Skocz do zawartości

Emulacja gier z PS2 na PC


Recommended Posts

Spróbuj PCSX2 Maetel 2.8.

To chyba jakaś modyfikacja PCSX2. U mnie jest widoczna różnica na korzyść. Tylko trzeba ściągnąć najnowsze biblioteki DirectX. Wtedy pwinno grać się lepiej.

http://www.4shared.com/dir/12550006/aa0 ... aring.html

 

Daj znać czy i u Ciebie jest lepiej.

 

P.S. Własnie zauważyłem że dzisiaj wyszła nowsza wersja i u mnie niezbyt dobrze się sprawuje. Póki co polecam wersję 2.8 (o ile gdzieś ją znajdziesz do pobrania).

Link to post
Share on other sites

Bawiłem się w to kiedyś, odpalałem tekena 5 , menu chodziło dobrze ale jak zaczynała się walka to cały czas wyskakiwały błędy i było około 10 klatek na sekunde, to było z 6 miechów temu, może teraz są lepsze wersje emulatora, jak spróbuje to dam znać jak u mnie działa.

Link to post
Share on other sites

Nawet jeśli to tylko same ustawienia zostały zmienione to u mnie jest różnica.

Natomiast w tej wersji 2.9 są problemy. Szkoda że ten gościu nie zostawił poprzedniej wersji na serwerze bo zajmowała 5MB, natomiast jakimś cudem teraz mi zajmuje po wypakowaniu 90MB.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

PCSX2 0.9.6 revision 1147

GSdx 0.1.15 revision 1168 (MSVC 15.00, SSE2, Shader Model 2.0, Hardware rendering)

 

Tryb MTGS włączony, bez limitu fpsów, bez łatek, bez gamefixów, x2 Cycle Rate, INTC Sync Hack, IOP x2 Cycle Rate, WaitCycles Sync Hack, Idle Loop Fast-Forward, VU Cycle Stealing.

 

EE Recs Options:

    Round Mode: Chop / Zero

    Clamp Mode: Normal

    Flush to Zero

    Denormals are Zero

 

VU Recs Options:

    Round Mode: Chop / Zero

    Clamp Mode: None

    Flush to Zero

    Denormals are Zero

 

Tekken 5

    NAMCO: 35 fps

    Początek: 20-30 fps (we wcześniejszych wersjach miałem nawet 60-70 fps, tylko dopiero od końca tunelu)

    Filmik otwierający: 7-9 fps

    Menu: 9-12 fps

    Opcje: 15-17 fps

    Historyjka obrazkowa: 14-23 fps

    Pokazanie postaci przed walką: ~8 fps

    Walka: 6-8 fps

    Devil Within: ~0.85 fps

 

    Błędy graficzne na ekranie wczytywania (poziome kreski), w Tekken 1 Arcade prawie nic nie widać, postaci wogóle.

 

Być może chodziłby szybciej, gdybym zrobił system na nowo, bo cały komp ogólnie wolniej działa.

Link to post
Share on other sites

Odkąd przekonwertowałem obrazy na ISO i nie muszę ich montować, emulator chodzi odrobinkę szybciej. Zdarza się też czasami (jak dotąd dwa razy), że jak jest ta początkowa "minigierka", to chodzi ona nawet 70-80 fps! A normalnie chodzi 30-45 fps. Po pominięciu tego, chodzi już tak jak wcześniej.

 

Nie wiem, co jest tego przyczyną.

Link to post
Share on other sites

Z twoją konfiguracją sprzętową zapomnij o emulacji PS2 przez przynajmniej rok - emulatory wymagają jeszcze sporo pracy... Szczególnie jeśli chodzi o ich optymalizację i wydajność. Tutaj żaden forma nie pomoże, tylko inwestycja w lepszy sprzęt (procesor, karta graficzna).

Link to post
Share on other sites

Qpers, ja doskonale o tym wiem, ale nie zamierzam zrezygnować :P I tak nie mam co robić po szkole lub w wolnych chwilach, bo nowe gry mi nie chodzą, a na sprzęt mnie na razie nie stać. Poza tym ważniejszy jest procek (wystarczyłby nawet byle jaki dwurdzeniowiec), bo karta to wystarczy z Shader Model 3.0 ;)

 

Chyba wiem, co jest przyczyną szybszego działania - pierwsze uruchomienie emulatora od momentu uruchomienia komputera. W związku z tym, gdybym wymienił chłodzenie, które mi się uszkodziło i procek teraz ma 80°C bez względu na to czy coś robię czy nie oraz gdybym do tego jeszcze zrobił system to kto wie... Spróbować zawsze można. Ale dopóki mam internet, nie będę robił systemu

Link to post
Share on other sites

Myślałem nad tym.

