wiatraki + jakiś konkretny na procesor?

Wentylatory ciągną tak mało prądu, że nie wlicza się ich w ogólny pobór zestawu. Niemniej jednak nigdy nie dobieramy zasilaczy na styk, więc 530W (492W na 12V) będzie tutaj sporym zapasem.


 

 

Co myślicie?

Intel 520 do zmiany (patrz wyżej) , pamięci na :

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x4gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-8gtx-478219/

Zyskujesz o wiele wyższe taktowanie przy podobnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Przecież budżet jest podany w pierwszym poście. MAX to 3200, wolałbym żeby było mniej.

 

 

@edit:

Odnośnie grafy, którą lepiej?

http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-zt-70405-10p-613682/
czy
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-box-gv-n760oc-2gd-546589/

Edytowane przez zwodnik
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście coś jest nielogiczne bo na forach typowo komputerowych wpychają każdemu radeony, a na forach z grami gracze z radeonami placzą(artefakty, bugi wystepujace tylko na AMD itd. ) i chwalone, i polecane są karty z stajni GF(mimo że droższe i "na papierze" - gorsze). 

Link to post
Share on other sites

To może ci to wytłumacze.

 

 

1. Każda karta może mieć artefakty i nie zbytnio to losowo raczej.

 

2. Bugi u AMD?

nie ma czegoś takiego.

 

3. Mam R9 280 , wachałem sie nad GTX  760 - ale teraz czuje że wybrałem dobrze, w każdym segmencie cenowym karty Radeona wypadają lepiej cenowo jak i wydajnościowo

 

przykład

 

R9 290= GTX 780 a cenowo Radeon wygrywa i to solidnie.

Link to post
Share on other sites

1. Oczywiście że może. Nie wiem tylko co znaczy " Nie zbytnio to losowo raczej".

 

2. Oczywiście że są, nie tyle co na AMD tylko na ich kartach - bardziej obrazowo mówiąc: Gra działa dobrze na GF, a na Radeonach nie (niekoniecznie cała tylko np.  lokacja/obiekt/animacja / np. w Docie 2 był problem z poruszaniem kursorem jak ktoś miał Radeona / ).

 

3. Gram w 60+ osobowej gildi i NIKT z nas nie ma na głównym komputerze Radeona. Pszypadek? ;)

 

Tym postem chciałbym zakończyć tą dyskusje by nie przerodziła się ona w kłótnie fanboi. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w pomoc. Pozdrawiam cieplutko 

Link to post
Share on other sites

Panowie, może i 760'tka jest średnio opłacalna, ale takie teksty:

 

 

a może idiotyzm?

...są trochę nie na miejscu.

 

Autorze, zastosuj się do rad, których udzieliłem Ci w #7 poście. Możesz wziąć tańszą wersję GTX760 od MSI:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-760-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-n760-tf-2gd5-oc-546618/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...