Skocz do zawartości

wymiana płyty głównej i procesora pod s.1155


Recommended Posts

Witam. Chciciałbym się doradzić tutaj w sprawie wymiany płyty głównej na coś lepszego. Obecnie posiadam taką MSI H61M-P31 (G3) ale chciałbym coś lepszego najlepiej używanego w cenie ok. 250zł. Myślałem nad tą Gigabyte GA-P67A-UD3P-B3 ale jako, że się nie znam to proszę o pomoc.

Główne wymagania to aby była osbługa crossfire (ponieważ w przyszłości chciałbym dokupić drugą taką samą kartę graficzną jaką posiadam obecnie) oraz koniecznie socket 1155 ponieważ mój procesor to Intel Core i3-3220. Chcociaż planuję zmianę procesora na np. Intel Core i7-2600K to i tak jeszcze nie teraz ale możecie mi polecić również jakiś procesor za ok. 500-600zł? Może być używany. Jeśli ma to jeszcze jakiekolwiek znaczenie to zasilacz mam chiefteca 750w a kartę graficzną radeon r9 280x. Pozdrawiam i z góry dzięki wielkie za pomoc.

 

 

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-i4586374969.html

 

Jedna z najpopularniejszych (jeżeli nie najpopularniejsza) płyt wybieranych i polecanych do i5 2500k/i7 2600k. Będziesz zadowolony :) Nie wspiera ona jednak Crossfire/SLI, ale moim zdaniem gra nie warta świeczki. Wydajność tego rozwiązania w dużej mierze zależy niestety od sterowników oraz optymalizacji gry pod wykorzystanie kilku kart graficznych, przez co jest dosyć problematyczne.

 

Tutaj procesor i5 2500k, używany, 12 miesięcy gwarancji: http://allegro.pl/intel-core-i5-2500k-3-30-ghz-lga-1155-gw-fvat-wro-i4594079935.html

Jeżeli pecet służy Ci głównie do grania, kupno 2600k mija się z celem, sprawdzi się równie dobrze jak 2500k, który jest jednak tańszy.

Link to post
Share on other sites

IMO: sprzedaj płytę i procka, poszukaj płyty na chipsecie Z77 z gwarancją, na allegro od 200-300zł spokojnie znajdziesz, do tego albo najtańszy i5 za ~400zł, albo i5-2500k za ~500zł

 

a najrozsądniej nowa płyta + procesor: Gigabyte GA-B85M-D3H +  i5-4460 = ~900zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...