Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
 
mam ogromny dylemat co do wyboru telefonu. Może zacznę od tego do czego przede wszystkim będzie służył mi telefon. Oprócz oczywistych rzeczy jak telefonowanie i smsowanie, potrzebny jest mi telefon z do poniższych czynności:

- czytanie ebooków. Szkoda mi kasy na czytniki ebooków + do tego nowy telefon, więc chciałbym połączyć 2 w 1. Efekt nigdy nie będzie taki sam, ale jest parę aplikacji na androida, gdzie czytanie ebooków wygląda „przyzwoicie”.

- słuchanie muzyki, głównie na słuchawkach, ewentualnie z wykorzystaniem bezprzewodowego głośnika. Tak, więc bez słuchawek jakość i głośność muzyki nie musi być rewelacyjna, ale na słuchawkach chciałbym, aby jakość była zadowalająca (Porównanie na Samsungu galaxy Ace jakość muzyki na słuchawkach i bez mnie zadowala).

- wykonywanie zdjęć. Zależy mi na dobrym aparacie. Nie potrzebuję rewelacyjnej jakości, ale też konkursów fotograficznych telefonem wygrywać nie chcę. Nie wszędzie mogę zabrać ze sobą normalny aparat. A czasem zdarzają mi się jakieś spontaniczne wypady i pamiątkowe zdjęcia o „zadowalającej jakości” wystarczyłyby mi. (Na moim obecnym Galaxy Ace zdjęcia są znośne, ale wolałbym coś po prostu lepszego).

- duża pamięć wewnętrzna, ewentualnie możliwość rozbudownia o kartę. Na telefonie będę przetrzymywać stosunkowo dużą ilość danych (muzyka, zdjęcia, różne pliki, programy, filmy nawigacja itd.)

- przeglądanie Internetu, a przede wszystkim swoboda w odpisywaniu na meile. Zaletą też byłby poręczny notatnik.
 
Gry schodzą na dalszy plan. Owszem czasem będę grał, ale nie mam parcia na jakieś niesamowite produkcje.

 

 
Budżet: Chciałbym wydać +/- 1000 zł. (Fajnie byłoby mniej, ale mogę dołożyć i kupić coś konkretnego)

 
Zastanawiam się między Z, Z1 a G2

Od dłuższego czasu jestem mocno nakręcony na Z, ale ostatnio zaczynam mieć drobne wątpliwości. Zetka przede wszystkim mieści się w określonym budżecie i wydaje mi się, że spełniałby wszystkie moje wymagania.

Z1 niby lepsze od Z, ale czy warto wydać dodatkowe 300 zł dla lepszego aparatu, wyświetlacza i trochę lepszych parametrów? Zwłaszcza, że gry i topowe produkcje nie są dla mnie wielkim wymogiem. Ale pytanie, czy różnica aparatu w Z i Z1 jest kolosalna?

Ogólny plus za marką xperia – wodoszczelność. Raczej uważam na telefon i nie zdarzyło mi się go zalać. Ale taka wodoszczelność to większy komfort psychiczny. Ostatnio z dziewczyną złapała nas ulewa i musieliśmy zadzwonic po taksówkę, nie było gdzie się schronić i wyświetlacz mojej dziewczyny ucierpiał na tym (telefon Lg L9. Funkcjonuje, ale na ¼ ekranu są drobne gwiazdeczki.)

Zastanawiam się też nad G2. Wiem, że jest wydajniejszy od xperii i ma dużo lepszy wyświetlacz. Ale w kontekście moich wymogów, nie wiem czy jest sens wydawać więcej $. Poza tym nie mam zaufania do lg. Każdy znajomy prędzej czy później narzeka. Czy na L9 czy L7 i 5, czy to na Lg Swift 3D. Telefony po jakimś czasie „wariują”. Wiadomo inne modele, ale ilość „narzekań” mnie odstrasza. Na pewno bardziej podoba mi się wyświetlacz w G2, ale duży minus, nie wiem czy nawet nie dyskwalifikujący, to raptem 16 gb pamięci i brak możliwości rozbudowania o dodatkową kartę (jest też wersja 32gb, ale droższa). Obawiam się, ze mi to nie wystarczy.
 

Zastanawiam się nad czterema aukcjami:
 
 

 
Duży plus cena i najchętniej właśnie w takiej cenie chciałbym kupić nową zetkę.  Mam wątpliwości co do gwarancji. Niby dystrybucja europejska i według aukcji gwarancja 24 miesiące, ale przesyłka zza granicy od dystrybutora i w zakładce „o mnie” wyczytałem
„Gwarancja realizowana jest przez serwis w Polsce lub u dystrybutora za granicą. W przypadku gdy telefon będzie musiał zostać odesłany do dystrybutora za granicę koszty transportu pokrywa kupujący.”  Więc mam tutaj spore obawy.
 