 

Nie mam gdzie podłączyć, bo telewizor zajęty, a nie będę kupywał telewizora do konsoli, Jestem przyzwyczajony do klawiatury, ciężko mi się gra na padach, na kompie można zapisywać w dowolnym momencie, a na konsoli tylko w pewnych momentach, na memorycardach, które też trzeba mieć

Link to post
Share on other sites

Emulator fajny, cały czas się rozwija, ale niestety Gran Turismo 3 ani 4 nie działa. Choć w 4 udało mi się kupić samochód i pojeździć na niektórych trasach. Jest jedna w 100% działająca wersja GT4 tyle, że jest to wersja japońska i w Europie jest nie do dostania. Poza tym nie lubię krzaczków :evil: . Projekt znajduje się na tej stronie. Wszystkie nowinki o tym emulatorze można również poczytać na polskiej stronie PSEmu.pl. Autora tematu prosiłbym o wstawienie linków z tymi stronami do pierwszego postu.

Link to post
Share on other sites
HemaN, wstawiłbym te linki, gdybym miał taką możliwość, ale albo u mnie to forum źle działa, bo po pewnym czasie znika mi opcja możliwości edycji postu albo nie wiem jak to zrobić, ponieważ jest to moje pierwsze forum, na którym się udzielam. W związku z tym proszę o wyrozumiałość :D
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Bawiłem się wczoraj wersją r-1352 i muszę przyznać, że na moim jednordzeniowcu tam gdzie nie ma grafiki 3D, to dość nawet daje sobie rady, ponieważ np. w Tekken 5 w trybie Theatre -> Music chodzi 90-110% (49-60 fps), ale za to Tekken Tag Tournament lubi się zawieszać, a Tekken 4 chodzi strasznie wolno. Filmiki we wszystkich trzech Tekkenach chodzą 60-80% (30-45 fps). Menu w Tekkenie 4 chodzi 50%, w pozostałych 60-80% :hahaha:

 

http://img291.imageshack.us/i/t5theatre.jpg

 

Ostatecznie rzecz ujmując Tekken 5 (SCES 532.02) chodzi najlepiej, Tekken 4 (SLPS 251.00, jakaś wersja 700MB więc może przez to) najgorzej, a Tekken Tag Tournament (SCES 500.01) stracił na grywalności. Niepotrzebnie usunąłem wersję Tekken Tag Tournament SLUS 200.01, bo wtedy był wolniejszy :/

 

Zakładam, że jakbym miał silniejszą kartę graficzną to może byłoby nieco szybciej, ale i tak najważniejszy jest procesor.

 

Tekken 5 (SCES 532.02) na procesorze Intel Core 2 Quad Q6600 2,4GHz @ 2,74GHz, na lokacji Final Stage 2 chodzi nawet 90-100% (45-50 fps)

Link to post
Share on other sites

simian raticus:

 

Na początek mówię, że czterordzeniowce odpadają (nie żeby nie działały tylko się marnują), ponieważ emulator korzysta z dwóch rdzeni. Aby emulacja była sprawna potrzebny jest procesor dwurdzeniowy o szybkości conajmniej 3,5-3,8GHz, chociaż niektóre gry wymagają więcej a inne mniej (4,5GHz wystarczy :/) oraz karta graficzna GeForce 8600GT lub lepsza (nie wiem jak to się przenosi na ATI). W niektórych grach wystarczy 20-30fps, a więc procesor około 2,0-2,5GHz. Nie każda gra chodzi tak samo szybko, a poza tym nie wszystkie gry są kompatybilne (grywalne). Nie wiem jak chodzi Virtua Fighter 2, ponieważ tej gry nie posiadam, ale jeżeli będę miał możliwość to ściągnę i sprawdzę.

 

Ostatnio kupiłem nowe chłodzenie, bo stare się zepsuło i podkręciłem procesor do 3,6GHz. Tekken 5 w Theatre -> Music chodzi 130% (65-66fps)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Mała informacja dla wszystkich:

 

Na moim procesorze JEDNORDZENIOWYM i karcie RADEON 9600 Pro 128 MB wraz z nowymi speedhackami Tekken 5 w walce sięga 30 fps! Widać, że omija klatki, ale chodzi sprawnie i da się grać :o

 

Wersja PCSX2 około r1440

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

http://www.pcsx2.net/ - emulator i niektóre wtyczki

http://pcsx2.dyndns.org/ - wtyczki (głównie GSdx, CDVDolio, XPad)

http://re4rainbow.4shared.com/ - bety PCSX2 oraz kilku wtyczek

 

albo

 

Włączcie Google, wpiszcie "re4rainbow" i kliknijcie pierwszy link. Dalej kliknijcie folder "Latest PCSX2 svn" czy jakoś tak i tam macie na bieżąco uaktualniane wersje emulatora.

 

A oto emulator wraz z wyposażeniem

PCSX2 0.9.6 revision 1916 with BIOS and plugins (19th September 2009)

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...