 

Z racji, że z Wrocławia to mógłbym odebrać osobiście. Cena do przebolenia, wolałbym mniej zapłacić za Zetkę, ale z drugiej strony wolę dołożyć i mieć pewność, że z dobrego źródła.
 

Dość przyzwoita cena w porównaniu do Zetki za 1049zł. Jednak te 16 gb…
 
 

To znalazłem przed chwilą i mocno nad tym się zastanawiam. Musiałbym trochę dołożyć kasy, ale nie wiem czy w kontekście swoich potrzeb warto.
Teoretycznie za te 200-300 zł wolałbym dokupić akcesoria do Zetki.

 
Mam nadzieję, że będzie chciało się to komuś przeczytać i doradzić :)

Link to post
Share on other sites

Owszem fizyczny spust aparatu to duża zaleta (do tego też lepszy aparat), ale czy jest to warte wyłożenia dodatkowych 300 zł? Do tej pory jakoś radziłem sobie robiąc zdjęcia ekranowym przyciskiem. Komfort nie jest rewelacyjny, ale znośny. Można się przyzwyczaić.

 

Ale dzęki za odpowiedź!

Edytowane przez mariannowak
Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o LG, to posiadam g2 i jest bardzo wydajna oraz robi sobre zdjecia. W starym lg tez mi cielo ale nie sugeruj sie opinia o telefonach slabszych o wiele od g2, mozna powiedziec ze tamte telfony to wogole osobna liga.

Jesli chodzi o miejsce na dysku to juz musisz sobie sam odpowiedziec ile bedziesz mial rzeczy na tel.

Ja g2 polecam

Link to post
Share on other sites

Kurczę, widzę, że nikt nie poleca zwykłej Zetki :-P A z1 jakoś nie bardzo przypadła mi do gustu. Przynajmniej w porównaniu do G2.

 

Zacząłem się coraz bardziej przyglądać G2 i faktycznie ma dość spoko aparat (stabilizator obrazu, bodajże regulacja ostrości, samowyzwalacz), a tego chyba w zwykłej zetce nie ma? No i ten wyświetlacz, który po prostu "czaruje".... A jak sprawują się załączone do do g2 słuchawki?

 

A jest jakaś różnica w funkcjonalności miedzy g2 16gb a 32gb (oczywiście oprócz pojemności :P)?

Link to post
Share on other sites

G2, świetny ekran w małej ramce, wszystko chodzi bardzo szybko, dobry aparat, przeglądanie internetu to przyjemność :)

 

No i oczywiście niektóre przydatne rzeczy, przykładowo jednocześnie otwarty przeglądarka oraz notatnik, możemy notować bez konieczności wychodzenia z przeglądarki, tak samo z sms oraz paroma innymi aplikacjami :)

Edytowane przez shiftanc
Link to post
Share on other sites
No i ten wyświetlacz, który po prostu "czaruje".... A jak sprawują się załączone do do g2 słuchawki?

 

A jest jakaś różnica w funkcjonalności miedzy g2 16gb a 32gb (oczywiście oprócz pojemności :P)?

Wyswietlacz jest swietny, najlepszy z tych 3 proponowanych fonow. Sluchawki sa dosyc dobre, napewno lepsze niz w L'kach.

Roznicy w funkcjonalnosci pomiedzy wersja 16 a 32GB nie ma.

Link to post
Share on other sites

W sumie przekonałem się do G2, ale widzę, że jest niemały problem z zakupem wersji, która na pewno będzie mieć gwarancję respektowaną przez LG Polska. Z tego co wyczytałem, musi być dystrybucja polska i faktura vat, a w przypadku dystrybucji eu pierwotny dowód zakupu. (A na allegro niemal wszędzie fakt vat marża). Czyli wyłapać wersję 32 gb (której nie ma w oficjalnej dystrybucji na Polskę) to praktycznie cud.

 

Pozostaje wersja 16 gb...

Edytowane przez mariannowak
Link to post
Share on other sites

Ja również chciałem się przyłączyć do chwalenia modelu G2 i oczywiście rozumiem, dlaczego twoi znajomi narzekali na wersję l5 l7 itp. są to telefony typowo słabe i w przypadku moich znajomych jest dokładnie to samo, jednak jak powiedział kolega wyżej G2 to całkowicie inna liga, w końcu to telefon z wyższej półki. Też miałem duży dylemat pomiędzy tymi 3 telefonami, jednak po 2 tygodniach stwierdziłem, że G2 jest najlepszy i go kupiłem. Jakoś do tej pory nie żałuję i jest ogółem spoko telefon. Xperii też nie polecam z tego względu, że mają strasznie poobcinane androidy, mało tam jest do zabawy, czy potrzebnych funkcji co jest przeciwieństwem do modelu G2. Jeśli masz możliwość pójdź do jakiegoś marketu np. RTV Euro AGD i przetestuj sobie te 3 modele, zobaczysz który z nich jest najlepszy. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...